Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie GF8600 mają szynę 128bit. Przy takiej cenie szukał bym jakiegoś normalnego 7900GS (nie Galaxy 1,4ns) lub X1950. Lub zaoszczędził i brał zwykłego Palita 8600GT.

a tutaj : http://allegro.pl/item229223060_galaxy_gef...z_dx10_box.html ?

 

7900gs jakiej firmy polecasz ? mam doswiadczenie raczej z ATI ale ze wzgledu z drobnymi problemami w linuxie własnie z tymi kartami wolałbym tym razem cos z nvidi..

 

 

EDIT:

wydaje mi sie że warto dołozyc do sonic'a + mają lepsze pamieci..

Edytowane przez jorda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary chwyt marketingowy tej firmy. Wszystkie układy graficzne są już od dłuższego czasu 256bitowe, ale sama magistrala pamięci jest 128bit. Wystarczy czytać ze zrozumieniem i do końca.

 

Co do 7900GS - w tej chwili nie wiem. Galaxy ostatnio się bardzo skiepściło, Palit jest drogi. Może XFX - ludzie chwalą.

 

Te pamięci jakoś specjalnie dużo nie dają. IMO nie warto dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna konfiguracja :

 

AMD AthlonXP 1800+@1900Mhz

2x256MB DDR 333MHZ

Asus A7V8X-X

2 x Seageta Barracuda

DVD-RW

Ge-force 4mx440

Zasilacz Megabaj 350W ;/

 

Potrzebuje karty do 150zł ( jesli warto to moge dolozyc troche ) z wyjściem DVI

Czy pociagnie na tym zasilaczu jeszcze ?

 

Zastanawiam sie nad radeonem 9800Pro. Czy moze lejpiej cos Nvidii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam czegoś pod AGP - dla brata mojej dziewczyny - pewnie jakies ATI - oczywisćie musi być nowa ( takie mam zelcenie co do szukania) no i cos do 200 zł fajnei by było. nie wchodzi w rachube zmiana kompa

a ja troszeczkę z obiegu wyapadłem

na allegro znalazł (brat) coś marki Medion 9800 Pro Medon Allegro

ale ja nie wiem co doradzić - firmy nie znam (pierwsze słyszę o takiej) a myślałme żeby kupić np jakieś 9600 XT Sapphire'a

 

co o tym sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafcioo

A ja mam małe pytanko :)

 

Kiedy najlepiej kupić GF 8800 GTS 320MB?? Podobno za niedługo wchodzi G9 i jak to się będzie miało do ceny GF 8800??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam czegoś pod AGP - dla brata mojej dziewczyny - pewnie jakies ATI - oczywisćie musi być nowa ( takie mam zelcenie co do szukania) no i cos do 200 zł fajnei by było. nie wchodzi w rachube zmiana kompa

a ja troszeczkę z obiegu wyapadłem

na allegro znalazł (brat) coś marki Medion 9800 Pro 2739893[/snapback]

A ja mam małe pytanko :)

 

Kiedy najlepiej kupić GF 8800 GTS 320MB?? Podobno za niedługo wchodzi G9 i jak to się będzie miało do ceny GF 8800??

wtedy, jak stanieją B) tzn. pewnie w zimie dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz swoje juz przezyl - wył wentyl przez przypadek->2 kondensatory poszły, wynienione na nowe . Ostatnio mialem pozyczonego 9800Pro i komp działał bez problemow.

6600GT to chyba nie ten przedzial cenowy ?

Co do 9800Pro to szukać z rdzeniem R360 czy R350 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na kartę chcę wydać 400 - 450 zl, bylem już prawie zdecydowany na GF 8600gt palit sonic+ za 420 zł z przesyłką, ale dowiedziałem sie, że na palitach są problemy z wyjściem tv, a jest mi ono niezbędne, podobno padają wersje non sonic i sonic, a sonic+ już nie, ma ktoś jakieś informacje na ten temat ? Dodatkowo w palitach podobno piszczą cewki. Myślałem nad innym GF 8600gt, np Gigabyte za 429 albo MSI za 439, które mają bezgłośne chłodzenia i dodatkowo też możnaby je podkręcić. Czy jest sens dołożyć do tego radeona x1950pro, ? Dla mnie wadą radeona jest problem ze sterownikami pod linuxa . Dodam, że karty nie chciałbym wymieniać przez najbliższe 3-4 lata. Za GF przemawia również możliwość w przyszłości dołożenia drugiego do SLI, bo mam płyte obsługującą SLI, a Crossfire już nie. Boję się, że jak za jakieś 3 lata wyjdzie, gra, to nie ruszy na tym radeonie z powodu braku obsługi SM 4.0, a na tym GF, może na minimalnych, ale zawsze...

 

Karta miałaby działać na sprzęcie:

C2D e4400, zamierzam podkręcić

MSI nForce 650i SLI

2x1GB 800 MHz

CHieftec 400W

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem co mam wybrac zastanawiam sie nad 7900gs albo nad 8600gt

co do 7900gs to nie wiem jaka firma, jezeli bralbym 86gt to padlo by na sonica+

chociaz nie ukrywam ze wolal bym wydac jak najmniej

bardzo duzo strace na wydajnosci jezeli bym wzial palit 8600gt ?

 

proc x2 2,4GHz 1 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic ale za 150zl 6600GT na agp bedzie ciezko dostac (dopiero net mi podlaczyli xd)

 

Ktos poleci karte jaka warto teraz kupic na najblizsze lata bez wymiany? Myslalem o 8600GT Sonic+ chyba ze cos innego polecacie

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic nowa karte graficzna. Moge na to przeznaczyc ok. 750zl.

Kompa uzywam do grania, a najbardziej mi zalezy na takich grach: Medieval II, Gothic III i Oblivion.

 

Mysle o czyms pokroju X1950XT 512MB, jednak ciezko troche z dostepnoscia tych kart?

Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Swoją EVGE 8800GTS 320 MB musiałem odesłać z powodu złego zapakowania przes sprzedawce i w konsekwencji uszkodzenia karty podczas transportu. Zażądałęm pieniądze z powrotem.

 

Teraz nie wiem co wybrać ;] XFX 8800GTS 320MB czy ASUS 8800GTS 320 MB

 

Z tego co wiem z stron testowych to XFX jest wydajniejszy od ASUSA. Ale za to ASUS ma bogatsze wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelny konfig juz prawie gotowy, a bedzie to cos takiego:

 

AMD Athlon X2 3600+/4000+ Brisbane

Pentagram Freezone HP-100 AlCu

DFI Infinity II-M2

2x1GB OCZ 800Mhz CL4 Platinum Rev.2

Seagate Barracuda 7200.10 320GB

zasilka jakas i buda

 

Jeszcze na poczatku lipca byly dostepne X1950XT 512MB, ale teraz trudno znalezc wogule jakis sklep co oferuje ta karte. A nawet jak maja w ofercie to nie maja na stanie...

A alternatywy dla X1950XT 512MB nie widze, na DX10 mi nie zalezy, bo na XP'ku siedze, a 512MB na pokladzie do Medievaluatea II, Stalkera czy Gothica sie przyda na pewno.

Edytowane przez BTK_BLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Swoją EVGE 8800GTS 320 MB musiałem odesłać z powodu złego zapakowania przes sprzedawce i w konsekwencji uszkodzenia karty podczas transportu. Zażądałęm pieniądze z powrotem.

 

Teraz nie wiem co wybrać ;] XFX 8800GTS 320MB czy ASUS 8800GTS 320 MB

 

Z tego co wiem z stron testowych to XFX jest wydajniejszy od ASUSA. Ale za to ASUS ma bogatsze wyposażenie.

Ten sprzedawca daje tylko 2 lata gw. na XFX - w tym wypadku wybrał bym ASUS z 3 L gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wtracic pytanie o GF 8600GT Palita, czy ta karta da sie zrobic na GTSa, ze kolega mod ja poleca??

Zastanawiam sie wlasnie nad zakupem komputera stac., bo w tej chwili mam tylko laptopa i głównym problemem jest dla mnie grafika. Chodzi mi po glowie caly czas radek x2600xt, ale czy nie lepiej jednak wziac GF8600GT??? Widzialem testy i te karty sa porownywalne, a w wiekszosci radek lepszy, choc niewiele. Za to drozszy GF 8600 GTS jest juz momentami lepszy, wiec jesli tego palita daloby sie dobrze skrecic, to wolalbym jego, bo jest nawet tanszy.

 

poprosze o mala rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skladam kompa i caly czas wacham sie miedzy 8800gts i 8600gt palit sonic+ (8600gts juz wychodzi ok 600 a to za drogo). czemu te karty i czemu dylemat? bo albo kupic 8800 na 3-4 lata co jest ryzykowne albo kupic tansza karte za ok 450zeta i za 1,5-2 latka zmienic na 9800. Ale teraz pytanie, biorac pod uwage wasze doswiadczenie, po jakim czasie 9800 stanieje do ok 1000-800zl(z naciskiem na te 800;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak za rok :P

 

Przy okazji- jaka karte za ok.750zl?

Mysle o X1950XT 512MB (bardzo trudno go dostac), 2x2600XT, 2x8600GT.

 

Do mniejwiecej takiego konfigu:

 

AMD Athlon X2 3600+/4000+ Brisbane

Pentagram Freezone HP-100 AlCu

DFI Infinity II-M2

2x1GB OCZ 800Mhz CL4 Platinum Rev.2

Seagate Barracuda 7200.10 320GB

zasilka jakas i buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka kupic karte graficzna z seri 8800 GTS 320 MB .

Liczy sie cena tzn. im mniejsza tym lepsza , jesli nie przekroczy 1100 zl to bedzie dobze , a jesli zejdzie ponizej 1000 zl to bedzie bardzo dobrze , ztymze chcialbym karte ze sprawdzonego sklepu internetowego , oraz z gwarancja 2-3 lata albo wiecej , gry ktore daja sie nie licza.

 

A wiec jaka firma najlepiej :

- ASUS

- Palit

- EVGA

- GigaByte

- GALAXY

- MSI

- GainWard

 

Napewno o czyms zapomnialem bo sie nie znam , ale chcialem cos wymienic :D .

Prosze o w miare szybka odpowiedz dzieki :).

 

Aha tak po za tematem gdzies tutaj wczesniej wyczytalem ze do palita 8800 daja : Typ Chipsetu--GeForce 8600GT , znalalazlem takie karty , mam dwa linki podam je nizej .

 

1. http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...=169745&u=5

2. http://microsklep.pl/szczegoly.php?id_produkty=52805

 

(Szukaj "Typ Chipsetu ... " )

 

Prosze o w miare szybka odpowiedz dzieki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta najtańsza, bo wszystko to samo z inną nalepką

 

a chipset to raczej pomyłka sklepów ...

 

aha, biorąc teraz GTSa sporo stracisz, bo ceny i wartość pójdzie w dół po premierze 8700/G92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki , ale premiera dopiero w listopadzie , a ja juz bym chcial kupic :). A pozatym kwote ktora mam na ten cel przeznaczony nie uda mi sie powiekszyc do listopada , oraz wystarczy ona na kupienie dobrych innych komponentow komputera .

 

a o ile mniej wiecej moze spac cena tego gts'a ? w listopadzie jesli wyjda tamte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi z zasilka? Po prostu nie wiem jeszcze jaka wezme, ale w najgorszym wypadku bedzie to HuntKey 350-AP. Mam jednak nadzieje, ze starczy na jakiegos Antka Earth Watts.

 

Co do grafy- fajny jest X1950XT 512MB, ale nigdzie nie moge go znalezc. Wie ktos moze gdzie mozna go dostac w granicach 750zl?

 

A co myslicie o 2x8600GT albo 2x2600XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...