Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec marca/początek kwietnia za ~800zł będzie Gf 8600Ultra:

64P, 500/1400MHz. 512Mb 256Bit....

Więc teraz bym albo siedział na tym co się aktualnie posiada i uzbrojenie w cierpliwość...

Albo zakup czegoś na przeczekanie i także uzbrojenie w cierpliwość.

 

Btw. wg. mnie początek tego roku to niezbyt sprzyjający moment na modernizację sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na kartę 600 zł (i nic więcej). Chciałbym w tym przedziale kupić coś możliwie najbardziej wydajnego od ATi (na PCI-E 16x). Zaznaczę, że zależy mi również na ciszy w boxowym chłodzeniu.

 

Myślę o Radeon X1650XT PCI-E Asus lub Sapphire Radeon X1600XT. Sapphire podobno robi wydajniejsze karty od Asusa, ale czy 1600 jest w stanie prześcignąć 1650? A może karta jeszcze jakiegoś innego producenta?

Edytowane przez z-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł kupisz 7600GS DDR3, który po o/c będzie wydajnościowy trochę gorzej od tego X1650 :)

 

EDIT:

Dobra, X1650XT jest lepsze, ale w związku z premierą R600 and reszty wg. mnie lepiej teraz wydać 350zł na takiego 7600GS.

 

Albo za 4zł mniej brać 7900GS:

http://allegro.pl/item159128629_palit_gefo...s_450_1320.html

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 350zł kupisz 7600GS DDR3, który po o/c pogoni te X1650 :)

2474906[/snapback]

Sapphire podobno robi wydajniejsze karty od Asusa, ale czy x1600XT jest w stanie prześcignąć 1650XT?

Nie - to są dwie różne karty o różnej ilości pixel shaders, verrtex shaders, i ROP i TMU.

x1600to padaka x1650xt jest znacznie lepsza ale podejrzewam, że w podobnej cenie da się kupić 7900gs,

albo właśnie 7600 gs ddr3 znacznie taniej.

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle że to jest prawda. GF7600GS przegoni bez problemu te Radeonki z palcem w tylnej części ciała.

 

Ale zauwaz, ze w niektorych grach wieksza ilosc PS ma wieksze znaczenie niz mhz.

Poza tym z OC roznie bywa no i nie kazdy chce krecic oraz robic vmody.

Do tego radek lepiej sobie radzi z anizo itp., wiec moje slowa podtrzymuje.

 

Poza tym zobacz sobie na tescik, z ktorego raczej nie wynika, zeby 7600gs z palcem w tylku przegonil x1650XT, wiec naprawde nie piszcie bzdur.

Stwierdzenie, ze przegoni z palcem w tylku jest wiec kompletnie nie na miejscu, bo poci sie nawet po OC, zeby dorownac radkowi, ale i tak nie dorownuje.

 

Ale jesli chce wydac na tego radka 6 stow to raczej niezbyt trafna decyzja.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie, czy dostane cos takiego na allegro? ew w jakich granicach oscyluje wartosc tej karty?

Mam pytanie na allregro (gdzie chce kupic ta karte jak sadze taniej niz w sklepie normalnym) wystepuja rowniez wersje jakie mi doradziles ale z dopiskiem SONIC - co to oznacza i czy to duzo zmienia, ew jaka jest roznica miedzy ta wersja a normalna?

 

oto linki do takich aukcji:

1 link

2link

3 link

4 link

 

Z gory dziekuje za odp:)

PS. dodam ze posiadam monitor CRT z normalnym wyjsciem video :) ale moze ulegnie on zmianie, w kazdym badz razie chcialbym zeby karta miala wyjscie i cyufrowe i normalne:)

Edytowane przez Sau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. dodam ze posiadam monitor CRT z normalnym wyjsciem video :) ale moze ulegnie on zmianie, w kazdym badz razie chcialbym zeby karta miala wyjscie i cyufrowe i normalne:)

o to sie nie musisz akurat martwic, bo cale szczescie istnieje cos takiego jak przejsciowki DVI > D-SUB ktora kosztuje 2zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie, czy dostane cos takiego na allegro? ew w jakich granicach oscyluje wartosc tej karty?

Mam pytanie na allregro (gdzie chce kupic ta karte jak sadze taniej niz w sklepie normalnym) wystepuja rowniez wersje jakie mi doradziles ale z dopiskiem SONIC - co to oznacza i czy to duzo zmienia, ew jaka jest roznica miedzy ta wersja a normalna?

 

O ile sie nie myle to teraz kazdy nowy palit 7600GS 256mb ddr3 jest z dopiskiem Sonic.

Bez tego sa chyba wersje z pamieciami ddr2, ktorych w ogole nie bierz pod uwage.

 

Co do ceny to chyba na allegro bedzie najtaniej.

 

O wejscia sie nie martw bo ten 7600gs ma i VGA i DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe pytanie: w zwiazku z tym ze chce zmienic karte jaka posiadam na GeForce'a 7600GS nasuwa mi sie pytanie: za ile moge sprzedac (Srednio) moja stara karte czyli Asus GeForce N6200Gamers Edition 128bit 128RAM na PCI-E ? wiem ze to jest raczej forum co kupic ale nie wiem gdzie zapytac, a przeszukalem wiekszosc sklepow i-netowych oraz allegro itd i nie znalazlem nigdzie miejsca w ktorym taka karte by sprzedawano. Dalem za nia rok temu 340zl a z tego co widizalem wersje TC na allegro chodza po 120~ troche zal sprzedawac mi ta karte za 80zl ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe pytanie: w zwiazku z tym ze chce zmienic karte jaka posiadam na GeForce'a 7600GS nasuwa mi sie pytanie: za ile moge sprzedac (Srednio) moja stara karte czyli Asus GeForce N6200Gamers Edition 128bit 128RAM na PCI-E ? wiem ze to jest raczej forum co kupic ale nie wiem gdzie zapytac, a przeszukalem wiekszosc sklepow i-netowych oraz allegro itd i nie znalazlem nigdzie miejsca w ktorym taka karte by sprzedawano. Dalem za nia rok temu 340zl a z tego co widizalem wersje TC na allegro chodza po 120~ troche zal sprzedawac mi ta karte za 80zl ...

Zostaw ja sobie.

Jak ci padnie nowa to zawsze bedziesz mial cos na zastepstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...