Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Transformers - W morde wyrąbaszczy film. 9,5/10 mógłby być dłuższy.

Efekty miodzio, momentami jest nawet śmiesznie. Matrixy się chowają.

Edytowane przez Jaro87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zodiac -5,5/10 slabooooo 2,5 h nudnej historii + zle dobrana obsada= najwieksze rozczarowanie tego roku a wiele oczekiwalem od tego filmu jako fan Finchera-NIe potrzebnie bral sie za ten temat-gdzie tu klimat ?, gdzie napiecie ? ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hehe dokladnie Marcin_gps, poza tym

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Morderstwa były pokazane ciekawie, fajna muza temu zwykle towarzyszla, ogolnie klimat tych scen tez był niezły. FIlm mi sie podobal, jak dla mnie 8/10 spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Death proof , film rewelacyjny, piekne teksty o niczym, cudowna gra aktorska, jednym slowem sam miod! No i odwolania do poprzednich filmow w stylu 'Thats a really tasty berry' oraz 'czy to ten plakat niedaleko Cohona Burger?', do tego wiele, wiele innych. Polecam wszystkim, ktorych bawi poczucie humoru Quentina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers - OMFG! Najlepsze kino akcji ostatnich lat. Najlepszy imo film Michaela Baya. Najlepsze efekty wizualno-akustyczne jakie w życiu widziałem, bije na głowe wszystkie filmy pod tym względem... hmm.. Scenariusza czepiać się nie można, mimo iż koraz kolejny porusza inwazje na USA - to jednak film oparty na kultowej bajce. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy maczali palce w tej produkcji. Prawdziwy majstersztyk. Dodatkowo nie można zapomnieć o przezabawnych akcjach, które jednak budują w nim świetny klimat. Aktorzy też dobrze obsadzeni i nie widzę żadnych zastrzeżeń (choć na początku myślałem że ten młody koleś nie będzie pasował). Produkcja S.Spielberg, reżyseria M. Bay... czego chcieć więcej... Ja jestem zachwycony i polecam gorąco (ofkors KINO!). Ode mnie zasłużone 5/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers - OMFG! Najlepsze kino akcji ostatnich lat. Najlepszy imo film Michaela Baya. Najlepsze efekty wizualno-akustyczne jakie w życiu widziałem, bije na głowe wszystkie filmy pod tym względem... hmm.. Scenariusza czepiać się nie można, mimo iż koraz kolejny porusza inwazje na USA - to jednak film oparty na kultowej bajce. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy maczali palce w tej produkcji. Prawdziwy majstersztyk. Dodatkowo nie można zapomnieć o przezabawnych akcjach, które jednak budują w nim świetny klimat. Aktorzy też dobrze obsadzeni i nie widzę żadnych zastrzeżeń (choć na początku myślałem że ten młody koleś nie będzie pasował). Produkcja S.Spielberg, reżyseria M. Bay... czego chcieć więcej... Ja jestem zachwycony i polecam gorąco (ofkors KINO!). Ode mnie zasłużone 5/5

Podpisuję się pod tym oboma łapami!

Szczerze powiedziawszy niespodziewałem się tak świetnej zabawy.

Ponad 2 godziny czystej rozrywki!

 

Również polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zombie- pożeracze mięsa ;) Film w sumie niezły jak na ten gatunek włoskiego gore :). Kultowe sceny typu Zombie vs. Rekin, wydłubywanie oczu, przegryzanie krtani, robaki itp. smakołyki ;) Gdyby nie to, że postacie dawały sie zabić we wręcz debilny sposóby byłby z tego niezły film, a tak 4/10

 

Dom przy Cmentarzu :D Akcja odbywa się tytułowym domku, gdzie XIX-to wieczny lekarzo-rzeźniko zombie żeby "żyć", musi zabijać, siekać, rozczłonkowywać każdego, kto znajdzie się w pobliżu jego zakładu pracy ;) Ucinanie głowy nożem kuchennym, dźganie bogrzebaczem, wyrywanie krtani są na porzadku dziennym- czyste gore. Film oceniam na 5.9/10 za całkiem niezły klimacik i w sumie niezłą grę aktorów.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lot Feniksa - ja sie nie bede rozpisywal bo szkoda mojego czasu - 3/10

So Close - produkcja chyba chinska ale calkiem przyjemna. Pelne kino akcji z dobrymi jego elementami - 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 Weeks Later - ludziska którym podobała się pierwsza część nie będą zawiedzeni. Zamieszki ukazano krwiściej, dynamiczniej i na większą skalę. Szkoda tylko, że zakończenie jest bardzo przewidywalne. No i jeszcze te naciągane akcje, chyba ostatnio panuje jakaś moda na przesadzone chwyty ;). 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietykalni

Piekna historia o starciu policji vs. Al Capone. Obsada i gra aktorska na najwyzszym poziomie, zreszta nazwiska mowia same za siebie. Mimo uplywu tylu lat, nadal swietnie sie oglada... i wiem czym tworcy Mafii sie inspirowali.

9/10

 

The Hitcher

Spodziewalem sie czegos gorszego, a tu zdziwienie, nawet przyjemnie sie ogladalo. Niezle akcje i tempo, bardzo ladniutka aktoreczka (szczgolnie gdy jest wkurzona ;)), a zarazem chyba najgorzej grajaca calej obsady. Mozna obejrzec.

6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Hitcher

Spodziewalem sie czegos gorszego, a tu zdziwienie, nawet przyjemnie sie ogladalo. Niezle akcje i tempo, bardzo ladniutka aktoreczka (szczgolnie gdy jest wkurzona ;)), a zarazem chyba najgorzej grajaca calej obsady. Mozna obejrzec.

6/10

Wersja 2007? Moze być, ale oryginał jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec marca napisalem ze film 13 Pietro jest tak dobry, ze jest u mnie w top20. Pioorek powiedzial, ze film nie jest az tak dobry. Postanowilem to sprawidzic, przez caly ten czas próbowalem zrobic liste najlepszych filmow, ale oczywiscie wyszlo na to ze musze obejzec jakies 30 filmow "podejzanych" o wysokie miejsce. A wiec powstala taka lista i na dzien dzisiejszy wyglada tak: ( uszeregowane od najlepszego do najgroszego )

 

Blade Runner

Oldboy

Infernal Affairs

Letters from Iwo Jima

Pi

Matrix

Lost Highway

Shawshank Redemption

LOTR

Brokeback Mountain

American Beauty

Cube

Pitch Black

Butterfly Effect

Clockwork Orange

Battle Royale

12 Monkeys

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

3-Iron

Cidade de Deus

Hannibal

Green Mile

Sympathy for Mr. Vengeance

Island

Skeleton Key

13th floor

Elephant Man

Even Horizon

Fountain

 

Lista w drugiej połowie jest taka nie do konca prawdziwa, trudno porownac te filmy na dole, bo duzo innych tez by tam pasowało. Czasem siadałem i myslalem nad filmem i zmienialem mu pozycje nawet o 6 miejsc.

 

Znajac moje gusta mozecie mi jakies filmy polecic do ogladania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, Sympathy for Mr. Vengeance zamieniłbym z ...for Mrs. Vengeance ;>

 

a kilka innych zamienił na filmy Kubricka i Lyncha (Shining, Eyes Wide Shut, Dr. Strangelove, Mulholland Drive no i oczywiście Larsa von Triera..)

 

takich filmów już nie ma ;/

wychodzą ~2 dobre filmy rocznie niestety

 

PS

Widział już ktoś Inland Empire? Zastanawiam się czy jest tak dobry jak hasło reklamowe z jakiejś recenzji - "Zdecydowanie najlepszy film Lyncha"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, Sympathy for Mr. Vengeance zamieniłbym z ...for Mrs. Vengeance ;>

 

a kilka innych zamienił na filmy Kubricka i Lyncha (Shining, Eyes Wide Shut, Dr. Strangelove, Mulholland Drive no i oczywiście Larsa von Triera..)

 

takich filmów już nie ma ;/

wychodzą ~2 dobre filmy rocznie niestety

 

PS

Widział już ktoś Inland Empire? Zastanawiam się czy jest tak dobry jak hasło reklamowe z jakiejś recenzji - "Zdecydowanie najlepszy film Lyncha"

1. O wiele bardziej podobal mi sie Mr. Vengeance. W MRS. byl troszeczke trudniejszy, mądrzejszy ale zemsta byla nieciekawa ( torturowanie jakiegos kolesia )

2. Shining czytalem ksiazke, a po kilku miesiacach obejzalem film kubricka, bardzo mi sie nie podobał w porownaniu z ksiazka, no i wyglad aktorki :)

Odyseje kosmiczna 2001 ogladalem niedawno, dobry i w ogole, ale podczas i po obejzeniu nie bawilem sie tak dobrze jak przy innych filmach z listy. Eyes Wide Shut, Dr. Strangelove nie ogladalem.

Mulholland Drive ogladlem 3 dni temu, bajerancki film, super muzyka. Przeczytalem tez wyjasnienie filmu. Nie dodalem go do listy bo film taki troche odgrzany po zagubionej autostradzie, a dwa to, ze gdybym go dodal to musialbym tez dodac wiele innych filmow jak elephant man itp. bardzo trudno porownywac te filmy pod TOP10.

3. O Larsie von Trier to ja nie slyszalem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Widzialem Szklaną Pułapke 4 [;. Gdyby nie Bruce, to bylby to tylko kolejny film akcji jakich pelno na TVNie w piatkowe wieczory. A akcja z samolotem przesadzona IMO. 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac moje gusta mozecie mi jakies filmy polecic do ogladania :)

Polecam! (kolejność przypadkowa):

 

Kubrick:

The Shining

Full Metal Jackiet

Space Odyssey 2001

Eyes Wide Shut

 

Mafijne:

Godfather 1, 2

Scarface

Goodfellas

Once Upon a Time in America

The Untouchables

 

Dramaty:

One Flew Over The Cuckoos Nest

Apocalypse Now

Donnie Darko

Glengarry Glen Ross

Fight Club

Scent of Woman

Dog Day Afternoon

Requiem For a Dream

Moulin Rouge

Memento

Million Dollar Baby

Fargo

Magnolia

American History X

 

Thillery:

Usual Suspects

Se7ven

Zodiac

The Sixth Sense

The Thing (horror)

 

Tarantino:

Pulp Fiction

Reservoir Dogs

 

Wojenne:

Shindlers List

The Panist

 

Stare ale jare:

12 Angry Men

To Kill a Mockingbird

Maltese Falcon

The Great Escape

The Sting

Rear Window

North by Northwest

 

i jeszcze z Westernów:

The Good, the Bad and the Ugly

Once Upon a Time in the West

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietykalni

Piekna historia o starciu policji vs. Al Capone. Obsada i gra aktorska na najwyzszym poziomie, zreszta nazwiska mowia same za siebie. Mimo uplywu tylu lat, nadal swietnie sie oglada... i wiem czym tworcy Mafii sie inspirowali.

9/10

Zapomnij, tutaj Scorsese dal ciala na calej linii.

Zobacz sobie jego "Once upon the time in America" (Dawno temu w Ameryce).

 

sesq, mam nadzieje, ze Twoja lista jest nieprzemyslana :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alCatraz, wiekszosc tych filmow widzlaem przez ostatnie 3 miesiace

 

Kubrick:

The Shining - po ksiazce film kiepski

Full Metal Jackiet - obejze

Space Odyssey 2001 - piękny, ale walczyłby o miejsce 30 razem z 50cioma innymi filmami

Eyes Wide Shut -obejze

 

Mafijne:

Godfather 1, 2 - ogladalem w tym tygodniu, jakies 3 miesiace po ksiazce, nudzilem sie

Scarface - fajny, ale wole klimaty godfathera

Goodfellas - przyjemny, ale nie mam ochoty poracac do niego

Once Upon a Time in America - bardzo przyjemny, ogladlaem wieczorem w TV i sie dobrze bawilem

The Untouchables - nie wiem co to, ale nie lubie mafijnych filmow

 

Dramaty:

One Flew Over The Cuckoos Nest - fajny, ale kandydat na miejsce 30

Apocalypse Now - nie podobał mi sie

Donnie Darko - ok

Glengarry Glen Ross - nie znaju, moze obejze kiedys

Fight Club - kiedys oglalem jak sie nie znalem na filmach, teraz to byloby ogladanie po spoilerach, ale fajny film

Scent of Woman - nie wiem co to

Dog Day Afternoon - ani to

Requiem For a Dream - zawiodlem sie na tym filmie jak cholera, oprocz realistycznego zachowania narkomanow nic innego mi sie nie podobalo

Moulin Rouge - kojazy mi sie z musicalem, nie mam zamiaru ogladac

Memento - obejze na 100% poprostu kolega zapomnial mi przyniesc

Million Dollar Baby - nie znam

Fargo - nie znam

Magnolia - nie znam, moze obejze

American History X - nie mam ochoty ogladac tego filmu

 

Thillery:

Usual Suspects - nie przypadnie mi do gustu

Se7ven - spodziewalem sie czegos lepszego

Zodiac - ok, obejze

The Sixth Sense - ogladalem jak bylem maly, odswierze

The Thing (horror) - przyjemny, ale tylko na 1 raz

 

Tarantino:

Pulp Fiction - nieskoplikowany, nudny 2,5h film

Reservoir Dogs - dziwny i nudny

 

Wojenne:

Shindlers List - bardzo, bardzo nudny, nie chcialo mi sie konczyc ogladac

The Panist - fajny, ale szedlby na 30 miejsce

 

Stare ale jare: - nie ogladalem zadnego, ale mam ochote na kilka

12 Angry Men

To Kill a Mockingbird

Maltese Falcon

The Great Escape

The Sting

Rear Window

North by Northwest

 

i jeszcze z Westernów:

The Good, the Bad and the Ugly - obejze, nawet kolga mi polecał

Once Upon a Time in the West - obejze, jak mi sie spodoba The Good, the Bad and the Ugly

 

@Kaeres, lista jest przemyslana, tylko jest to lista dobrych, wartych obejzenia filmow, tylko lista moich filmow podczas ktore po obejzeniu mi sie bardzo podobaly i pragnalem je jeszcze kiedys obejzec jeszcze raz.

Staralem sie nie robic tak: oooh ale ten film Odyseja Kosmiczna 2001 był dobry, wybitny film, bardzo trudny, ma wysoką note na imdb.com to musze go gdzies umiescic na moją liste.

Lista ponizej miejsca 10 jest naprawde trudna, jednego dnia umieszczam tam film, a nastepnego dnia dziwie sie dlaczego dalem go tak nisko albo wysoko. Sam nawet zapomnialem zebym umieszczał tam Elepant Man'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...