Skocz do zawartości
fuey

Zalman Z9 U3 promocja

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wiesz że płacący sporo złotówek prowizji może więcej? :)

 

Sam jestem ciekaw jak to się rozwinie...

Wobec prawa umowa sprzedaży (w tym przypadku) jest dla sprzedającego wiążąca i allegro nie wiele może mu pomóc. Sprzedający zapewne będzie powoływał się na błąd i próbował odstąpić od umowy. Jak kupujący się uprze to finał będzie w sądzie i tu ma dużą szansę na wygraną - cena nie była "rażąco" niska, a sam towar w promocji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena niższa cztery i pół raza raczej podpada pod rażąco niską / pod błąd...

 

Ale nie ma się co spierać - poczekajmy na finał i sposób tłumaczenia się ;)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był przypadek gościa, który omyłkowo wysawił samochód za połowę jego ceny (coś koło 25 000zł zamiast 50 000) i sąd nakazał mu sprzedaż w takiej cenie. Nie wiem czy czterokrotnie niższa cena jest wystarczająca dla sądu, aby uznać to za błąd (a trzeba spełnić jeszcze kilka innych warunków). W innym przypadku ktoś kupił auto za 97zł zamiast 97 000zł, sądził się ale przegrał - sąd uznał, że cena jest ewidentnie za niska - a nawet stwierdził, że jest to próba wyłudzenia.

Nie każdy kupujący ma świadomość, że obudowa ta jest warta ponad 200 - na allegro jest pełno obudów za parę złotych - dla laika 50 zł może być ceną np. jedynie atrakcyjną - przecież można kupić nową obudowę marki ibox itp. za zbliżoną cenę.

I tak nie sądze aby jednostkowy kupujący bił się o tą obudowę w sądzie (morele raczej "po dobroci" jej nie odda) - ale już o polubowne załatwienie sprawy (jakaś rekompensata) może się starać. Może ci co brali po 10szt. się zdecydują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym samochodem za 25k to nie była czasem licytacja? Obudowy są kupowane przez opcję kup teraz, więc wątpię, żeby sprzedali za taką cenę. W przypadku licytacji chyba nie mieli by wyjścia, a tak po prostu napiszą, że wystąpił błąd i tyle ;) Obsługa w tym sklepie jest śmiesznie słaba i nie kompetentna, więc nie ma co się cudów spodziewać nawet w przypadku rekompensaty.

 

Wysłane z mojego Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku licytacji umowa jest zawierana dopiero w chwili przybycia przedmiotu do kupującego. (W czasie sprzedaży tamtego samochodu regulamin allegro był inny - dziś nie sprzedaje się samochodu, a jedynie ogłasza chęć sprzedaży i można odstąpić od sprzedaży).

Opcja kup teraz jest zawarciem natychmiastowej umowy sprzedaży i jest w 100% wiążąca dla obojga stron. Tylko decyzją sądu lub ugody pomiędzy stronami można od niej odstąpić.

 

"Artykuł 7. ZAWARCIE UMOWY

7.2. Z wyjątkiem przypadków opisanych w art. 7.3. zawarcie umowy pomiędzy Sprzedającym a zwycięzcą licytacji następuje z chwilą przybicia, natomiast umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym, korzystającym z opcji Kup Teraz, następuje z chwilą potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z tej opcji, o czym Sprzedający jest automatycznie powiadamiany. Po zawarciu umowy dalszy tok postępowania kontrahentów wynika z obowiązujących przepisów prawa."

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

Szanowni Państwo w wyniku błędu podczas wystawiania aukcji nr4601673817 na portalu allegro.pl, w cenie pojawił się błąd. Niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia na ten model. W związku z ewidentną różnicą ceny odstępujemy od realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.).

 

Wszystkie środki wpłacone środki zostaną zwrócone na konta w dniu dzisiejszym.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem innego modelu na naszych aukcjach bardzo proszę o kontakt postaramy się o najlepszą cenę na rynku oraz oczywiście wysyłkę gratis.

--

Pozdrawiam oraz jeszcze raz przepraszam,

Jarosław Krochmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia. Jak złapałem kiedyś w morele 3 Delle XPS l702x za 2,4k każdy (choć były warte 2 razy więcej, bo była to najdroższa wersja), to dostałem maila, że "niestety nie mają ich na stanie i nie będą mieli w najbliższych miesiącach". Dziwne, że tuż przed tym pojawił się indeks na identyczne lapki, tym razem już za 4900zł.

 

Ciężko obecnie polować na błędy w sklepach internetowych, ponieważ zawsze mogą odstąpić od umowy mówiąc, że nie mają towaru na stanie.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia. Jak złapałem kiedyś w morele 3 Delle XPS l702x za 2,4k każdy (choć były warte 2 razy więcej, bo była to najdroższa wersja), to dostałem maila, że "niestety nie mają ich na stanie i nie będą mieli w najbliższych miesiącach". Dziwne, że tuż przed tym pojawił się indeks na identyczne lapki, tym razem już za 4900zł.

 

Ciężko obecnie polować na błędy w sklepach internetowych, ponieważ zawsze mogą odstąpić od umowy mówiąc, że nie mają towaru na stanie.

 

Napisać do nich z innego konta o dostępność tych co są wystawione za 4900 zł. Wydrukować odpowiedź i walczyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam,

Szanowni Państwo w wyniku błędu podczas wystawiania aukcji nr4601673817 na portalu allegro.pl, w cenie pojawił się błąd. Niestety nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia na ten model. W związku z ewidentną różnicą ceny odstępujemy od realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującym prawem (na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c.).

 

Wszystkie środki wpłacone środki zostaną zwrócone na konta w dniu dzisiejszym.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem innego modelu na naszych aukcjach bardzo proszę o kontakt postaramy się o najlepszą cenę na rynku oraz oczywiście wysyłkę gratis.

--

Pozdrawiam oraz jeszcze raz przepraszam,

Jarosław Krochmal

 

"Art. 84.  § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć.

 

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

 

Art. 88.  § 1. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie."

 

W mojej ocenie błąd mógł być dla niektórych niezauważony. Ale nie mi to oceniać - pozostało morele wysłać jedyne 126 pism, bo mail takowym nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy taka pomyłka (zamiana ceny z ilością sztuk) może być podciągnięta pod błąd istotny... zamówiłem jedną sztukę i raczej nie będę się z nimi sądził, a zapewne prawnika/prawników mają nie lichych... na pewno lepszych niż ludzi odpowiedzialnych za aukcje na allegro jak Pan J. K. Młodszy spec. d/s sprzedaży aukcyjnej :]

 

dziś dostałem kolejnego maila:

 

 

Szanowni Państwo jeżeli zgadzacie się na zwrot pieniędzy prosimy o przesłanie nr konta bankowego na ten adres mailowy w celu umożliwienia nam tej czynności. Jednocześnie bardzo przepraszamy za tę sytuację i tak jak w pierwszym mailu proponujemy w zamian rabat na kolejne zamówienia.

Pozdrawiam
Jarosław Krochmal

Zapytam jaki rabat by udzielili na tę obudowę (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jaki rabat by udzielili na tę obudowę (:

 

Dostaniesz kilka %, jak dobrze pójdzie. Pamiętam, jak przy sporym zamówieniu (~2k) dostałem ofertę cenową, gdzie na kilku produktach zeszli o kilka złotych. A dzień po wysłaniu mi paczki ceny na stronie zmalały poniżej tego, co ja dostałem! Wymusiłem na nich korektę faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...