Skocz do zawartości
Mardok124

Jaką ładowarkę do baterii wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zamierzam kupić ładowarkę do baterii AA, AAA ale jestem w tym zupełnie zielony i nie wiem jaką dokładnie kupić. Na allegro znalazłem ładowarki które według mnie nadają się do podładowania baterii ale nie mam co do nich jakiegoś 100% zaufania. Poniżej zamieszczam linki do tych które znalazłem.
 
 
Z góry dziękuje za wszelkie opinie, rady i pomoc.
 
Pozdrawiam
Mardok124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko 2 się nadaję , firma która przynajmniej wzbudza jakiś szacunek u klienta .

 

Czego o pozostałych 2 firmach powiedzieć nie można .

 

Sam mam ładowarkę od Energizera i nie narzekam .

 

PS. Poszukaj ładowarki w Euro RTV AGD , MediaMarkt , Saturnie czy innych sklepach stacjonarnych , nawet w hipermarketach typu Tesco , Auchan czy Carrefour .

 

Może dostaniesz w podobnej cenie i zaoszczędzisz na kosztach przesyłek .

 

Z tego co widzę to ten Energizer jest za 31 zł w Euro RTV AGD .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką i jest super - http://allegro.pl/ladowarka-energizer-universal-lcd-r3-r6-r14-r20-i4109463367.html

tutaj jej test - http://energia.techmaniak.pl/4820/test-energizer-universal/ cena może troche spora ale ładuje praktycznie

każde akumulatorki w bardzo krótkim czasie.

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/ladowarka-sony-ladowarka-4sloty-4xaa-2500mah-2xaaa-900mah-318130/#div4

tego typu ak. posiadam juz ok. 7-8 lat, moje mają 2100 mAh, ładowarka ma zabezpieczenia ok.+ 6 aku.

 

 

edit.

Czy Ty chcesz ładować......, zwykłe baterie alkaliczne ?!

Edytowane przez olddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścił bym sobie tego Energizera - za wysoki prąd podaje na aku , przy aku 2 500 mAh ponoć ładuje je tylko 4h , co daje 625 mA !!! .

 

Wcześniej podany Energizer jest dużo lepszy - prąd ładowania nie przekracza 200 mA .

 

Jak chcesz mieć szybką ładowarkę do dołóż trochę do Technoline BC-700 , od 86 zł wg. ceneo , na allegro może będzie taniej .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moje doświadczenia pokrywają się z tym, co piszą pod tym linkiem. I ze swojej strony polecę tanią procesorową MW9168GS (pełno tego na allegro). Mam też MW8168GS i również ogólnie jest OK, ale niektórych aku większych niż 2500mAh nie potrafi naładować do końca - ładuje w nieskończoność i nic - dlatego kupiłem 9168.

 

Używam Sanyo Enerloop i GP Recyko, MW9168GS z obydwoma działa poprawnie, MW8168GS nie ładuje GP, jeżeli włożę 4szt - 2 szt. ok.

 

Swoją ładowarkę kupowałem brandowaną przez Gdańską firmę Batimex (na allegro baltrade), kupuję od nich sporo tego typu rzeczy (ładowarki, zasilacze itp) i nigdy się nie zawiodłem - są setki różnych klonów tych samych chińskich produktów, ale z jakością bywa różnie. U nich jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Technoline BC-700 i jestem bardzo zadowolony. Różne prądy ładowania, niezależne kanały, wszystko jest ;)

Z ładowarek które tak pobieżnie zauważyłem w tym temacie, to tylko ta Twoja BC-700 jest dobra (no chyba, że inne też mają regulowany prąd ładowania i niezależne ładowanie każdego ogniwa).

Dodatkowo przydatne są funkcje:

- pomiar pojemności

- rozładowania (zwykle do 0,9V) (BC-700 automatycznie ładuje później ogniwo)

 

Z tych które znam to polecam:

1) BC-700 / BC 900 / BC 1000

2) Powerex MH-C9000 (w sumie nawet lepsza od Technoline)

... są pewnie jeszcze inne, ale nie jakiś totalny crap pokroju energizer ( http://allegro.pl/energizer-ladowarka-akumulatorow-baterii-aa-aaa-i4064651541.html ) , który jest niszczarką do akumulatorów (choćby dla tego, że ładuje dwa akku na jednym kanale, a wiadomo do czego to prowadzi*).

 

@ Costi - gdybyś żył w błogiej nieświadomości ;) , to wolę Cię uprzedzić, że ładowanie zbyt niskim prądem jest szkodliwe, bo ładowarka nie wykrywa -dV, kończącego proces ładowania (ogniwo w tym wypadku zostanie przeładowane, co drastycznie skraca jego życie). Radzę więc 500 mA stosować do AAA (niestety nie ma np. 300-400mA w BC700, a 200mA nie gwarantuje wykrycia -dV przy ogniwach 750+mAh), a do AA 700 mA (np. dla Eneloop 2000 mAh). Reasumując, trzeba dążyć do jak najniższych prądów ... ale z drugiej strony nie za niskich, by -dV udało się ładowarce wykryć.

 

* przy jednym kanale na dwa ogniwa, kiedy włożymy do ładowania akumulatory o różnym stanie naładowania, to jedno z nich zostanie przeładowane, co drastycznie skraca żywotność, a drugie tylko niedoładowane

 

ps. edytowałem ten post podnosząc zalecane prądy, bo nawet przy prądach 0,25C mój Technoline BC700 ma problemy z wykryciem -dV (okazyjnie, np. w jednym ogniwie na 4 sobie nie wykrywa), więc radzę używać prądów jeszcze wyższych niż 1/4C przy ładowaniu. Zgodnie z instrukcją do Technoline BC2500, nie zaleca się ładowania prądami poniżej 0,33C, właśnie z powodu trudno wykrywalnego -dV. Natomiast zgodnie z instrukcją do Powerex MH-C9000, należy ładować prądami nie niższymi niż 0,3C by ładowarka była w stanie wykryć -dV. Biorąc powyższe na uwadze + moje praktyczne doświadczenia, ja osobiście sugeruję ładować prądami powyżej 1/3C, by mieć pewność, że ładowarka nie zabłądzi.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz żałował zakupu .

 

To coś może i ładuje szybko ale strasznie niszczy akumulatorki , w najgorszym razie mogą eksplodować podczas ładowania .

 

W najlepszym ich żywotność zostanie dość mocno skrócona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścił bym sobie tego Energizera - za wysoki prąd podaje na aku , przy aku 2 500 mAh ponoć ładuje je tylko 4h , co daje 625 mA !!! .

 

Prąd ładowania C/4 w ładowarkach procesorowych, nie jest za wysokim prądem, a jak pokazują moje doświadczenia i instrukcje obsługi różnych lepszych ładowarek, to dla -dV nawet jest to prąd za niski przy nimh.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie.

Ruszylo sie cos w polecanych ladowarkach?

Moj BC900 juz pare lat temu wyzional ducha, tzn-przestal dzialac wyswietlacz, obudowa sie lekko nadtopila.

Zakupilem powertech NC1000, ktora mam wrazenie ze zalatwia AKU (uzywam tylko eneloopow i itp), bo po paru miesiacach lezakowania ladowarka ich nie widzi. Ponadto ladowarka za kazdym razem wskazuje mniejsza pojemnosc AKU niz robila to BC900. Na starej zawsze osiagalem deklarowane min. pojemnosci na enellopie, czasami minimalnie wiecej niz deklarowana pojemnosc, zas na powertechu nie osiagam minimum. Ladowarka nie widzi aku rozladowanych ponizej 0.8V.

Polecicie cos lepszego do ok 150zl, ktore pozbawione jest powyzszych wad?

Po lekturze netu stanelo na:

1. LiitoKala Engineer Lii-500

2. JOINR UN S4

3.PSPower MT4000

4.Opus BT-C3100 V2.1

5.Opus BM100

6.miboxer c4-c8

7.everActive NC-3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...