Skocz do zawartości
bbc20000

Zdradzam AMD !

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mowi sie ze sie zdradza, lecz ze sie idzie po rozum do glowy w takim przypadku :)

Intel jest drogi ale badz co badz wymiata.

Ja biore 2.4 i IC7. A tak w ogole co da te 3.2 ? 100 markow? 5fps ? naprawde P4 2.4 jest wystarczajaca platforma do grania. takie ejst moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jest chore :/ Nie wiem .. moze wykonujesz jakeis obliczenia typu seti itp ale nie ma sensu aczej pacic za procka z athlona którego i tak nie korzystasz w pełni :/

Ale jak mas zkase to bierz, pewnie! :)

ps. tenm proc ma HT? bo jesli tak to jak nabardziej bierz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze że jak chcesz kręcić tego P4 2.4 to najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić swoje ramy , wątpie aby szajssungi poszły wiele ponad 200Mhz a przy kręceniu tego proca to wypadało by aby ramy chodziły na conajmniej 466MHz dobrze by było jak by chodziły synchronicznie z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he pamiętam jak ja latałem za wszystkim co nowe do kompa.

przeszło mi....za dużo w to szło kasy

co do kasy... weź już lepiej kup cos za to swojej pannie

no chyba żę masz tej kasy bardzo dużo

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he pamiętam jak ja latałem za wszystkim co nowe do kompa.

przeszło mi....za dużo w to szło kasy

co do kasy... weź już lepiej kup cos za to swojej pannie

no chyba żę masz tej kasy bardzo dużo

pozdro

No z ta panna to ja nie wiem :) - komp zostaje, a kobieta zmienna jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BBC ,powiem wprostaczo ;] ,ja niewidze najmniejszego sensu wymiany proca/plyta ,przeciez takie kombo spokojnie idzie na 2.4ghz/200fsb ,albo i wiecej.

Ja ostatnio zauwazylem ze procek i fsb to jeshcze nie wszystko,teraz mi to zwisa czy mam 2.2ghz czy 2.4ghz ,jesli koniecznie chcesz wydac kase i chcesz widziec realne korzysci to wez sobie cos z tego:

1.Zrob sobie raida stripping na dyskach serial ATA 8mb cache (np. 2 maxtory) ,dopal bedzie ostry przy wszelkich operacjach dyskowych itp.

2.Fundnij sobie radka 9700/9800 ,i swiat aniso z AA stoi otworem, dla jakosci warto.

3.Walnij sobie jakas zajebista obudowe,albo jak naprawde mash kesh to wez prometeie ,P4 3.3 bedzie hen tam gdzies z tylu ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze najbardziej mi szkoda ABITa poniewaz naprawde lubie SOUNDSTORM. ABIT dla P4 ma znowu dretwy zintegrowany dzwiek.

Przecież Soundstorm też używa tego samego drętwego przetwornika ALC650. Jak go nie chcesz, to weź Asus-a P4P800, na tej płycie jest użyty porządny przetwornik Analog Devices AD1985.

http://www.asus.com/products/mb/socket478/...00/overview.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl sensownie:

PO co ci szybszy proc (nawet niech bedzie marne 80$) jesli nie wykorzystujesz go na maxa

W grach jesli ci na max ustawiebiach FPS nie spada ponizej 30

to jest OK, jak spada to coz wiecej pomoze karta grafiki

np. wplyw podkreceniea o 105MHz mojej 1700 (2230 na 2340 - 11x213FSB) i radku 9100 (przy 800x600 i AF16 i aa2quality) daje jedna klatke a takie podkrecenie rownozwazne jest ok 135MHz dla P4

Jakbym mial 9700 to by bylo 50 klatek a moze wiecej

No coz kosztowac bedzie wiecej niz 80$, ale zysk o wiele wiekszy (no chyba ze jestes jakims szalonym naukowcem co robi badania;) )

Zawsze znajdzie sie jakis frajer na kupno karty

 

Nastepny krok to wykorzystac SS czyli kupic porzadny zestaw glosnikow np Logitech Z-680 (200-300$), lepiej miec zauwazalna roznice w dzwieku niz 15 klatek ktorych nie zobaczysz (bo nie widzisz wiecej niz 25)

 

Moze masz do kitu myszke kup MX 700

A jak masz to kup extra mousepad a FUNC 1030 za 20$

 

Na pewno korzysci bede wieksze

 

A moze masz starszy monit, kupic nowy

 

Masz wiele mozliwosci troche kosztuja, ale no cuz

 

Jesli procek jest powyzej 2GHz najwazniejsza jest karta graficzna, reszta juz nieistotna

 

Ja wole jechac na nizszym FPS i cieszyc sie jakoscia obrazu dzwieku doskonaloscia ruchu myszki niz czyms czego nie moge zobaczyc bo zamiast 66FPS mam 70FPS (np w 1024X768 i AF16 i AA4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczescie za miesiąc dostane nowiutki sprzet i to za darmo P4 2.8 Radeon 9700 512 RAM 3200 Mobo to nie wiem LCD LG17 tez nie wiem jaki model nagryware LG 48x/24x/48x DVD LG 16x HDD Barracuda V 160 GB i ti za darmo hehehhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze że jak chcesz kręcić tego P4 2.4 to najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić swoje ramy , wątpie aby szajssungi poszły wiele ponad 200Mhz a przy kręceniu tego proca to wypadało by aby ramy chodziły na conajmniej 466MHz dobrze by było jak by chodziły synchronicznie z procem.

Nie bedzie to potrzebene poniewaz P4 i pamiec beda w stanie pracowac asynchronicznie dzieki dzielnikowi w BIOSIe 4/5. Przy 250FSB (tzw. 3Ghz dla P2.4) pamiec dokladnie bedzie dzialala przy predkosci 200FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZlowieku tobie soie chyba nudzi w domu:) Wydaj kase na kino, idz z dziewczyna do knajpy:) Reszte mozesz mi oddac:)Ale jak masz wytwornie kasy to kupuj i daj znac jak nakrecisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze że jak chcesz kręcić tego P4 2.4 to najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić swoje ramy , wątpie aby szajssungi poszły wiele ponad 200Mhz a przy kręceniu tego proca to wypadało by aby ramy chodziły na conajmniej 466MHz dobrze by było jak by chodziły synchronicznie z procem.

Nie bedzie to potrzebene poniewaz P4 i pamiec beda w stanie pracowac asynchronicznie dzieki dzielnikowi w BIOSIe 4/5. Przy 250FSB (tzw. 3Ghz dla P2.4) pamiec dokladnie bedzie dzialala przy predkosci 200FSB

Ale bedzie wolniej niz przy synchro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 15 klatek ktorych nie zobaczysz (bo nie widzisz wiecej niz 25)....

Nie wiem moze jestem robocop, ale dla mnie roznica miedzy miedzy 25 a 60 jest OGROMNA i zauwazalna. Odpal sobie Q3 z ograniczeniem wyswietlamych FPS do 25 a potem zdejmij limit i gwarantuje ze roznice zobaczysz. 25fps to prog plynnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie wolniej niz przy synchro!

Nie koniecznie. Ja przy ustawieniu 300MHz FSB/200MHz RAM mialem Sadry okolo 5900. Przy ustawieniu 280MHz FSB/225MHz RAM bylo juz 6150. Dla porownaniu wynik z ustawienia 200/200+PAT bylo 5100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nizly burzuj z ciebie (no ofens) ja bym na twoim miejscu odkladal kase na szczepionke przeciwko SARS :)

 

 

Nie pisze sie "no ofens" tylko "no offense" 8)

 

hmmm...Ciekawy jestem,czy gdybym mieszkał w Kanadzie to miałbym ten sam problem ???

.

mialo być noł ofens :twisted: sory za OT

aha nadal sadze ze twojemu configowi nic nie brakuje ja bym ciułał kaske(czyt. kazdego centa)na jakies ciekawsze rzeczy Disneyland czy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie jak mozesz zdradzac AMD :?:

 

A tak na serio to przylaczam sie do pozostalych zmien sobie lepiej grafe i bedziesz tez widzial przysrost punktoff w benchmarkach :D

 

P.S.

Jak zmienisz proca to masz wpier*** :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe kino i filmy to inna sprawa, ale np. w Q3 widac roznice pomiedzy 60 a 150 FPS :D

I tu sie mylisz oko ludzkie nie bedzie widzialo roznicy pomiedzy 60 klatkami a 150 :twisted: Wiec bedzie tak samo jak na 150 Czytalem gdzies to na forum ale nie wiem jakim :twisted: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha lucasd naprawde doucz sie o ludzikim zmysle widzienia, bo opieranie sie na ilosci klatek w kasecie VHS nic madrego na tym forum nie powiesz :lol:

25 klatek ok, ale dlaczego TV maja 50Hz? Pozostawiam Cie z tym pytaniem, doucz sie troszke.

 

Wszystkich ktorzy kca troszke sie dowiedziec o ludzkim oku odsylam do lektury Reseta[RIP] numer podam jutro ....dzis ciemno nie kce mi sie szukac :D

 

Granica plynnosci ~25fps

Roznica w plynnosci do wychwycenia <60fps

Ludzie oko przestaje sie meczyc przy >85fps

 

Dlaczego nie mecza gry niechodzace plynnie ? Czytalem kiedys o tym to ma zwiazek z skupianiem wzroku, czytanie meczu wielokrotnie bardziej niz plynny obraz [gra] tudziez film. Totez w normie '99 wymagane jest 85Hz na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha lucasd naprawde doucz sie o ludzikim zmysle widzienia, bo opieranie sie na ilosci klatek w kasecie VHS nic madrego na tym forum nie powiesz  :lol: 

25 klatek ok, ale dlaczego TV maja 50Hz? Pozostawiam Cie z tym pytaniem, doucz sie troszke.

 

Wszystkich ktorzy kca troszke sie dowiedziec o ludzkim oku odsylam do lektury Reseta[RIP] numer podam jutro ....dzis ciemno nie kce mi sie szukac :D

 

Granica plynnosci ~25fps

Roznica w plynnosci do wychwycenia <60fps

Ludzie oko przestaje sie meczyc przy >85fps

 

Dlaczego nie mecza gry niechodzace plynnie ? Czytalem kiedys o tym to ma zwiazek z skupianiem wzroku, czytanie meczu wielokrotnie bardziej niz plynny obraz [gra] tudziez film. Totez w normie '99 wymagane jest 85Hz na monitorze.

Ciekawe... Szkoada mi tych z GF4MX :lol:

 

Na kazdej GFFX powinno byc napisane pod spodem. Rekomendowane prze Polskie stowarzyszenie okulistow :lol:

 

Lub

 

"Masz juz okulary i nie chcesz doszczetnie oslepnac. Kup sobie GFFX ktora gwarantuje 86 klatki w kazdej grze!"

 

 

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oko przestaje sie meczyc przy >85fps

 

 

Do tego wlasnie sluzy odswiezanie w monitorze.

 

Reszty sie doucze

ALE z grami jest tak, ze sredni FPS nie oznacza plynnosci w kazdym miejscu. Wazny jest minimalny FPS, np. w UT2003 sredni 60 min 15.

Czyli sredni FPS powinien byc na poziomie 100FPS, aby uzyskac plyynny ruch.

A po drugie i tak nie jestes w stanie zobaczyc wiecej niz odswiezanie w monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe kino i filmy to inna sprawa, ale np. w Q3 widac roznice pomiedzy 60 a 150 FPS :D

I tu sie mylisz oko ludzkie nie bedzie widzialo roznicy pomiedzy 60 klatkami a 150 :twisted: Wiec bedzie tak samo jak na 150 Czytalem gdzies to na forum ale nie wiem jakim :twisted: [/b]

oko starego quake'owego wyjadacza jest o wiele doskonalsze od zwyklego smiertelnika :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...