Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawi, jest gorzej, jak narazie zaden nie zrobil 3GHz przy normalnym napieciu, jeden sie odpalilł do windy przy 3Ghz 1.45v ale prima odrazu wywala... wiekszosc nawet nie botuje na 3GHz...

 

Ale to bylo do przewidzenia, seria E4XXX nie jest stworzona do wysokich zegarów wiec i krzem gorszy.. ide testowac dalej...

i bańka mydlana prysła :?

trzeba poczekać na "inne" testy B-) , a jak one również potwierdzą marne OC, to pozostaje nam tylko czekać na nowsze/lepsze serie :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee no nie tego sie spodziewałem, jak 3/4 proców kręci sie tak jak Pitera to THX i zbieram na E6300/E6400 ;]

 

to pozostaje nam tylko czekać na nowsze/lepsze serie icon_biggrin3.gif

Tylko czy takie sie pojawią <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostar robil te 500mhz i wiecej -tylko trzeba miec memki na d9 :) a temu prockowi nic nie pomoze -nawet ln2

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biostar robil te 500mhz i wiecej -tylko trzeba miec memki na d9 :) a temu prockowi nic nie pomoze -nawet ln2

No fakt, ze robi Biostar duzo ale na dobrych memkach. A wiesz mobo za 400zl a memki za 600zl czy wiecej ;)

 

A czy prockowi pomoze mroz - zobaczymy jak sie pojawi u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z C2D to rosyjska ruletka jest... Ludzie pocieszcie mnie bo ja kosmiczne nadzieje wiązałem z E4300... :unsure:

@ PITer - jakiej mobo używasz do testów i jakiego chłodzenia? Może jakiś kondensator/rezystor/tranzystor na MB siadł i płyta źle współpracuje z procami...

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z C2D to rosyjska ruletka jest... Ludzie pocieszcie mnie bo ja kosmiczne nadzieje wiązałem z E4300... :unsure:

@ PITer - jakiej mobo używasz do testów i jakiego chłodzenia? Może jakiś kondensator/rezystor/tranzystor na MB siadł i płyta źle współpracuje z procami...

 

gigabyte DS4 rev 2.0. najlepszy jak iw tej chwili dorwalem to 3.2Ghz na 1.35v wywalil sie po praunastu minutach prima..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie wyglada to tak rozowo. Gorsze kawalki wafelka? Bo zastanawiam sie nad tym czy nie dobija ich wysokie FSB.

Mozna wiedziec jak wyglada stabilnosc na def MHz i obnizone napiecie? Moze mamy doczynienia z perelkami low-voltage zamiast max oc? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luc4s

Przeciez wiesz ze na razie nie ma czegos takiego jak dobra partia :wink: Chyba ze sie mylilem widzac kommenty w stylu 2 c2d z tego samego tygodania i jeden mozna sobie darowac [;

A co do kasy... Coz jest szal to podaz idzie z popytem [; A ja zaczynam ostrzyc sobie kielki na jakas perelke [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, moze nie tyle "dobra partia" co podatny na OC konkretny egzemplarz :) Kupując w ciemno 50% szans, ze trafimy na cos fajnego :) Zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie na tygodniach ... najwyzej bedzie trzeba glebiej siegnac do sakiewki ;] Oby podobnie nie stalo sie z P5N-E SLi, ze za jakies 2-3 tyg kupujac mobo+cpu bedziemy w plecy 200zł ... a to juz kurcze jakas zasiłka albo chlodzenie jest :)

Edytowane przez Luc4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość master_virus

Partia nie ma żadnego znaczenia, miałem miesiąc temu 2 procesory E6400 L629B133 i jeden robił 3.95GHz a drugi miał problemy przy 3.6GHz więc na to nie ma reguły i większość ludzi musi sobie to uświadomić ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer powiedz jakie takty osiąga ten procek jeśli chodzi o pełną stabilnośc w PRIME i jakiś innych benchmarkach (o ile innych używałeś)?? Trafił się może jakiś egzemplarz który nie poszedł na szynie 266mhz?? Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 trzeba raczej przetestowac na GA-965P-DS3 (rev. 2.0)

lub GA-965G-DS3 (rev. 2.0) bo mają

oficjalne wsparcie z biosem F5 a DS4 jeszcze nie.

 

@PITer

Jake max FSB mozna osiagnac na DS4 + E4300 przy

minimalnym mnozniku CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer powiedz jakie takty osiąga ten procek jeśli chodzi o pełną stabilnośc w PRIME i jakiś innych benchmarkach (o ile innych używałeś)?? Trafił się może jakiś egzemplarz który nie poszedł na szynie 266mhz??

 

Nie sprawdzalem, odrazu je testowalem na 3.0 bo tkaie niskie wynik iraczej mnie nie interesuja..

 

Co do prima to bede jeszcze dzis testował..

 

Teraz jest to roznica 20$ ale za pare miesiecy po obnizkach bedzie juz 50$ wiec lepiej kupic E6300 sprawdzone i najwyzej za kilka miesiecy go sprzedac i kupic 4300 jak sytuacja wyklaruje sie wowczas zostanie jeszcze pare złotych w kieszeni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item156464009_core_2...owity_o_c_.html

 

w świetle dzisiejszej pogaduchy w topicu: Boze widzisz i nie grzmisz ... zapożyczyli screena i walą w ch... że taki podkrętliwy ... dobrze będzie jak 1 - 2 na te 40 takie będą :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małt ot: dlaczego wszyscy się tak zachwycają tą płytą P5N-E SLI, toż to jest na chipsecie Nvidii, dobrze się toto będzie kręcić?

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam małt ot: dlaczego wszyscy się tak zachwycają tą płytą P5N-E SLI, toż to jest na chipsecie Nvidii, dobrze się toto będzie kręcić?

Na oczy padło czy co? Jest temat o tym mobo wiec tam się pytaj o OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...