Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na Polsacie leciał kultowy jeden z najlepszych filmów jakie widziałem czy Das Boot. Zacząłem szukać oryginalnej uncut. Była taka ale jako serial tv (kilka miecha temu na Polsacie też leciał) i znalazłem prawdziwy uncut na Amazon.com, który trwa 293 minuty!!! Oczywiście w Polsce niedostępny :-|. Może kiedyś zamówie... po obejżeniuostanio filmu załapałem zajawke na książke Okręt na podstawie której nakręcono film.

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane mi było być w kinie od niepamiętnych czasów i obejrzałem I Am Legend

 

Film najbardziej podobał mi się do momentu w którym straciliśmy Sam, potem już troszkę gorzej, no i końcówka...

 

Nie mniej film godny polecenia 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Girl Next Door - Cos okropnego, film pelen okrucienstwa. Najbardziej niewiarygodne jest to ze historia przedstawiona w tym filmie jest prawdziwa. Z trudem wytrzymalem do konca, nie moglem juz na to patrzec. Film oczywiscie polecam ale uprzedzam ze wyjatkowo wrazliwi pewnie nie obejrza filmu do konca. Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoot 'Em Up - ten film to jednak trzeba traktowac troche z przymrozeniem oka bo moze stac sie troche smieszny, niektore akcje sa poprostu nieziemskie , lekko zalatywalo Matrixem mowie tu o ciaglym pojedynku ona sam na 100 zbirow kocowa ocena odemnie 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Nothing - :lol: :lol: MASAKRA. Lock, Stock and Two Smoking Barrels i wiecej mowic nie trzeba :D No swietnie sie "bawilem" ogladajac Big Nothing. Przy kilku scenach po prostu wylem ze smiechu a malo brakowalo zebym zlecial z fotela :lol2: Najlepsza scena to
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
- "Do kogo dzwonisz?" - "Do mojego zastępcy." i to co sie wydarzylo chwile po tym
Czarny humor wylewa sie litrami z ekranu. Glowni bohaterowie przekonuja sie na wlasnej skorze jak, teoretycznie prosty do wykonania plan moze skomplikowac sie do granic mozliwosci. :lol: POLECAM Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rain Man - brakowało mi w tym filmie jakiegoś momentu który by zmienił film/akcje... Akcja w kasynie taką miała być ale to za mało, praktycznie nic. A tak to film doskonale pokazuje jaki ludzie mają szacunek dla ludzi umysłowo chorych. Chory to nie znaczy "debil" co można idealnie pokazać na przykładzie Ray'a. 8/10

Brave One - na pewno dużo lepszy od Death Sentence jeżeli chodzi o rok 2007. Motyw zbrodni hmm ileż można jedno i to samo wałkować ? Niestety film nic nowego nie wnosi, bardziej nawiązuje do poprzednich produkcji. 5/10

 

Adwokat diabła - lubię filmy które dają mi dużo do myślenia. I Adwokat diabła niewątpliwe jest takim dziełem Taylor Hackford'a. Gra Al'a Pacino i Keanu Reeves'a wręcz idealna. No i zakończenie, niezła niespodzianka. 9/10

 

Zło - 10/10 Nie ma co pisać, trzeba zobaczyć i tyle. Kto nie widział to ma szanse. 15 stycznia 2008 godzina - 22:00, kanał - TVP 2

 

Edward Nożycoręki - niestety, film za bardzo przereklamowany. Spodziewałem się czegoś więcej. Zamiast wzruszającego dramatu otrzymałem komedie. 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz podrecznikowy przyklad :lol: Chyba rzadko zdarza sie zeby film na ktory wydano xx.xxx$ zarobil miliony ;] Jak dla mnie ten horror jest "nr.1" w swojej kategorii. I nie ublizaj ludziom ktorym sie ten film podobal nazywajac ich 'znawcami'. Przyczepiasz sie do sztucznosci ich krzykow, placzu itpz a nie wiem czy wiesz ze wiele z tych sytuacji bylo zaaranzowanych przez rezysera o czym aktorzy nie wiedzieli, ich emocje i reakcje byly spontaniczne i naturalne :wink:

a co powiesz o Cloverfield? co prawda jeszcze go nie ma w kinach ale zapowiada się nieźle i podobnie jak blair witch project nakrecony został jedną kamerą przy niskich nakładach finansowych.Ponoć wiele scen zostało nakręconych ''na żywioł'' Również promocja tego filmu jest troche inna główny nacisk został położony na tworzene atmosfery tajemniczości wokół wszystkiego co jest związane z tym filmem. Nawet sam Abrams niechętnie zdradza jakieś szczegóły. Jak myslicie czego można spodziewac się po tym filmie jakieś super produkcji na którą pójdą miliony czy chłamu ktorego najmocniejsza stroną będa trailery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o Cloverfield? co prawda jeszcze go nie ma w kinach ale zapowiada się nieźle i podobnie jak blair witch project nakrecony został jedną kamerą przy niskich nakładach finansowych.Ponoć wiele scen zostało nakręconych ''na żywioł'' Również promocja tego filmu jest troche inna główny nacisk został położony na tworzene atmosfery tajemniczości wokół wszystkiego co jest związane z tym filmem. Nawet sam Abrams niechętnie zdradza jakieś szczegóły. Jak myslicie czego można spodziewac się po tym filmie jakieś super produkcji na którą pójdą miliony czy chłamu ktorego najmocniejsza stroną będa trailery?

Jak sam zauwazyles film jest dosc mocno owiany tajemnica wiec nie mozna za duzo o nim powiedziec ;) Wg. mnie to bedzie polaczenie Godzilli (fabularnie) z BWP (technicznie). A budzet napewno nie byl niski, studia zajmujace sie sfx nie sa tanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki film możecie polecić na wieczór z dziewczyną? Nie chodzi mi o produkcję z przesytem scen miłosnych, tylko jakąś sensowną komedię?

Good Luck Chuck - ostatni film tego typu jaki ogladalem i musze przyznac ze bardzo przyjemny wiec POLECAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o Cloverfield? co prawda jeszcze go nie ma w kinach ale zapowiada się nieźle i podobnie jak blair witch project nakrecony został jedną kamerą przy niskich nakładach finansowych.

niskie naklady finansowe?z tego co pamietam to w trailerze sa wybuchy, lataja samochody i szczatki budynkow. Myslisz ze te efekty sa darmowe bo jest uzyta "jedna kamera"? Do tego masa statystow, czyli charakteryzacja, scenografowie itp... Sama scena z trailera miala n-razy wiekszy budzet niz cale BWP wiec sorry, ale imo chybiles tym porownaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zamotał.

Dokładnie tak napisał.

Cloverfield widze, że pójdzie w stronę chyba modną czyli dzieło przy jednej kamerze i "niby" małym budżecie przez to.

Teraz wydają miliardy na produkcje kostiumowe, które nie chcą się nawet zwrócić nie mówiąc o zarobku.

Ten film będzie raczej zwykłym filmem S-F. Jedynie trzeba przyznać, ze jak dotąd chyba z najlepszym trailerem i wywołującym ścisk w żołądku czekaniem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj w kinie na Im Legend, powiem szczerze, ze uratowaly ten film efekty specjalne i dzwiek (tylko kino) bo fabula od polowy filmu to jakis smiech jest, daje 7/10 bo sie przyjemnie ogladalo, ale wielka szkoda, ze panowie zmarnowali taki potencjal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktośtu mówił o takim filmie opartym na faktach , ale powiem wam , że film konkretny dla ludzi o stalowych nerwach ;)

Rise of the Footsoldier. Jak dla mnie pierwsza liga ;).Lubię angielskie kino , w filmie nie ma owijania bawełny historia opowiedziana wzorowo. Acha tylko przypadkiem nie wpadnijcie na to żeby to oglądać z kobietą ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transformers 2 Status Report: Still Eyeing a June Roll Out

IESB: Can you give us a quick update on Transformers 2. Is it still planned to start shooting in July of 08?

LDB: The second, June 2nd.

IESB: June 2nd?

LDB: Yep.

(...)

IESB: Now, comparing to Transformers 1, how much bigger is Transformers 2 going to be?

LDB: (laughs) You know, I'm gonna let Michael answer that question.

IESB: (laughs) Well, come on $700 million dollars...

LDB: I'll say this much, I know that Michael wants to deliver a bigger experience for everybody.

[;

 

Po za tym w bieżącym roku czekają na mnie całkiem przyjemne premiery...tzn:

-Star trek XI

-Indiana majonez IV

Mam nadzieje że oba tytuły nie rozczarują niemałego grona fanów :)

 

Wracając do horrorów...

und3r

Pochwalisz się jaki film najbardziej podoba Ci się z tego gatunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Girl Next Door - Cos okropnego, film pelen okrucienstwa. Najbardziej niewiarygodne jest to ze historia przedstawiona w tym filmie jest prawdziwa. Z trudem wytrzymalem do konca, nie moglem juz na to patrzec. Film oczywiscie polecam ale uprzedzam ze wyjatkowo wrazliwi pewnie nie obejrza filmu do konca.

obejrzalem wlasnie,

az sie noz sam otwiera w kieszeni na takie okucienstwo, dla mnie zero litosci dla takich ludzi, taka sama kara powinna ich spotkac,

bez wyjatku bo co z takich malych zwyrodnialcow wyrosnie

niezle mnie ruszylo po obejrzeniu :-|

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem wlasnie,

az sie noz sam otwiera w kieszeni na takie okucienstwo, dla mnie zero litosci dla takich ludzi, taka sama kara powinna ich spotkac,

bez wyjatku bo co z takich malych zwyrodnialcow wyrosnie

niezle mnie ruszylo po obejrzeniu :-|

zgadzam sie 2 dni temu obejrzałem

dalej jestem dalej w szoku :-|

 

nie rozumiem jednak pewnej rzeczy

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
po tym jak Meg uciekła z piwnicy nie mogła poprostu pojsc do sąsiadow/policje, gdyby tylko zobaczyli w jakim stanie jest odrazu by zareagowali i nie doszlo by do najgorszego, a one poprostu wróciła (sama) po siostre

 

edit

@remek

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ok dzieki, wydawalo się to troche za proste dla mnie
Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie 2 dni temu obejrzałem

dalej jestem dalej w szoku :-|

 

nie rozumiem jednak pewnej rzeczy

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
przypomnij sobie co Susan na koncu powiedziala Davidowi

tak kochala swoja siostre ze myslala tylko o tym zeby ja stamtad zabrac, po prostu byla w szoku

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam ulubionego horroru, za dużo ich.

Nie bądź taki, podziel się czymś dobrym :P

Obejrzałbym sobie coś naprawdę wzbudzającego strach, ale zazwyczaj horrory wywołują u mnie tylko śmiech.

A najbardziej "straszna" była dla mnie seria Alien.

 

Miałem wreszcie okazję zobaczyć I am legend.

Nie zawiodłem się, klimatycznie film bardzo mi spasował :) Śmiem nawet stwierdzić że więcej w nim Resident Evila niż w filmach Boll'a :lol2:

I spodobał mi się bardzo ten motyw z Bobem Marleyem ;]

Teraz w planach rozrywka na wysokim poziomie:

I am OMEGA!111 :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki, podziel się czymś dobrym :P

Mordercze Kuleczki.

 

Obejrzałbym sobie coś naprawdę wzbudzającego strach, ale zazwyczaj horrory wywołują u mnie tylko śmiech.

Definitywnie Mordercze Kuleczki.

 

A najbardziej "straszna" była dla mnie seria Alien.

...z wyjątkiem Przebudzenia, które wywoływało u mnie śmiech.

 

Ps.

A tak na serio, to polecam klasyk z 78, "Atak pomidorów zabójców" (nie mylić z "Powrotem zabójczych pomidorów" z 88).

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rise of the Footsoldier - 7/10 mocne meskie kino, poczatek zajbisty, sprawnie opowiedziana historia i tu ocenilbym film na 8,5/10 ale moment w ktorym poznajemy Pata a fabula odchodzi od glownego bohatera sprawia ze film robi sie z deczka rozlazly i nijaki.Reasumujac i pomijajac pewne niedociagniecia film warty obejrzenia.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...