Skocz do zawartości
bbc20000

Zdradzam AMD !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienic swoj ATHLON XP 2600+, ABIT NF7-S na P4 2.4Ghz wersja C z ABIT IS7. Bylem u kolegi wczoraj i bawilem sie przez chwile jego P4 2.6Ghz i ten procesor bez problemu pracowal przy predkosci 3.2 Ghz!. Przy orginalnej predkosci 2.4Ghz to ten procesor nie jest tak bardzo szybszy od mojego AMD. Dopiero przy 3Ghz jest spora roznica w benchmarkach a z tego co czytalem to P4 2.4Ghz C moze bez podnoszenia napieca pracowac przy predkosci 3.3Ghz ! Poczebuje tylko kopa zeby zrobic ta zamiane wiec prosze o posty, ktore by mnie przekonaly do tej wymiany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj staryy....chyba ze duzo przy tych kompach.... :D :P :P

w sumie jak masz kaske i ochote to bierz dziada.....moze jeszcze wiecej wykrecisz...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, żyjesz benchmarkami, czy jak? 

 

Co robisz na kompie, że athlon 2600+ na 200FSB Ci nie wystarcza?

 

Ale jak masz kasę, to jasne, wymieniaj ;)

nic nadzwyczajnego, 3Ghz brzmi lepiej! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nic bym nie zmienial to co masz mi by wystarczylo na dlugo :D na tym sprzecie zreszta kazda gra/program odpali bez problemu wiec po co zmieniac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to szkoda kasy, przecież musisz razem z procem płytę wymienić 8) Lepiej właduj tą kasę w grafola (Radeon 9700pro powinien być spox 8) ), bo ten grafol którego masz na długo Ci niestarczy a proc jakiego posiadasz to nma jakiś czas tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sam coś o tym wiem 8) Ale w Twoim wypadku to poprostu wywalanie kasy w błoto. Napewno komp który masz wystarcza Ci do grania więc po co więcej? Ja kiedyś byłem głupi ciągle waliłem kasę w kompa i teraz wychodzi na to że używam go do neta filmów i muzyki i całe te 3Ghz R9700PRo itd nie jest mi do niczego potrzebne i z powodzeniem zadowoliłbym się czymś zdecydowanie tańszym. bbc20000 przemyśl to dobrze bo jak dalej będziesz myślał kategoriami 3Ghz... to ten komp wydrenuje Ci kieszeń zupełnie jak mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, myslalem ze on ma gf4mx a to na Twoj post spojrzalem w podpis... :? jeszcze raz sorry gf4ti4600 nie jest zla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, myslalem ze on ma gf4mx a to na Twoj post spojrzalem w podpis... :?  jeszcze raz sorry gf4ti4600 nie jest zla  :)

nie ma co ukrywac. Ta karta jest do du*y. Mialem przyjemnosc porownac ENTER THE MATRIX na R9700Pro z QUALITY SETTINGS a potem na mojej GF4Ti4600. Odechcialo mi sie grac w ta gre na mojej karcie. Na ATI ta gra wyglada znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze najbardziej mi szkoda ABITa poniewaz naprawde lubie SOUNDSTORM. ABIT dla P4 ma znowu dretwy zintegrowany dzwiek.

ale nie musisz abita brac mozesz inna plyta ktora bedzie miala napewno lepszy dzwiek :D albo najlepiej kup se creative 5.1 i po klopocie albo jeszcze cosik lepszego :)

zycze dogodnego wyboru :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie obciaza to twojego budzetu to oczywiscie tak.W koncu to zabawa od nowa za horendalna kase.Ze wzgledow finansowych przestalem modernizowac kompa to dlaczego inni nie moga sie pobawic ? Bierz i referuj wrazenia. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, myslalem ze on ma gf4mx a to na Twoj post spojrzalem w podpis... :?  jeszcze raz sorry gf4ti4600 nie jest zla  :)

nie ma co ukrywac. Ta karta jest do du*y. Mialem przyjemnosc porownac ENTER THE MATRIX na R9700Pro z QUALITY SETTINGS a potem na mojej GF4Ti4600. Odechcialo mi sie grac w ta gre na mojej karcie. Na ATI ta gra wyglada znacznie lepiej.

No to chyba problem z głowy, kup sobie r9700pro a proca i płytę narazie zostaw bo jest jaknajbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy z ta kasa. Przeciez wiadomo ze nie bede trzymal AMD i INTELa systemu. AMD sprzdam a INTEL wbrew pozorom nie jest taki drogi. ABIT dla INTELa jest tanszy od NF7-S a 2.4c jest okolo $80 drozszy od 2600+. Takze my tutaj mowimy o malej dokladce. $70 - $80. Nowa karta graficzna typu R9800 czy R9700 to $300 - $400. To chyba spora roznica! Ile ja moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za ta GF4 ? Nie wiem czy bym mogl ja sprzwedac za $150. Kto by chcial taki szmelc jak za nowy R9500pro trzeba zaplacic jedynie $250 . Moze ktos z was chce GF ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jest tak jak w tym (lekko zmodyfikowanym) kawale?

 

 

"12-letni blizniacy, Adam i Jakub, porównują prezenty, które otrzymali na urodziny od rodziców.

- Zobacz Jakub, jak mnie kochają. Dostałem komputer, sprzęt hi-fi, rower, hulajnogę, nowy telewizor i nowe wideo, a ty?

- Ja dostałem tylko ten przerobiony przez matkę wełniany sweter po ojcu i ciepłe skarpety z wyprzedaży. Ale nie narzekam. To przecież nie ja umieram na SARS - odpowiada bratu Adam"

 

sorry ze taki offtopic, ale ta zamiana xp2600 na p4 ilestam to moim zdaniem oznaka nudow i nadwyzki kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nizly burzuj z ciebie (no ofens) ja bym na twoim miejscu odkladal kase na szczepionke przeciwko SARS :)

W sumie ta szczepionka na pewno bardziej potrzebna :D, tez bym sie nad tym zastanowil :D. A tak na powaznie, jezeli jest to dla Ciebie naprawde mala dopłata to bierz, ale w innym wypadku to jest to bezsensem i tak nie poczujesz prawie roznicy. Poza tym (tak mysle ale moge sie mylic, wiec poprawcie mnie) przy tej karcie nie ma sensu za bardzo wymiana procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nizly burzuj z ciebie (no ofens) ja bym na twoim miejscu odkladal kase na szczepionke przeciwko SARS :)

Nie wiem dlaczego niby mam byc burrzuj ? W Polsce bardzo jest to slowo popularne widze. Wymieniam bo mnie to nic kosztowac nie bedzie. Kazdy pewnie by to zrobil jak mogl. Problem polega na tym ze lubie AMD ale INTELe sa poprostu szybsze plus niezle sie kreca. Dlateog mam dylemat. Normalnie kasy bym na cos takiego kasy nie wywalil.

 

Co do SARS to juz go nie ma :D

 

Nie pisze sie "no ofens" tylko "no offense" 8)

 

hmmm...Ciekawy jestem,czy gdybym mieszkał w Kanadzie to miałbym ten sam problem ???

mi sie wydaje ze w Polsce to troche jest miskoncepcja jesli chodzi o Kanade. Tutaj jest takze nie wesolo i wielu ludzi spi na ulicy. Kasa takze nie lezy na ulicy i tak samo mozesz wyleciec jutro z pracy tutaj jak i w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze sie "no ofens"  tylko "no offense"  8)

Ja myslalem, ze "offence", ale w sumie nie mieszkam w anglojezycznym kraju.

Tak poza tym, skoro Cie nic nie kosztuje wymiana, to wymieniaj, ja bym tak zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem niemały, też bym nie wiedział co zrobić. Ale może jeszcze bedzie miało znaczenie coś takiego jak "KULT AMD". Jest coś w tym. Zastanów się jeszcze!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bierz od razu P4 2.80 Ghz HT (FSB800) BOX róznica w cenie pomiedzy modelem 2.4 to okolo 125$ , a napewno wykrecisz go na 3.40 jak nie wiecej :D

a co do plytki do albo EPoX 4PDA2+ ma bardzo dobre mozliwosci podkrecania!!!! albo MSI Neo2-FIS2R(MS-6728) o Canterwoodach nie wspominam za drogie i ta sama wydajnosc praktycznie co na Springdale po wlaczniu dodatkowych w biose funcji na i865PE daje mozliwosci takiej samej wydajnosci jak na Canterwoodzie!!

no wiec musisz sam wybrac co chcesz, ja ci tylko zaproponowalem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...