Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Luuuuudzieeeee.

 

No co Wy !! O_O

O czym Wy tu mówicie? Jak się nie kręcą? Ja dzisiaj odebrałem swojego...

Nie zrobiłem jeszcze konkretnych testów, bo jak przeczytałem nowe posty, to nie mogłem wytrzymać :/

 

Moja sztuka prosto z pudła poszła na FSB 333 (3GHz) na BOXOWYM wentylu i napięciu na auto (w P5B to wyszło 1,38 - 1,40V).

 

Winda wstała, PI32M przeszło bez pierdnięcia. Prime'a jeszcze nie mam, ale załatwię.

 

Ogólnie proc na 3GHz na boxowym wyjcu i P5B (bez dlx) ma w idle ~30st, a w stresie nie przekracza 45.

 

Myślę, że na wodzie i Vcore ~1,6V ta sztuka pleci z FSB ~450 (co da jej 4GHz)

 

Któś trafił dupiate sztuki i już fama, że wszystkie są kiepskie. Ja trafiłem na E6300 wcześniej, który na SilentSquare przy 2,56GHz dolatywał do 60st. w stresie, a w idle nie spadał poniżej 50 :/

 

Jak widać wszystko kwestia sztuki i nie można wszystkich E4300 z góry przekreślić.

 

O postępach w OC będę informował na bieżąco... Postawiłem sobie za punkt honoru stabilne 4GHz na tym klocku :D

 

 

____ EDIT ____

 

Byłbym zapomniał :) Screen w załączniku...

 

post-143997-1168556125_thumb.jpg

 

 

OMFG! Kolejny update... W idle mam na 3GHz @ 1,40V na boxowym chłodziwie 25-27st. SZOK

 

Zaraz mu pojadę do 1V i zobaczymy, czy wstanie na FSB 333 :)

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mały error :D

 

Zbiłem napięcie do 1,2 (mniej się nie da na P5B) i wywaliło mi błąd checksum w biosie, po czym przez moją głupotę (nie wyjąłem płyty ze sterami z napędu) zrobiło mi downgrade biosu :D

 

Zaraz robię upgrade i testuję dalej...

 

 

OOOO !!

 

I mam tylko jedno jądro ROTFL (chyba bios bez obsługi C2D)

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sirius.pl :)

 

 

OJ :/

 

Coś mi tu niedomaga... Chyba bios. Miałem przed chwilą serię restartów na 3.3GHz przy różnych napięciach.

 

Teraz system wstał i pracuje na 3.15, przy czym w biosie ustawione 1,5V a CPU-Z wyświetla, że jest 1,213

 

Jakieś pomysły?

Procek na 3.15 i niby 1.5V ma 30-32st w idle.

 

Może wcześniej jak zawyżał (AUTO pokazywał jako 1,4V), to też wcale takiego vcore nie było...?

Teraz się już pogubiłem z gadem. Zasiłka na bank daje radę, bo to tagan 430W

 

Jakieś pomysły, co z tym Vcore jest? Czy na serio takie niskie, czy CPU-Z się myli?

 

Jak na serio 1,213 mam, to ponad 3.15GHz nie wjadę... A widać, że procek ma potencjał (nawet na boxowym chłodzeniu)

 

 

_____ EDIT _____

 

I po testach :( Płyta mnie zablokowała (bo raczej nie pamięć).

Czeka mnie Vmod najpewniej.

 

Blokada jest chyba podwójna :D

Otóż płyta ma dziurę FSB, a powyżej 400MHz Geile chyba nie idą na 2.1V :/

 

Jakieś pomysły? Proc na bank tego nie blokuje, bo nie wstaje nawet na 355x7.

Sprawdzone konfigi:

- FSB 355, proc x7 - Zima

- FSB 350, proc x9 - Pięknie, chłodno i stabilnie

- FSB 366, dowolny mnożnik - pada po kilku minutach w windowsie (jest to jedyne FSB powyżej 350, na którym kompo się podnosi)

- FSB 400, proc x7 - Zima

- FSB 410, proc x7 - Zima

 

Na koniec seryjka innych testów:

 

- FSB 350, proc x6, x7, x8 - Wszystko gra i jest stabilne (sprawdzone w celu wykluczenia problemu ze zmianą mnożnika i jednoczesnego wykluczenia w ten sposób procka jako winowajcy przy FSB 350 wzwyż, bo nawet przy FSB 430 na mnożniku 7, mamy wolniej procka niż superstabilne 350x9)

 

Na pamięciach ciągle 2.1V, FSB 1.45V, vCore dowolne, bo 350x9 idzie ciągle stabilnie, na każdym napięciu (1.6 w górę nie testowałem ;) ), tylko temperatury się zmieniają.

 

Ktoś jest obcykany w P5B i doradzi, czym to ugryźć? Ja wcześniej miałem P5W dlx i nie znam problemu minimalnego dzielnika 1:1 oraz 'dziury' w FSB :D

 

P.S.: Czemu w biosie nie mam możliwości zmiany napięcia dla mostka północnego? :/ EOT

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda bo czekalem na tego procka i sie nie doczekalem, a sprzet moglem juz miec wczesniej... eee

 

 

jak narazie nikt nie udowodnil stabilnosci przy 3GHz i wiecej, mnie pewne 3GHz odpowiada jak najbardziej, jesli robi wiecej to bedzie milo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaka jest zaleznosc fsb do Vcore,chyuba 4300 lubi wysoki fsb i mniejszy mnoznik

1.575V - 3709MHz (529 x7)

1.375V - 2996MHz (333 x9)

1.55V - 3294MHz (366 x9)

1.6V - 3420MHz (380 x9

moze niewszystko stracone :blink: <_<

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK

Patrzac na tabelke z XS'a widze tylko jedno e6400 @ 1.6V na 3,8... Gee... Mnie by styknal c2d Supertim0r'a :wink:

Patrzac do rankingu Cinebench widze :D E6400@3912MHz, czyli swoj wynik na jednym z pierwszych C2D jakie mialem. Vcore 1.6V

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cf97e44e81bf983.html

 

Ale ten CPU byl wyjatkiem ;)

 

Nie, no nie ma takiej mozliwosci aby te procki pracowaly na codzien w okolicach 4GHz, jak to ? Chcecie na codzien miec ponad 100% oc :lol2:

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ić szatanie ++++ ;] A wracajac do e4300... Jaki sens niskiego FSB dla max OC? [;

Niskie FSB na 775 jest ogolnie bez sensu, jak i na calym Intelu bo ta hmmm architektura jest taka, ze lubi przepustowosc a to znowu wiaze sie z wysokim FSB.

 

Owszem mozna leciec na 350 x 9 ale to ani MHz nie ma, ani FSB wysokie nie jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kto mi podpowie, czemu się zestaw tak zablokował?

 

Siedzi na 350 i nic wyżej. Pracuje stabilnie nawet na wszystkich napięciach 'Auto'.

 

Procek nie wymięka, bo nie wstaje przy niższych mnożnikach na FSB>350 :(

 

Gdzie tkwi problem? Płyta powinna dać radę, bo sprzedający upierał się, że robił na niej stabilne 460 na E6300...

 

FUCK... Widać, że proc ma potencjał, tylko coś go blokuje. Jakieś pomysły?

 

Wygląda na to, że płyta nie chce współpracować. Z ciekawości puściłem RAM na 1000MHz (FSB 333 i dzielnik 2:3) i wszystko wstało i chodziło (może niezbyt stabilnie, ale czego wymagać od 2.1V)

 

Ustawienie FSB 450 i mnożnika 6 też nie trybi :( Niech się ktoś wypowie, bo widać że proc ma zapas (25st. na boxowym coolerku i bez ruszania napięć)

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spox 3ghz@1,4v ale rewelacji też niema, bez problemu można kupić E6300 który tyle samo zrobi na 1,35v także narazie wstrzymajmy sie jeszcze z tym OOO :wink:

bez problemu można znaleźć E6300 który popędzi 3GHz z 1,275V, np mój egzemplarz :)

 

@Milek29a asus P5B dostaje ściany na FSB zazwyczaj przy 480-520MHz, dziur w przedziale 266-450 żadnych z pewnością nie ma, dalej płyta już trochę szaleje, ale nie groźnie. Updatowałeś bios?, ustawiłeś pamięci na 1:1? może pamięci nie wyrabiają, dokarmiasz je dobrze voltami? próbowałeś luzować timingi?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ma sciane i koniec, a czegoś Ty się spodziewał ? :) tabelki które się spotyka to w zasadzie czysta abstrakcja bo sie trafiają naprawde pojedyńcze perełki. 4GHz jak dla mnie to pobożne życzenie na tym procu, niestety cudów nie ma.

 

A CPU-z zawsze pokazuje takie napiecie dla C2D, nie pytaj dlaczego bo nie wiem, wiem tylko ze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątki asynchro poszły 1000MHz na 2.1V na 5-5-5-18

 

Mają więc poluzowane timingi. Procek bez problemu zmienia mnożnik. Ale całość nie chce wstać na FSB > 350MHz :/

 

Nie to, że jest niestabilnie. WSTAĆ nie chce, nawet monitor się nie odpala...

Ech... w P5W dlx było jakby więcej możliwości w biosie. Tu nawet chipsetu nie dovoltuję, bo się nie da :(

 

Gdyby miał ścianę na 3GHz, to czemu nie poleci na 400x7 ???

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuciłem z poziomu okienek bios 0908, to komp zaczął szaleć okropnie, pokazywał to napięcie 1.213 i ogólnie dziwne miał akcje. Teraz mam 0806 wrzucony z biosa...

 

 

Podejrzewam już tylko płytę w tym momencie :/

 

Poniżej screen przy ustawieniach:

- FSB 360MHz

- CPU 3240 (mnożnik 9)

- RAM 900MHz (dzielnik 3:4)

 

Wszystko stabilnie. Przechodzi 3dM05, Spi, w tle ciągle program widoczny na screenie (coś typu Seti - czyli jedzie ciągle po ~50% z obu jajek).

 

Na FSB 370 system ma echo bez względu na mnożnik proca i ustawienia pamięci :/

Moim zdaniem to na 100% oznacza, że płyta niedomaga... Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

 

A co z tą ścianą FSB? To chyba płyta ma takie coś, a nie proc... skoro leci na 360x9, to czemu nie wstaje na 375x6/7/8/(dowolnie)?

 

Skończy się wymianą płyty na wersję deluxe w końcu :(

 

post-143997-1168610560_thumb.jpg

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuciłem z poziomu okienek bios 0908, to komp zaczął szaleć okropnie, pokazywał to napięcie 1.213 i ogólnie dziwne miał akcje. Teraz mam 0806 wrzucony z biosa...

nie wiem co ci jeszcze pomóc, czy podniosłeś FSB Termination voltage? Ustawiłeś na sztywno częstotliwość PCI-E i PCI? Zajrzyj może na pierwszą stronę tematu o asusie P5B deluxe/wifi, zastosuj wszystkie ustawienia biosu zalecane do oc, możesz też się zapytać co i jak, bo FSB 350 jak już mówiłem to betka dla naszej płyty. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tkwi problem? Płyta powinna dać radę, bo sprzedający upierał się, że robił na niej stabilne 460 na E6300...

a załatwiłby Ty sobie e6300 i sprawdził czy czasami płyta gdzie nie sieknięta ?? postaw e6300 na fsb powyżej tych magicznych mhz dla danego mnożnika i zobacz co będzie .... może po prostu felerna mobo i tyle :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...