Skocz do zawartości
860lacov

Przejście z P67 na Z77

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie jak w temacie.

Czy warto?

Mój asrock p67 pro3 działa.

Udało mi się odłożyć trochę gotówki i stąd myśl nad zamianą.

 

Wpadły mi w oko 2 modele.

MSI mpower i Asrock Extreme6 obie na Z77.

 

Warto się pchać w taką zamianę czy raczej odczekać i kupić haswella bądź czekać do jeszcze nowszej generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co ci to - potrzebujesz dużej ilości portów SATA III/ USB 3.0 ( lub USB 3.0 z przodu ) lub będziesz planował SLI w przyszłości ?

 

Bo pod względem OC czy ogólnego komfortu zyskasz nie wiele . 

 

Przesiadka na Haswella też średnio sensowna , twój 2500K ma całkiem niezłe OC - na Hassie może być problem z osiągnięciem 4,5 Ghz , o temperaturach już nie mówię . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym haswellem to pitolisz to kwestia sztuki , normalne sztuki po zmianie pasty pod czapą robią 4.7-4.8ghz przy 1.25v. Co do gier w najgorszym wypadku clock to clock zyska 20% w najlepszym 40% i więcej(zażalenia proszę pisać do nv Dołączona grafika ).

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty czy złącza raczej na którymś tam miejscu.

Bardziej interesuje mnie, stabilność, lepsze temperatury itd.

Co do podkręcania to mój procesor to raczej szrot :) choć tak naprawdę to trudno to ocenić bo bez miernika napięcia wszystko mam ustawione po prostu tak żeby działało (mam tylko nadzieję, że nie jadę non stop na 1.5v).

 

Zmiana na nowy procesor - chętnie, ale procek + płyta główna i pęknie ponad 1000zł więc na razie odpada. Z resztą ciekawe jestem co się będzie działo jak nvidia wskoczy z maxwellem.

 

Tak podsumowując wasze 2 wypowiedzi.

 

Wymiana samej płyty raczej nie bardzo, ale wymiana płyta + procesor to potencjalnie spory wzrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak...

Ja sie przesiadlem z Asrocka P67 Extreme6 na MSI Z77 MPower

Przesiadlem sie bo moglem, koszt praktycznie zerowy.

 

Podsumowujac. Zabieg plastyczny. Boli mniejsza ilosc portow sata 600, ogolnie mniejsza ilosc sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ostatnio proca i5-2500k na i7-2700k na mobasie ASUS P6P67 EVO. Nstępnie zmieniłem mobo na MSI Z77 MPOWER - choć lekko pesymistycznie bo ASUS nigdy mnie nie zawiódł, ale jednak chylę czapke dla Państwa od MSI! Komp wspate na moim Vertex 4 znaczne szybciej, co do temperatur to sam się dziwię ale w IDLE (bo w tOC jeszcze się nie bawię - ponieważ nie mam potrzeby) temp. mam obecnie 28/29 stopni C, gdzie na ASUS P6P67 EVO miałem zazwyczaj 34...

Ogólnie dobre wykonanie, dużo stabilnych faz zasilania, 2 x UEFI BIOS, dobry układ audio, Bluetooth 3.0 i WiFi, miejsce do pomiaru napięć multimetrem, fajnie rozlokowane sloty na zasilanie, usb, sata etc... (pomimo iż ASUS też miał je bardzo dobre).

 

No i 24mies gwarancji sklepowej i 36 mies. gwary samego MSI nie odbiega niczym od ASUS'a...

 

Mam tego mobasa ok miesiąc (kupiłem w za pomocą porównywarek cen za 565zł z wysyłką) i jestem bardzo zadowolony - choć niektórzy narzekają, że portafi się coś sypnąć, i gdybym wcześniej o nim wiedział, to bym się skusił, tym bardziej, iż w wielu testach przewyższa nawet Asus Maximus V Estreme, Gigabyte Z77X-UP7 (do tego producenta niestety nie mam przekonania po złych doświadczeniach na sockecie LGA 775 oraz wszystkich podstawkach na AMD) nie wspominając nawet o AsRcock Z77 OC Formula...

 

Takie moje zdanie...

 

Czy samo przejście da Ci coś więcej niż zmiana chipsetu? Zapewne niewiele, bo Pro3 B3 to udana płyta, z dosyć dobrymi fazami zasilania i możliwościami OC...

Wyboru dokonasz sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz.

U mnie temperatury w idle były w okolicy 33 stopni, ale którejś nocy zamiast spać ściągnąłem chłodzenie, wyczyściłem ręcznikiem papierowym i założyłem świeżą pastę (tą dodaną do silentiumpc fortis he1225) i w idle mam teraz ok 26-28 stopni.

Dziś po prostu przeglądałem forum i rzuciła mi się w oczy msi, a że szybko się napalam to od czasu do czasu coś tam sobie kupię. W zasadzie zawsze jest lepiej, ale bywa, że to lepiej to zmiany bardziej kosmetyczne.

 

Dodatkowo na początku zachęcało mnie virtumvp, ale jakoś nie znalazłem opinii wskazujących na fantastyczne rezultaty.

I jeszcze jedna mała kwestia. Mam Xonara na starym PCI. Czy da się to wcisnąć do PCIe 16x czy nie ma to prawa działać?

(chyba, że wbudowana karta jest lepsza od xonara. Wtedy to bez różnicy)

 

Tak czy inaczej dzięki za pomoc.

MSI mi się podoba i być może gdzieś od czegoś wydajność by wzrosła, ale chyba raczej odpuszczę.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z P67 na Z77, szczególnie w przypadku Sandy Bridge jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
Daj sobie spokój, bo nic nie zyskasz.
 
Ale jak się upierasz, to bierz albo Gigabyte Z77X-UP5TH, albo ASRock Z77 OC Formula.
 
Co nieco się w tych klockach orientuję.
 
 
PS W każdej płycie była inna sztuka procka, więc nie można ich porównywać pod tym kątem Dołączona grafika Z resztą nie o to chodzi.
Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty czy złącza raczej na którymś tam miejscu.

Bardziej interesuje mnie, stabilność, lepsze temperatury itd.

Co do podkręcania to mój procesor to raczej szrot Dołączona grafika choć tak naprawdę to trudno to ocenić bo bez miernika napięcia wszystko mam ustawione po prostu tak żeby działało (mam tylko nadzieję, że nie jadę non stop na 1.5v).

 

Zmiana na nowy procesor - chętnie, ale procek + płyta główna i pęknie ponad 1000zł więc na razie odpada. Z resztą ciekawe jestem co się będzie działo jak nvidia wskoczy z maxwellem.

 

Tak podsumowując wasze 2 wypowiedzi.

 

Wymiana samej płyty raczej nie bardzo, ale wymiana płyta + procesor to potencjalnie spory wzrost wydajności.

Odłożone pieniądze lepiej zainwestuj w SSD. Przynajmniej odczujesz realny duży wzrost komfortu pracy z systemem!

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zmiana z P67 na Z77, szczególnie w przypadku Sandy Bridge jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
Daj sobie spokój, bo nic nie zyskasz.
 
Ale jak się upierasz, to bierz albo Gigabyte Z77X-UP5TH, albo ASRock Z77 OC Formula.
 

Na nic się nie upieram. Zmiana miała być względnie niskim kosztem, a podane przez Ciebie modele to jednak ok 50% więcej niż planowałem wydać.

Dodatkowo jakoś zbyt wielu ich w sprzedaży nie ma.

Nawiasem mówiąc to fajnie, że nie jestem sam przy katowaniu starych benchmarków. Nie wiedziałem nawet, że jest jakiś ranking :)

 

Odłożone pieniądze lepiej zainwestuj w SSD. Przynajmniej odczujesz realny duży wzrost komfortu pracy z systemem!

Zaktualizowałem swój podpis. Już od dawna system startuje z SSD i faktycznie różnica była potworna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sobie odpusc modernizacje tej platformy kasa wywalona w bloto. dalej masz ddr3 i zero wzrostu wydajnosci. lepiej poczekac na nowe cpu ddr4 i nowe chipsety przynajmmiej bedzie to ciekawsze niz w kolko to samo.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że najpierw zapytałem. Wydajności to mi akurat nie brakuje. Po prostu zacząłem kombinować. Jak widać niepotrzebnie. Moc, potrzebna mi tylko do blendera, ale ten program za wiele jej nie wymaga no i gry, a to już inna sprawa. Ważne żeby GTA V i watch dogs działały przyzwoicie :-) W sumie to niedługo "trzeba" będzie wymienić niemal cały komputer. DDR 4, jakieś nowe procesory maxwell od nVidia to i jakiś nowy radeon powstanie. Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...