Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

zacznijmy od tego, ze sa to ceny z kosmosu i w ogole teraz nie dostaneisz 79GS'a z Zalmanem

 

teraz mozna kupic juz Galaxy 7900GS 256MB 1.4ns 475/1400 za 391 zl, a z pamieciami 1.2ns i taktowaniem 600/1600 za troche ponad 500 zl

 

Łoł, gdzie znalazłeś tak kosmicznie niskie ceny? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4NS dokręcisz bezproblemu do poziomu 600/1600, a teoretycznie i praktycznie wyżej

1.2NS to te same pamiątki, kręci się to podobnie (chyba, że te za ~400zł to jakieś padła... ale w to wątpie).

 

A po o/c jest zauważalna różnica w ilości klatek na sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4NS dokręcisz bezproblemu do poziomu 600/1600, a teoretycznie i praktycznie wyżej

1.2NS to te same pamiątki, kręci się to podobnie (chyba, że te za ~400zł to jakieś padła... ale w to wątpie).

 

A po o/c jest zauważalna różnica w ilości klatek na sec.

Ta grafa kreci sie 600/1500 max jest nawet watek oniej w tym dziale,toretyka a praktyka dwie rozne rzeczy.

 

Za 288zł masz Palita 7600gS, który jest równie dobry. A za 400zł masz Galaxy 7900GS.

Stan dzisiejszy 419,slabe oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie to w koncu jak? oplaca sie dokladac ponad stowke by miec pamieci 1.2 w tym 7900gs'ie? bo raz wszyscy gadaja ze to to samo a zachwile ze 1.4 jest gorsze wiec w koncu jak? czym sie roznia w swej budowie (ze sie inaczej kreca to wiem) jesli to niby te same pamieci? doplacic czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówi się, że 1,2 a 1,4 to to samo z innym nadrukiem. Jednak Ci, którzy mieli tą tańszą wersję, mowili, że nie lata tak samo jak droższa. Zależy, jak wysokich zegarów chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehmm. chodzi mi bardziej o stosunek wydajnosc do ceny. nie chce doplacac setki tylko za to ze bedzie inny nadruk na pamieciach i ze sie wyzej podkreci. raczej pytanie brzmi czy ta roznica w maxymalnych taktach jest warta ponad 100zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosc kupna takiej kart na gwarancji jeszcze za 350 zl http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,27373/

warto czy lepiej znalezc cos w podobnej cenie ale lepszego bo nie siedze juz w tym temacie jak kiedys. Duzo gram w CS'a i MMORPG po sieci wiec karta mialaby troche do pokazania :) hehhe. Bo jakos ten ATI mnie juz zniechecil tymi ciaglymi problemami ze sterami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie jak kupisz Galaxy 7600GS 256MB DDR3 z Zalmanem lub Palita Sonic 7600GS 256MB DDR3, spokojnie te karty wykręcisz do wartości GT a nawet wyżej, lub do zbieraj jeszcze ok 60zł i bierz Galaxy 7900GS chodzą teraz po 400-420zł.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam taki dylemat. Nie wiem ile dokładnie będe mieć na grafę, chciałbym się zmieścić w granicach 550 zł, ale jakby bylo coś droższego, to można dołożyć. Wybrałem sobie takie modele:

- Radeon X1950Pro PCI-E Sapphire 512 MB TV-out / 2xDVI lite BOX (256-bit) 573 zł

- GeForce PCI-E 8600GT Galaxy 1,2ns Cooler Master 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (128-bit) 465 zł

- GeForce PCI-E 7900GS Galaxy 1,2ns Cooler Master 256 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) (600/1600/GDDR3) 556 zł

- Radeon X1950XT PCI-E Sapphire 256 MB TV-out / 2xDVI lite BOX (256-bit) 679 zł

- Radeon X1950GT PCI-E Sapphire DDR3 256 MB TV-out / 2xDVI lite BOX (256-bit) [11103-00-20R] 460 zł

- Radeon X1950Pro PCI-E Sapphire 256 MB TV-out / 2xDVI lite BOX (256-bit) 530 zł

Wiem, ze karty 8600GT nie są zbyt dobre, no ale umieściłem ją tutaj. Przegadałem test 7900GS vs X1950PRO na egiełdzie no i teraz jest w kropce. Na pewno interesuje mnie 7900GS z pamięciami 1,2ns. W tej samej cenie są X1950PRO 256MB i 512MB (wg mnie najlepsze rozwiązanie). X1950XT zapewne jest z nich najlepsza, ale to już inna cena. Ceny ze znak.pl (myślę, ze takie srednie). Jeśli chodzi o moje wymagania - gram raczej umiarkowanie, na CRT 17" - rozdziałka 1280x960, miło by bło z jakimś antyaliasingiem. Jesli chodzi o gry to Company of Heroes, Fear, Supreme Commander, X3 Reunion, Call of Duty 2, jakiś NFS pewnie, TDU i do tego różne inne, również starsze. Oczywiście OC, DX 10 mnie w tej chwili nie interesuje (Win XP), do tego nie chciałbym żadnych problemów :P Co poradzicie? :) W tej chwili ten rynek jest taki, że ciężko jest wskazać zwycięzce, co zreszta w tym teście na egiełdzie zostało napisane. Gdzie te czasy Radeonów 9700 i 9800? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być OC to radki X1950Pro odpadają, nie są zbyt krętliwe, myślę że najlepszą kartą bezie 7900GS Galaxy 1.2ns CM 600/1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie karty są bardzo dobre, jeśli zależy ci na DX10 i lepszej wydajności w nowszych grach to bierz 8600GT palita sonic, jeśli nie to 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię downgrade karty graficznej, bo cooler na moim 9800Pro buczy przez pierwszą minutę od uruchomienia, potem się trochę ucisza, ale i tak jest najbardziej słyszalnym elementem kompa. Poza tym, po sesji kupuję X360.

 

Karta musi mieć/być/cechować się:

 

- AGP x8

- chłodzenie pasywne (nie będę kręcił)

- DVI i DSUB

- ładny obraz w 1440x900

- żadnych problemów z filmikami w 720p

- radzić sobie bez problemu w windowsie (XP*), uciągnąć takie gierki jak CS 1.6 , PES 6 (najlepiej w 1440x900, ale nie zależy mi na tym tak bardzo) itd..

- cena najlepiej w przedziale 100-150 zł.

 

*w przyszłości może będę przesiadał się na Viste - tu pewnie karta musi posiadać trochę więcej mocy - czy żeby zobaczyć wszystkie bajery Aero potrzebny jest ~GF7300? Czy może jakiś 6200 czy x1300 wystarczy?

 

Ew. mogę pójść w inną stronę i zainwestować w jakiś radiator na mojego R9800 Pro, a potem zejść trochę z taktami, albo zmienić bios na jakiś z fabrycznie obniżonymi (dobrze kombinuję? :P). Radiator tak do 50-70 zł.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wybór:

-ok. 420 zł- taktowanie 475/1400, pamięci 1.4ns

-ok. 530 zł- taktowanie 600/1600, pamięci 1.2ns

 

Moje pytania:

1.Czy wyniki w O/C będą podobne na wersji z zalmanem, a cooler masterem (mowa o 600/1600) ??

 

Zalman:

http://www.allegro.pl/item208193870_galaxy...0_gs_1_2ns.html

 

CM:

http://www.allegro.pl/item207214930_galaxy...ter_1_2ns_.html

 

3. Jak to jest z tym chłodzeniem CM? Początkowo pojawiały się opinie że w miarę ciche i wydajne, jednak ja nie mogę się przekonać...Zalman wydaje mi się pewniejszy + radiatorki na pamięciach...

 

4. Ostatnio dużo osób pisze, że zarówno w słabszej jak i szybszej wersji po podkręcaniu piszczą cewki i staje się to regułą...??

 

5. Cholera, dokładć te 100zł za MHz na pamięciach...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...