Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę, że to wina mocnego, programowego usuwania szumów, a nie fizycznego działania matrycy.

No i wymieniłem Z na Z1. Aparat jest zdecydowanie lepszy. Jaśniejszy obiektyw tutaj trochę pomaga. Wiadomo, Lumia 1020 to to nie jest, ale zdecydowanie w warunkach dziennych jest aparatem numer dwa, wśród telefonów. A w nocy ? Różnie bywa, ale jest zdecydowanie lepszy od Z.  Te testy na GSMArena są jakieś mocno stare i faktycznie, programowe usuwaniu szumu jest teraz zdecydowanie mniejsze.

 

W stosunku do Z :

 

+Aparat zdecydowanie lepszy

+Wyświetlacz również poprawiony 

+Odkryty audio-jack

 

- Ciut większy(?)

 

 

Generalnie wiadomo, dostajemy 2x mocniejszy sprzęt, ale dla typowego użytkownika nie jest to jakaś wielka zmiana. Czy warto ? Za max 150zł może i warto, ale osobiście więcej bym nie dołożył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 2x mocniejszy sprzęt. Wydajnościowo to on wypada moze z 20% lepiej. Zresztą Z podkręciłem do 1.8 ghz i wyniki mam lepze Niż SGS IV nie wspominając o HTC ONE X z Tegrą 3. IMO zmiana z Z na Z1 jest bezsensowna. Zwłaszcza że na forach o GSM ludzie narzekają właśnie na aparat że wcale nie jest taki lepszy mimo lepszej matrycy. Do tego gorsza wytrzymałość.

 

http://forum.android.com.pl/f844/xperia-z-vs-xperia-z1-zmieniaae-czy-nie-336773/index2.html

 

Proszę to link do tematu w którym zdaje sam się wypowiadałeś pod nickiem

liftlodz, bo o dziwo gość też wymienił niedawno Z na Z1 i właśnie akurat kosztowło go to 150 zł więcej Dołączona grafika
 
A tu Drop Test Z1:
 
 
Z tego co tu zrozumiałem cała siła uderzenia przechodzi na bebechy co skutkować może uszkodzeniam już za pierwszym upadkiem... Tyle w temacie ;)
Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie 2x mocniejszy sprzęt. Wydajnościowo to on wypada moze z 20% lepiej. 

Chłopaki z PCLabu twierdzą inaczej : http://pclab.pl/art54971-5.html , opierałem się na tych testach. Nigdzie nie widzę 20%. 

 

Dla leniwych : 

CPU : http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/xperiaz1/wykresy/peacekeeper.png

GPU : http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/xperiaz1/wykresy/trexhdoff.png

 

 

 

 Zresztą Z podkręciłem do 1.8 ghz i wyniki mam lepze Niż SGS IV 

 

Co mnie, to, za przeproszeniem obchodzi ? SGS IV czy Z1 nie da się podkręcić, czy jak ? jonas zawsze się śmiał, że pierwsza rzecz jaką robimy z androidem, to zmieniamy roma. Teraz się okazuje, że podkręcamy ? Weź się puknij w czoło, ile % użytkowników podkręca telefony. 

 

 

 IMO zmiana z Z na Z1 jest bezsensowna. Zwłaszcza że na forach o GSM ludzie narzekają właśnie na aparat że wcale nie jest taki lepszy mimo lepszej matrycy. 

 

Ja twierdzę inaczej, i bliżej mi do for foto a nie GSM. Co prawda aparat nie jest na tyle lepszy, aby było to współmierne do wielkości matrycy, no ale jest lepiej. Tutaj widać, że za dnia jest zdecydowanie najbliżej lumi (zresztą taki też wniosek wyciągnęli autorzy testu) http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998.php

 

Dla leniwych : http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/note3-g2-one-5s-z1-1020/crops/crop.jpg

 

 

Proszę to link do tematu w którym zdaje sam się wypowiadałeś pod nickiem

liftlodz, bo o dziwo gość też wymienił niedawno Z na Z1 i właśnie akurat kosztowło go to 150 zł więcej Dołączona grafika

 

Sherlockiem to Ty nie zostaniesz... Ani raczej Watsonem też nie. Niestety nie wiem, co ten gość napisał, bo trwają prace konserwacyjne, przeanalizuję później. Wypadało by jednak, abyś czytał to, co jest napisane, a nie to, co chcesz przeczytać. Wskaż mi miejsce GDZIE ja napisałem, że zapłaciłem za wymianę 150zł ? To jest jedynie moje osobiste odczucie na ile wart jest upgrade. Dla uściślenia nie zapłaciłem ani złotówki

 

Nie wiem czy na siłę chcesz udowodnić, że Ztka jest najlepszym telefonem Świata, czy może nie możesz się pogodzić z tym, że w TV już nie ma reklamy Ztki jako flagowca, tylko jest Z1 - nie wiem, ja napisałem swoje osobiste odczucia a z Ztką spędziłem 7 miesięcy. Tyle w temacie. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe on też akurat spędził z Z'tką 7 miesięcy. Przypadek. No może akurat. W każdym razie wspomniałeś że za max 150 zł może i warto stąd te skojarzenie.

 

Śledziłem ten temat na android.com.pl i akurat zapamiętałem tego pana co wspomniałem w poprzednim poście. Co do Jonas'a i jego wywodów na temat działania Androida  i że muli i że dla nerdów to niech sobie pisze. To jego zdanie i ma prawo je mieć, bo póki co do wersji 4.0 było faktycznie nieciekawie. Sprawa się znacznie poprawiła od JB w wersji 4.1.2.  Co do romu to nic nie zmieniałem. Zrobiłem aktualizację z poziomu telefonu co przez Wifi zajęło mi ok 5 minut łącznie z instalacją.  Procesor podkręcałem by sprawdzić wzrost wydajności i zużycie baterii po takim zabiegu. Chciałem sprawdzić czy sporo tracę względem Z1, bo akurat tak się składa że w pierwszym tygodniu też poważnie myślałem nad zmianą na Z1. Za 1600 bym sprzedał bez problemu, a Z1 można dostać nówkę za 1700 teraz jak się dobrze poszuka.  Jednak po testach i przeglądniu paru for stwierdziłem że się nie opłaca. Bo raz ze apart wcale tak nie zachwyca a wzrost wydajności rzeczywistej nie jest tak duży. Sugerowałem się wynikami ludzi na forum, a nie z PClola jakiegoś. Wynik w GLBenchmark 2.7 mam 18 FPS tak swoją drogą przy 1.5 ghz, więc te wyniki to troszkę mało wiarygodne. Ale może i wynik  na Z1 byłby też wyższy niż te 23 FPS. W każdym razie kupno Z1 jako nowego fona się opłaca. Ale przesiadka już niekoniecznie. I w zasadzie tylko o to mi chodziło. Ale skoro ponoć Cie to nic nie kosztowało to ok.  Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe on też akurat spędził z Z'tką 7 miesięcy. Przypadek. No może akurat. 

Obstawiam, że jest to podyktowane tym, że równo 7 msc temu ten telefon stał się dostępny w PL. No i Łódź nie jest elementem Trójmiasta (tak mi się zdaje). Nie mam potrzeby udawania kogoś, zawsze podpisuję się tym samym nickiem. 

 

 

Procesor podkręcalem by sprawdzić wzrost wydajności i zużycie bateri po takim zabiegu. 

No ale musisz mieć roota do OC, tak ? 

 

 

a wzrost wydajności rzeczywsitej nie jest tak duży. Sugerowałem się wynikami ludzi na forum, a nie z PClola jakiegoś. 

GSMArena jest wystarczająca ? 

 

Pi : +120% 

AnTuTu : +25% 

Trex : +70%

Egypt : +77%

SunSpider : +130%  (wzięte z testu Z

 

Średnia : Z1 jest wydajniejsza o ~84 % od Z. Faktycznie, do "2 razy lepszych osiągów" brakuje jeszcze 16%. 

 

http://blog.gsmarena.com/sony-xperia-z1-benchmark-results-are-here-check-out-the-numbers-inside/

 

 

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem posiadaczem Samsunga Galaxy SIII Mini i jestem z tego faktu bardzo zadowolony.

Nieduży (stosunkowo) wyświetlacz, mieszczący się w kieszeni nie tak jak jego następcy :)

Działa już 4 miesiąc bez zarzutów, jedymym mankamentem jest bateria ale jak to w smartfonach nigdy nie będzie idealna.

To tylko moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej 5 to najlepiej wypadają SIII Mini i SXM , oba mają CPU 2 rdzenie i całkiem sensowne GPU , do tego 1GB ramu .

 

Trend i SXJ mają starsze CPU z Adreno 200 ( podstawowe GPU ) i mniej niż 1 GB ramu , SXJ ma najmniej bo tylko 512MB ramu .

 

Natomiast Lumia 625 to inna sprawa - pod względem parametrów jest zbliżona do SIII Mini i SXM , choć ramu ma tyle co Trend , z drugiej strony to WP8 - nie każdemu może podejść choć w miarę płynny .

 

Poczytaj sobie dokładnie opinie na temat tej trójki - tzn. S III mini , SXM i Lumia 625 i sam wybierz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej 3 wybrałbym Nokię. Ma większy wyświetlacz i dobrą wydajność. Jak telefonu używasz głównie do dzwonienia i przeglądania internetu i potrzebujesz przy tym szybkości działania to Lumia jest IMO najlepszym dla Ciebie wyborem. Jak lubisz czasem w coś pograć i pobawić się różnymi apkami to SGS 3 Mini lub Sony Xperia M. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w Saturnie i poogladalem sobie telefony. Nokia odpada. WM nie dla mnie. SX tez jakos tak mi nie podeszly. SG3 Mini jest spoko. Pytanie tylko jak dlugo trzyma bateria? Np z ostatniej faktury wynika, ze w ostatnim cyklu rozliczeniowym rozmawialem przez 210 min, wyslalem 245 wiadomosci (SMS+MMS) i poralem i wyslalem w sumie okolo 12,5M. Mam nokie E52 i telefon przy takim uzytkowaniu trzyma mi okolo 5 dni. Nie gram w zadne gry, nie slucham muzyki, natomiast duzo korzystam z internetu.

 

PS. A HTC Desire X??

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wielkość ekranu...  4.70 w Lumii 625, a 4.0 w SGS III mini to jednak jest jakaś tam różnica. Skoro nie lumia 625 to SGS III mini wydaje sie najrozsądniejsza. Swoją drogą mógłbyś się wykłócić o coś lepszego, bo jak na przedłużenie umowy to troszkę skromną ofertę Ci zaproponowali.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżance ostatnio dali SGS III. Innej Htc One S. Więc się troszkę zdziwiłem jak wspomniałeś że umowa Ci się kończy. Jako drugi fon powinni Ci zaproponować coś znacznie lepszego niż SGS III mini. Bo wydajnościowo i technicznie to wygrywa ta Lumia właśnie, ale skoro WP 8 Cie nie interesuje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycji mialem wiecej, ale wybralem te bardziej sesnowne w znosnej cenie. Jestem w t-mobile/Era od 13 lat i od początku na abonament. I po takim czasie proponuja mi takiego SIII mini za ponad stowe w abonamencie za 70 zl... Jednak jak patrzylem np w PLAY to cenowo wychodzi podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak większość bystrych telefonów. Tam siedzi 1500 mAh co przy Dual-Core i Mali-400 nie jest jakąś tam rewelacją. Mój SGS+ miał też baterię 1500 mAh i przy 1 rdzeniowym CPU i Andreno 205 trzymał średnio 1.5 dni przy średnim używaniu gry/mp3 kilka rozmów i sms'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę to link do tematu w którym zdaje sam się wypowiadałeś pod nickiem

liftlodz, bo o dziwo gość też wymienił niedawno Z na Z1 i właśnie akurat kosztowło go to 150 zł więcej Dołączona grafika

Przeczytałem temat i ... Odczucia użytkowników, którzy mają Z i Z1 potwierdzają moją opinię. Szybszy, aparat lepszy, wyświetlacz też lepszy no i otwarty jack. Co ciekawe wypunktowane było jeszcze kilka różnic na plus dla Z1, których ja nie zauważam, albo nie uważam ich za warte wspominania.

 

Co więcej, widzę, że Ty jesteś skrupulatnie przesiąknięty tematem. Nawet tak samo wrzuciłeś test drop'a Z1 z tym samym komentarzem "tyle w temacie". Przypadek ? Co oni jacyś guru są ? Kilkukrotnie było tam wypominane, po co ten hejt na Z1. Zawiść ? Zazdrość ? Typowo polskie ...

 

 

Tutaj widać, że za dnia jest zdecydowanie najbliżej lumi (zresztą taki też wniosek wyciągnęli autorzy testu) http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998.php

Dla leniwych : http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/note3-g2-one-5s-z1-1020/crops/crop.jpg

 

GSMArena jest wystarczająca ? 

Pi : +120% 

AnTuTu : +25% 

Trex : +70%

Egypt : +77%

SunSpider : +130%  (wzięte z testu Z ) 

 

Średnia : Z1 jest wydajniejsza o ~84 % od Z. Faktycznie, do "2 razy lepszych osiągów" brakuje jeszcze 16%. 

 

http://blog.gsmarena.com/sony-xperia-z1-benchmark-results-are-here-check-out-the-numbers-inside/

A to co Devil ? Czemu zamilkłeś ? Sorry, ale olewanie argumentów takich, jak testy redakcyjne (olałeś PClola) i brak kontr argumentu (chyba, że Twoim argumentem było "użytkownicy mówią" ) nie stawia Cię w zbyt pozytywnym świetle jako rzetelnego forumowicza. Nie mówię, że ja wiem wszystko najlepiej, bo mi się nie chciało testować z osobna Z i Z1 w benchmarkach, więc opieram się na testach redakcji, które coś tam znaczą, za to Ty nie masz aktualnie NIC. 

 

 

Ale skoro ponoć Cie to nic nie kosztowało to ok. Dołączona grafika

Nawet gdyby kosztowało mnie to 2999zł, Ciebie nie powinno to interesować. Clue mojego wywodu było wypunktowanie różnic między Z a Z1 i wycenienie, według mnie, wartości zmiany telefonu. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ten hejt na Z1. Zawiść ? Zazdrość ? Typowo polskie ...

Typowo po polsku: i Ty, i Devil, bronicie się jak lwy przed prawdą, że obaj wydaliście nielichą pensję na sprzęt nie oferujący nic oprócz bicia rekordów w syntetykach i fotografowania trawników by później się onanizować oglądając pojedyncze źdźbła na zoomie 100x. Że nie wspomnę jaką ogromną i nieporęczną kobyłą jest Z1 (Z trochę mniej). I wcale nie zapominam o pięciocalowym ekranie.

 

Może moje metody testowania droidów są prymitywne, ale jak:

[*]W systemie nie ma najmniejszych przycinek

[*]GTA:VC śmiga na maksymalnych detalach

[*]zdjęcia wyglądają bardzo ładnie WG MOJEJ SUBIEKTYWNEJ OPINII

to jest to bardzo dobry telefon, a do tego w okolicach $200 jest ich do wyboru do koloru. Telefon za $700, czy nawet $500, to nic więcej niż oznaka statusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria przy korzystaniu z internetu, dzwonienia i pisaniu smsów trzyma około 1,5-2 dni.

Jeżeli używasz różnych aplikacji (Facebook, gry itd) wytrzyma 1 dzień.

S3 Mini 2 dni przy internecie i dzwonieniu? Chyba jak korzystasz z innego telefonu, a S3 Mini leży na stole. Przy zwykłym użytkowaniu musiałem ładować co wieczór, jak dodać do tego internet, FB i jakieś tam słuchanie muzyki to bateria znikała w oczach i modliłem się, żeby mi nie padła przez powrotem z roboty. Nie wiem czy to wina telefonu czy sam system tak zasysa papu z baterii, ale żywotność S3 Mini jest tragiczna. Aha i nie jest prawdą, że smartfon musi działać dzień - Lumia, którą mam obecnie trzyma mi po 4 dni normalnego użytkowania - godzina muzyki dziennie, kilka rozmów, kilkanaście smsów, jakiś net, fb i gmail. Najwieksza niewiadoma to WP8 - albo komus podejdzie albo nie. Mi podpasil, a przynajmniej nie odrzucił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo po polsku: i Ty, i Devil, bronicie się jak lwy przed prawdą, że obaj wydaliście nielichą pensję na sprzęt nie oferujący nic oprócz bicia rekordów w syntetykach i fotografowania trawników by później się onanizować oglądając pojedyncze źdźbła na zoomie 100x. 

Błąd. Masz podstawowy błąd w założeniu, że ja wydałem "nielichą pensję". Gwarantuję Ci, że wydałem mniej, niż Ty na swój telefon. Więc tu już się mylisz. 

 

Druga sprawa, ja napisałem pierwszy tylko swoje spostrzeżenia nt. przesiadki. Nigdzie nie napisałem, że jest to najlepszy telefon czy whatever. Nagle wyskakuje Devil, który stara się usilnie udowodnić, że zrobiłem źle. Ja jedynie pokazuję, że to, co On mówi - nie jest prawdą. To jest forum publiczne, każdy może je czytać i nie traktujmy go jak "własny ogródek", gdzie możemy wypisywać rzeczy niezgodne z prawdą i to przejdzie - nie, nie przejdzie. A moje benchmarki i testy są głównie dla ludzi czytających ten temat, aby ślepo nie wierzyli w to, co piszą ludzie nie popierając się żadnym dowodem. 

 

Generalnie jestem tego samego zdania co Ty przy wyborze telefonu i mam bardzo podobne kryteria do Twoich trzech, więc jedyne co mi pozostaje to pogratulować strzału jak kulą w płot, rozumiem - chciałeś być zabawny, chciałeś zabłyszczeć - nie udało się. Chociaż z drugiej strony ...

 

Litości, status podbijać kawałkiem składanej w Chinach elektroniki? Na bogów Chaosu, jak nisko ludzie mają sufit.

 +1. 

 

 

EDIT : Najnowszy firmware do Z1, tak jak mówiłem, poprawia aparat : 

 

http://i.imgur.com/8zQYeTs.png  :) 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawym rozwiązaniem od producentów byłoby stworzenie baterii, która przy takim wykorzystaniu wytrzyma kilka dni.

Wystarczy napisać system, który nie potrzebuje 1.5GHz i 1GB ramu do płynnego przewijania menu.

 

Może moje metody testowania droidów są prymitywne, ale jak:

[*]W systemie nie ma najmniejszych przycinek

[*]GTA:VC śmiga na maksymalnych detalach

[*]zdjęcia wyglądają bardzo ładnie WG MOJEJ SUBIEKTYWNEJ OPINII

Auta też testujesz pod względem tego jakie mają nagłośnienie, ilość cali ekranu nawigacji i pojemność bagażnika, a nie to jak jeżdżą?
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby było jasne. Ja kupowałem telefon, który miał mi służyć do konkretnych celów. Sporo sprzedaję na Allegro. Często też kupuje i często korzystam z internetu. Lubię się przy tym pobawić telefon i jak mi się nudzi stojąc w kolejce zabić czas. Normalnie jak siedzę w domu to korzystam z komputera. Nie wysyłam tapatalkiem postów mając dostęp do komputera. Nie posiadam ani laptopa, ani tabletu i w przyszłości raczej nie planuje takiego zakupu. Może laptop jak mi się znudzi granie i pozbędę się Desktopa. Ale szybko to nie nastąpi, więc Z zastępuje mi mobilny dostęp do internetu, robienia przelewów, tranakcji, wysyłania maili itp. rzeczy. Tak więc MaciekCi co do Ciebie to troszkę przesadziłem. W sumie ciężki dzień i nie powinienem się wypowiadać na ten temat. Widać że zakup Z1 był dobrym pomysłem. Z racji tego że nie oczekuję że na tym telefonie pogram sobie w gry takie jak na PS Vita to dałem sobie spokój z liczeniem punktów w syntetykach. I tak jeszcze troszkę musimy poczekać aż telefony będą tak działać jak PS Vita. Otóż sprzęt jest troszkę inny i inaczej jest też pisany sam Android. Skoro Tegra 5 (poprawcie jak się mylę) ma mieć wydajność 8800GTX to może i coś tam się ruszy w tej sprawie. A ponoć Tegra 6 ma dogonić PS3. Ile w tym prawdy i jak to będzie wykorzystane na bardzo zasobożernym telefonie Android tego się nie dowiemy. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...