Skocz do zawartości
bbc20000

Zdradzam AMD !

Rekomendowane odpowiedzi

25fps to jest zdecydowanie za malo do uzyskania pelnej plynnosci w grach. Nie wspomne tu o UT2003. Przy 25fps mozna sobie ogladac film w divx a nie grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i znowu dyskusja zeszla na plaszczyzne "co bylo

pierwsze jajo czy kura" wszystko powyzej 24kl/s jest

ok, pamietam Dooma na 386SX/25@33MHz w okienku

10x7 cm i bylo ok;), a co do zdrady AMD to" spoczywaj

w pokoju"....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoj pusty łeb (bez żandych przeliczeń naukowych) widze różnice pomiędzy 60 a 150 klatek i tyle :) - może to siła sugestii, ale zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoj pusty łeb (bez żandych przeliczeń naukowych) widze różnice pomiędzy 60 a 150 klatek i tyle :) - może to siła sugestii, ale zawsze :)

Ja tez.. ale coz. ie któym sie nie poszczęsciło i otrymali doskonały wzrok... :lol: :wink:

 

Dla mnie 30 klatek na sekunde.. i heja! :D Gra mi sie w takim przypadku bardzo dobzre :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoj pusty łeb (bez żandych przeliczeń naukowych) widze różnice pomiędzy 60 a 150 klatek i tyle :) - może to siła sugestii, ale zawsze :)

Ja tez.. ale coz. ie któym sie nie poszczęsciło i otrymali doskonały wzrok... :lol: :wink:

 

Dla mnie 30 klatek na sekunde.. i heja! :D Gra mi sie w takim przypadku bardzo dobzre :>

eeee... chyba mnie nie zrozumiales :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez w q3 odrazu widac rozncie w plywie po zmianie fps

no bez jaj, jak masz odswiezanie dajmy na to 100 i masz 125fps ja tak gram. I wrzuce com_maxfps 60 to odrazu rzuca sie w oczy ze cos jest nie tak. Tak samo jest z odswiezaniem przeskocz z 100 na 60, wydaje sie ze ekran miga. Jak fps w grach sie silnie wacha miedz 100-40 tez wyraznie widac ze gra zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba tu tez uwzglednic aspekt stalej ilosci klatek - czy te 100 jest stale - bo jak robi sie sieka w q3 np. to wtedy spada np. do 40 i juz poprostu skacze - a ktos kto ma stale 40 to dla niego to jest plynne...troche namieszalem ale to bardzo wazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmzaraz czemu ktos piszac o fps'ach wtraca sowo odswiezanie..? :/

Fakt rzy odswiezaniu 85 oczy sie juz tak nie meczą mocno.. ale co maja do tego wyswietlane klatki na sekunde? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmzaraz czemu ktos piszac o fps'ach wtraca sowo odswiezanie..? :/

Fakt rzy odswiezaniu 85 oczy sie juz tak nie meczą mocno.. ale co maja do tego wyswietlane klatki na sekunde? :/

To, że jak obraz jest odświeżany 85 razy na sekundę to nie może być wyświetlone w tej sekundzie więcej jak 85 klatek. Chyba o to chodzi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach postanowilem jednak zdradzic AMD. Potrzebuje czegos radykalnie nowego. Przezucanie sie z ABITa KT333 z XP 1800+ na NF2 z AMD XP 2600+ nie bylo za radykalne dla mnie. :lol: Co do mobo to zostaje przy ABIT IS7 poniewaz jest tani i szybki. Zmieniam takze pamiec na 2x512Mb OCZ aby byc pewnym ze bede mogl pociagnac CPU na 3.3Ghz (tania jak diabli $129CAN = 373 PLN) Jeszcze tylko R9800Pro i MAXTOR SATA i bede ok na nastepne pol roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh no, ty po prostu nie masz co z kasa zrobic :/

Motór sobie kup, zeby na dyskoteki jezdzic nim na wioski ;) eheh ;)

 

A no pamieci to cos tanio kupisz :/ A niech zgadne, bedziesz je kupowac z usa mzoe...? :) No jak tak to tanio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmzaraz czemu ktos piszac o fps'ach wtraca sowo odswiezanie..? :/

Fakt rzy odswiezaniu 85 oczy sie juz tak nie meczą mocno.. ale co maja do tego wyswietlane klatki na sekunde? :/

To, że jak obraz jest odświeżany 85 razy na sekundę to nie może być wyświetlone w tej sekundzie więcej jak 85 klatek. Chyba o to chodzi :roll:

Odswiezanie to jest co innego niz klatki na sekundy. Nie raz zdarzza mi sie grac w grę przy rodzielczosci 100Hz majac ok 5 klatek na sekunde :/

Odswiezanie tyczy sie wyłacznie monitora..( majac bardzo słaba grafe nie ustawisz jego na zbyt wysokim poziomie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poszukalem troche i poczytalem, i znalazlem maly artykulik

nie daje potwierdzenia ze wszystko jest prawda,

http://amo.net/NT/02-21-01FPS.html

 

Wnioski z poszukiwan:

-25 FPS to minimum aby zachowac plynnosc, ale uwaga w filmach,

bo jest efekt rozmycia (motion blur) pomaga interpretowac ruch mozgowi

w grach niestety nie da sie tego zastosowac (rozmyci przeciwnicy, gdzie strzelac, jak ich rozmywac to znaczy przewidywac ich ruchy)

-gorna granica FPS nie znana (chyba) byc moze 220FPS

-z tymi 25FPS to celowe lub niecelowe wprowadzenie w blad

 

Wnioski i ciekawostki nie z tego artykulu ALMOST MATRIX:

-to co widzisz niekoniecznie jest tym czym jest

Mozg to wielkie narzedzie interpretacji, widzimy to czego nie ma i da sie oszukiwac (iluzje optyczne)

- potrafimy rozroznic kilka milionow poziomow swiatla ale w danej chwili mozemy rozroznic 2 tuziny poziomow (czyli na bialym tle widzimy gorzej szczegoly ciemnych przedmiotow i vice versa)

-to jest dobre (nie zapisalem linka) o lapaniu ruchu np szybko poruszajacej sie pilki, czas opznienia 1/10 s ale potrafimy zlapc dlaczego, nasze oczy a potem mozg przewiduja ruch obiektu, szczegolnie dobrze jak porusza sioe ruchem jednostajnym, ale niestety w nocy zdolnoosc ta mocno spada, dla ciekawostki jeszcze dzwiek z uszu dochodzi bez opoznien, a mozg robi synchro[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie dziwne pytanko jeszcze mam. Czy wysokie odswiezanie meczy karte graf ? Czyli im ustawie wiekszy refresh tym bardziej mi fps spadnie? Czy to jest niezalezne i karcie graficznej obojetne? Niby wydajnosc powinna spasc jak karta szybciej odswieza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewyobrarzam sobie grac w Q3 przy nawet stalej liczbie 25 klatek ... co prawda na poczatku jak q3 wyszedl tak sie gralo ale malo mialo to wspolnego z komfortowa plynna gra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmzaraz czemu ktos piszac o fps'ach wtraca sowo odswiezanie..? :/

Fakt rzy odswiezaniu 85 oczy sie juz tak nie meczą mocno.. ale co maja do tego wyswietlane klatki na sekunde? :/

To, że jak obraz jest odświeżany 85 razy na sekundę to nie może być wyświetlone w tej sekundzie więcej jak 85 klatek. Chyba o to chodzi :roll:

Odswiezanie to jest co innego niz klatki na sekundy. Nie raz zdarzza mi sie grac w grę przy rodzielczosci 100Hz majac ok 5 klatek na sekunde :/

Odswiezanie tyczy sie wyłacznie monitora..( majac bardzo słaba grafe nie ustawisz jego na zbyt wysokim poziomie).

Tak ale w drugą stronę już sie nie da np. 100fps przy 85hz odświeżania da w sumie 85fps, po to jest funkcja vsysc - chba tak to intuicyjnie odbieram :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewyobrarzam sobie grac w Q3 przy nawet stalej liczbie 25 klatek ... co prawda na poczatku jak q3 wyszedl tak sie gralo ale malo mialo to wspolnego z komfortowa plynna gra ...

A jeszcze nie tak dawno wszyscy zachwycali sie ultra plynnymi 25 FPSami w Q1, którw mozna bylo osiagnac tylko i wylacznie z Voodoo 1 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewyobrarzam sobie grac w Q3 przy nawet stalej liczbie 25 klatek ... co prawda na poczatku jak q3 wyszedl tak sie gralo ale malo mialo to wspolnego z komfortowa plynna gra ...

A jeszcze nie tak dawno wszyscy zachwycali sie ultra plynnymi 25 FPSami w Q1, którw mozna bylo osiagnac tylko i wylacznie z Voodoo 1 :).

ech to byly czasy lezka sie w oku kreci ... kurde jak ten czas leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech to byly czasy lezka sie w oku kreci ... kurde jak ten czas leci

Szkoda, ze juz nie wroca :(, zestarzelismy sie za szybko :(, ale bede miał o czym dzieciom opowiadac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech to byly czasy lezka sie w oku kreci ... kurde jak ten czas leci

Szkoda, ze juz nie wroca :(, zestarzelismy sie za szybko :(, ale bede miał o czym dzieciom opowiadac :D

nie wiem jak ty ale ja mam dzisiaj urodziny i czuje ze to wszystko za szybko sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech to byly czasy lezka sie w oku kreci ... kurde jak ten czas leci

Szkoda, ze juz nie wroca :(, zestarzelismy sie za szybko :(, ale bede miał o czym dzieciom opowiadac :D

nie wiem jak ty ale ja mam dzisiaj urodziny i czuje ze to wszystko za szybko sie kreci

hehehe... no coz mi pozostaje powiedziec..... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech to byly czasy lezka sie w oku kreci ... kurde jak ten czas leci

Szkoda, ze juz nie wroca :(, zestarzelismy sie za szybko :(, ale bede miał o czym dzieciom opowiadac :D

nie wiem jak ty ale ja mam dzisiaj urodziny i czuje ze to wszystko za szybko sie kreci

hehehe... no coz mi pozostaje powiedziec..... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !! :D

dzieki wypije dzisiaj Twoje zdrowie jak i calego forum :-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze najbardziej mi szkoda ABITa poniewaz naprawde lubie SOUNDSTORM. ABIT dla P4 ma znowu dretwy zintegrowany dzwiek.

Przecież Soundstorm też używa tego samego drętwego przetwornika ALC650. Jak go nie chcesz, to weź Asus-a P4P800, na tej płycie jest użyty porządny przetwornik Analog Devices AD1985.http://www.asus.com/products/mb/socket478/...00/overview.htm

nie, jak chcesz mieć zajeb****** dźwięk to kup płytkę albatrona na 865PE ProII - nazwy nie pamiętam ale na niej jest 8 kanałowy dźwięk VIA ENVY, 24bitowy! 96khz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh no, ty po prostu nie masz co z kasa zrobic :/

Motór sobie kup, zeby na dyskoteki jezdzic nim na wioski ;) eheh ;)

 

A no pamieci to cos tanio kupisz :/ A niech zgadne, bedziesz je kupowac z usa mzoe...? :) No jak tak to tanio ;)

Fajnie by bylo gdyby motory byly w cenie P4 ale niestety za cene nowego motoru to bym mial z 10 takich P4 systemow :(

 

Pamiec jest naprawde tania bo glupi Samsung DDR400 512Mb kosztuje $120. Za niecale $10 wiecej bede mial to

 

 

 

Dołączona grafika

 

Tyle tylko ze 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejsu kupil aktualnie Athlona XP Barton 3200+ na szynie 333Mhz . I czemu tu wszyscy uwarzaja ze procki AMD ciezko sie podkreca ? Mi to nie natrecza duzych trudnosci a jak mi zimno w zimie to otwieram obudowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...