Skocz do zawartości
cosmos

Jaki dysk ???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupic dysk

tylko nieweim co wybrac :

 

Barracuda VII 80 GB

 

Maxtor 80 GB 7200 rpm

 

Caviar 80 GB 8 MB cache

 

Poradźcie który z tych trzech powyżej łyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupic dysk

tylko nieweim co wybrac :

 

Barracuda VII 80 GB

 

Maxtor 80 GB 7200 rpm

 

Caviar 80 GB 8 MB cache

 

Poradźcie który z tych trzech powyżej łyknąć.

 

Barracuda VII 8O jest juz taki :roll: a tak na powaznie to wzialbym tego Maxtora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial baraka. mam IV i odkad ja kupilem nie slyszalem jej jeszcze ani razu :D.

VII byś usłyszał

 

Cosmos bierz Maxtora lub Caviara jeśli masz wyciszoną obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam swojego maxtorka z podpisu na caviara 7200rpm 8mb cache i 40GB. co do baraci to bym sie zastanowil bo ludzie pisza, ze dyski padaja. Maxtora mam do poltora roku i odrazu po kupnie lozysko sie zatarlo i byla wymiana gwarancyjna na drugi i ten dziala bez problemow. co do caviara to tez nie mam zlych wspomnien bo od 5 lat mam 4gb ata66 od WD i do dzis dzien dziala w drugim kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał Caviara sam taki mam j jestem bardzo zadowolony, może i jest głośniejszy od Barracudy ale za to wydajniejszy a ponadto posiad 36 miechy gwarancji , a maxtor i barcuda po 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie maxtorka 8mb keszu ;)

ale ogolnie polceam caviara ! sam mam i jestem bardzo zadowolony

hm......

ibm-y podobno szybko padaja ! wiec nawet o nich nie mysl :/

barakudy tak samo ! chodz to wcale nie regola :P

 

odp: stawiam na caviara ! ale i tak kupisz to co bedziesz kcial :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dbasz o dysk, to rzadko ktory Ci padnie - nie istotne czy Seageta, czy Maxtor. Najwazniejsze jest chlodzenie - baraki sie troche grzeja i jak beda zle zamontowane i sie przegrzewaly - to nic dziwnego, ze padna. Tak samo dyski powinny byc solidnie przykrecone.

 

A po tekstach, ze 'jak masz wyciszonego kompa to caviar albo maxtor' to przeciez mozna sie przekrecic...

Najcichszymi dyskami obecnie sa barracudy, a bzdury wyglaszane przez coponiektorych, ze niby 7200.7 slychac glosno, sa po prostu wynikiem zawisci :)

 

Ja wlasnie polecam jakiegos Seagete Barracuda 7200.7 8mb cache. Aktualnie nie dosc, ze najcichszy, to jeszcze wydajnosciowo dorownuje najszybszym Caviarom. Nawet byl jakis watek niedawno na ten temat.

 

Albo jak juz cos to Maxtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam WD jak w podpisie - POLECAM ale tajk naprawdcde ktorego nie wezmiesz to bedzie git - rozmysl sobie o gwarancji, i nie wiierz ze cawiary sa glosne - moj komentarz do glosnosci caviara -> buaahahhha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez sie podepne - musze sobie kupic dysk 40 GB. Mam tylko 250-300zł wiec nie duzo. CHodzi o to ze moze miec maly bufor (2MB) i cnie bardzo wiem jak predkosc wplywa na szybkosc dzialania. 5200RPM kosztuje 259 a 7200 RPM 295 zł. HELP Tylko szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać tematu bo mam tylko małe pytanie: czy firma Fujitsu produkuje jeszcze dyski twarde??

Tylko 2.5" do notebookow. 3.5" juz nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial baraka. mam IV i odkad ja kupilem nie slyszalem jej jeszcze ani razu :D.

VII byś usłyszał

 

Cosmos bierz Maxtora lub Caviara jeśli masz wyciszoną obudowę.

caviar rzeźbi jak dawniej - slychac go niemilosiernie - maxtor juz jest o wiele cichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie spowolniłem stary wiatrak na titanie 8cm (z 3100 na 2700 obr/min) i nadal go słychać ale caviar dorzuca swoje. taki metaliczny odgłos, paskudny jak ryj leppera i gierdycha razem.

polecam maxtorka, są ciche (może nie tak jak barracuda) i pewne, nie było większych wpadek z maxtorami (oprócz mojego kolegi któremu padły 2 maxtory w pół roku - trzeci chodzi już ponad rok).

diamond max 9 i heya :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...