Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to, ze powiedzmy jestem przed wyborem ktorejs z tych kart. za ta sama cene moge miec X800GTO 256mb ddr3 oraz 7300GT galaxy zalman.

ktora wybrac?

 

ps. stawiam raczej na gt7300, chociazby dlatego ze jest cichsza, co jest dla mnie wazne

Edytowane przez markos17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak:

kumpel sie uparł zeby do starego kompa kupic troche nowszą karte graficzną

nie wiem dokładnie jaką ma płyte głowną, ale wiem ze ma AGPX2, jest to jakiś ECS, siedzi w niej Celeron 1Ghz i 256 ddr ram(333) + zasiłka Codeshit 300 W

Znalazł fajną Gf 4 Ti 4800 SE na allegro i nie wiem czy mu wejdzie na te AGP, w aukcji jest napisane

architektura AGP: AGP 2X ; AGP 4X ; AGP 8X

brac czy nie ?

 

edit:

plyta to ECS P6S5AT

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam aktualnie posiadam ati x1800gto 256mb karta spokojnie chodzi na 600/1200mhz wydajność to ok 7,5k w 3dmark 2005 - myślę nad modernizacją karty - nie chciałbym wydać za dużo w grę wchodzą x1900xtx,x1950xtx -chciałbym szczególnie zapytać o karty nvidia z serii 7900xxx 7950xxx oraz czy opłaca się kupić 8800gts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca... pewnie że się opłaca pod warunkiem że ma się na to fundusze i jest się przegotowanym że późniejsze gry(pod DX10!) już po pól roku mogą nie działać w max detalach tak płynnie jak byśmy sobie tego zażyczyli. Pamiętaj że to są pierwsze karty pod tą wersje DX. Owszem technologia poszła w górę ,ale ja bym się tak nie spieszył. Co do reszty to chłopie... IMO nie opłaca się brać nic z tych kart ,bo ten x1800 GTO nie jest tak w tyle za tym x1900/x1950xtx to samo tyczy się GF 7900/7950. Różnica będzie owszem ,ale czy opłacalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu wydawać kasy na karty z DX9, mówię o tych najdroższych, jak już kosztowna inwestycja to tylko w DX10, tj. GF 8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeon 9700pro

 

x700

 

gf6600

 

 

 

jak myslicie? ktora z tych trzech bedzie najlepsza? musze sie wreszcze pozbyc mojego gf5700, bo mi ta karta strasznie na nerwy dziala ;) wybor padnie lada chwila na jedna z tych trzech... puki co sklaniam sie najbardziej ku 9700pro - cenowo najlepiej sie prezentuje i parametry ma najlepsze (chyba?) - 8potokow, 256bit do pamieci, 4 vertexy (chociaz tutaj x700 ma ich 6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

X700 będzie wolniejszy, kiedyś może i nie było tak dużej różnicy, jednak teraz wiele gier bez PS3.0 nawet się nie włączy.

 

X700 również ma 128-bitową szynę danych, jedynie liczba vertexów jest większa, ale bynajmniej nie zwiększa to drastycznie wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam 300zł na zmiane karty graficznej z 9600Pro Moge wydać 300zł zastanawiam się nag GF6600 Ale zastanawiam się czy nie warto dołożyć i za 350 kupić 7300 eventualnie co możecie polecić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat. Chcę wydać na grafikę (PCI) ok. 740-750 zeta. Byłem zdecydowany na x1950pro od asusa...

Ale... W temacie beta o konfigach na grudzień jest taki wynalazek: Palit expertvision sonic 7600gs w sli za 760 zł.

Jak z wydajnością takiego sli, ktoś to testował? Czy taki wynalazek (2x7600gs) będzie szybszy od radeona?

Jakie są wasze opinie.

Poradźcie coś.

 

A może dołożyć do tysiąca (spory problem, czy się to opłaca?) i kupić używanego 7900gto@gtx albo x1900xt@xtx?????

 

P.S. Chciałbym się szybko zdecydować, bo mobo (dfi lan party nf4 ultra-d)już czeka, w poniedziałek dojedzie procek (San Diego) i zasiłka.

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym otrzymać trochę informacji co mógłbym włożyć w AGP (x4/x8) z takim configiem:

ATH 1800+ (166x10.5), 2x256 MB, zasilacz mnie nie limituje - topower 420NF.

Zastanawiałem się nad GF7300, ale będzie się sporo nudzić...

Priorytety - wydajnie i cicho (w miarę możliwości) - komp wyciszony na maxa - ale również istotne jest nie podniesienie temperatury w budzie ze względu na pasywne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rudy 102:

Myślę że lepszy będzie 1 mocny Radeon niż 2 słabsze GF.

 

@verin:

Nie lepiej sprzedać to co masz i kupić coś na s939/AM2 z PCI-E?? AGP zaczyna już odchodzić w zapomnienie, prawdopodobnie karta będzie ci się bardzo nudzić przy tym procku. Nie mówiąc że wersje kart na AGP mają gorsze pmięci niż te na PCI-E i są droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@verin:

Nie lepiej sprzedać to co masz i kupić coś na s939/AM2 z PCI-E?? AGP zaczyna już odchodzić w zapomnienie, prawdopodobnie karta będzie ci się bardzo nudzić przy tym procku. Nie mówiąc że wersje kart na AGP mają gorsze pmięci niż te na PCI-E i są droższe.

Wolałbym nie, ponieważ planuję zakup lapka, a stacjonarka w takiej konfiguracji nie jest dla mnie jeszcze najwolniejsza, a na pewno cichsza niż cokolwiek alternatywnego z chłodzeniem konwencjonalnym. Dlatego chciałbym się dowiedzieć jakią najszybszą kartę graf. mógłbym w ten komp wepchnąć, aby powyższy config nie był wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wydania 400zl. chcialem kupowac karte galaxy7300 gt 256mb ddr3 na zalmanie. ale w oczy rzucila mi sie ta karta: http://www.allegro.pl/item146204321_palit_...cie_sonic_.html

PALIT GF 7600GS 256MB DDR3/128b - 1000mhz pamieci i do tego ddr3, mysle ze daloby sie z nich jeszcze troche wycisnac. ktos ma jakies informacje na jej temat? czy jest w miare cicha? co bedzie lepszym wyborem galaxy 7300gt czy ten palit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markos17:

Najlepszym wyborem będzie ten Palit.

 

@verin:

Do takiego procka najlepszy będzie Radeon 9800 Pro/XT lub GF6600GT. Lepsze karty będą się strasznie kisić przy takim configu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zmienic grafie, mam na to 400 zł i oczywiscie na agp. Zastanawiam sie nad :

x800

x1600/x1650

6600

6800

7300

co bedzie najlepsze do mojego kompa

na allegro wlasnie cos takiego znalazlem http://allegro.pl/item147054397_evga_gf760...8bit_agp8x.html

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu, te karty są za dobre na taki procesor, jeśli jednak nadal się upierasz to 6600 to będzie najlepszy wybór, bo 7300 GT to za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze w ten sposób: czy nie bardziej opłaca się wziąć 7300GT zamiast 6600GT (niewielka różnica w cenie na alledrogo), wiedząc, iż karta będzie przerastała całego kompa? I druga rzecz - skoro 7300 jest bardziej oszczędna pod względem poboru mocy, to może w słabym zestawie możnaby ją jeszcze troche underclockować, bez zbytniej straty wydajności, zyskując parę stopni w budzie?

Proszę o opinie... czy dobrze rozumuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie konfig jak w podpisie i zastanawiam sie nad wymiana grafy i sie zastanawiam co by było lepsze:

http://www.allegro.pl/item145589350_galaxy...hz_zalman_.html

 

czy:

 

http://www.allegro.pl/item147082834_galaxy...najtaniej_.html

 

Wiem że najlepszy byłby 7600GS od Galaxy z Zalmanem ale nie bedę miał tyle kasiorki ;)

 

No i nie wiem jak z cisza u tego 7600 bez Zalmana, bo z OC pewnie jest dobrze.. A moze coś innego?

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...