Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

8800GTS jest mniej więcej na poziomie 8800GTX, 9800GTX to podkręcony 8800GTS na PCB od 8800GTXa. Jak widzisz sam nie warto zmieniać. Za rogiem są nowe grafiki od AMD i nVidii więc po premierze można pomyśleć o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może mi jedną rzecz wyjaśnić:

 

Gainward GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX Cena: 655,00 zł

vs

Galaxy GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX Przewidywana cena: 883,00 zł

 

czy one się różnią bo ja widzę że niczym

 

Producent Chipsetu nVidia nVidia

Chipset (rodzina) GeForce 8800 GeForce 8800

Typ chipsetu Geforce 8800 GTS Geforce 8800 GTS

Typ złącza PCI-E x16 PCI-E x16

Częstotliwość RAMDAC 400 MHz 400 MHz

Zainstalowana pamięć 512 MB 512 MB

Rodzaj pamięci DDR 3 (256-bit) DDR 3 (256-bit)

Częstotliwość pamięci 1940 MHz 1940 MHz

Taktowanie rdzenia 650 MHz 650 MHz

 

więc skąd taka różnica cenowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne 8800GTS 512 niczym się nie różnią (wyłączam z tego stwierdzenia karty z blokiem wodnym). A różnią się marką. Zresztą 8800GTS można kupić ale do ceny 600zł. Powyżej już jest drogo. I nie patrzeć na firmy bo poza wersjami z blokiem różnią się tylko nalepką na radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co kupic do Athlona 64 3000+ @ 2.5 ghz i 2 GB ramu, wlasnie taki sprzecik oddalem bratu, tylko siedzi tam 6800gs. Monitor to 20" i rozdzialka 1680x1050, co nie znaczy ze tylko w tej rozdzielczosci bedzie gral. Chce wiec tanim kosztem podniesc wydajnosc w grach, myslalem o kwocie okolo 300zł. Zastanawialem sie nad 8800gt 256MB albo 9600GT 512, a moze warto nawet 8800GT 512MB, a moze któryś z radków. Mam mętlik w głowie, bo teraz to juz nikt nie testuje kart na A64 i nie wiem co jest przerostem formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wypowiedzi powyzej skomentuje krótko:sranie w banie

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Może E8x00@3,5-4GHz to przerost formy nad treścią przy 8800GTS/GTX?

Co do 8600GT to nie shajs a niezła grafa. No teraz to już na nej nie można pograć za bardzo ale za 150zł pokaż mi inny shajs co będzie o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam okazję kupić 8800GTS 512MB Leadteka za ok 450zł. Opłaca się czy lepiej dołożyć trochę do Radka HD4850?? Jaka jest różnica między tymi kartami? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Może E8x00@3,5-4GHz to przerost formy nad treścią przy 8800GTS/GTX?

Co do 8600GT to nie shajs a niezła grafa. No teraz to już na nej nie można pograć za bardzo ale za 150zł pokaż mi inny shajs co będzie o niebo lepszy.

na podstawie tego co moje gały widziały, a nie tendencyjnych testów w necie i opinii "światłych" userów forum

 

przykład 1 z brzegu:

1. COD4, a64 2.5ghz, 7900gs 512(odpowiednik dupowatego 8600gt), rozdziała 1280x800, aniso8, detale wwiekszosci medium/off i 45-50fps

2. COD4, all jak wyzej prócz grafy-8800gt, rozdziały 1680x1050, all max, aniso 16 i 67 do 125fps...

 

niee, to wy macie rację, nie ma co pakować mocnej grafy do starego proca

 

zrobię wam psikusa i na złość wsadze se radka 4850

 

dodam że przykład powyżej ma zastosowanie do wielu gier...choćby taki wiedźmin...grid....dupny nfs:ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstawie tego co moje gały widziały, a nie tendencyjnych testów w necie i opinii "światłych" userów forum

 

przykład 1 z brzegu:

1. COD4, a64 2.5ghz, 7900gs 512(odpowiednik dupowatego 8600gt), rozdziała 1280x800, aniso8, detale wwiekszosci medium/off i 45-50fps

2. COD4, all jak wyzej prócz grafy-8800gt, rozdziały 1680x1050, all max, aniso 16 i 67 do 125fps...

 

niee, to wy macie rację, nie ma co pakować mocnej grafy do starego proca

 

zrobię wam psikusa i na złość wsadze se radka 4850

 

dodam że przykład powyżej ma zastosowanie do wielu gier...choćby taki wiedźmin...grid....dupny nfs:ps

Hmmmm ponoc cod4 tak 2jaja wykorzystywal <_< , no ale zgadzam sie z Gregu , zawsze gdy jest pyt o grafe do starszego procka na tym forum mozemy dowiedziecsie ze ten starszy procek nadaje sie jedynie do np gf2mx a nie pozadnej grafy a sam niedawno zauwazylem wkladajac do swojego zlomiastego x2 3600@4600 , geforce 8800GT ze przyrost jest gigantyczny w kazdej grze ( sprawdzalem w Crysis, COD4, AssasiinCreed,NFS:PS, Splinter Cell:DA) oczywiscie wszystko na max i plynniutko :wink:

 

PS. dla mnie max to jest np rozdzialka 1280x1024 i max detale plus czasem aa i anizo wiecej monitor mi nie pozwala;/ , dopisalem bo zaraz znalazl by sie ktos kto by mi kazal dac screeny z crysisa na 21xx:16xx w aax16 i aniso x 16 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego mnie wkurza jak słyszę gadkę o ograniczaniu przez proca. gdzie? w 3dmarkach?grasz w marki?nie - to spadaj z takimi radami

 

zmiana proca z 1 jajowca na 2 jajowego nie przyniosła u mnie żadnej różnicy w grach w ktore wtedy grałem, tj. l2, Wiedźmin, Company of Heroes. Tyle że się system żwawiej zachowywał w normalnych zastosowaniach i mogłem odpalić więcej okien l2 bez stresu i zacięć

 

zmiana grafy pozwoliła grać w wyższych rozdzielczościach(nominalna dla monitora 22"), z maksymalnymi detalami i maksymalnym poziomem aniso(bez aa bo aa z zasady nie używam)

a ta 7900gs 512 ramu to karta i tak była lepsza niż dowolny 8600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG ale gadasz.

 

Kiedy jeszcze miałem CRT 17"...

 

Sempron 2600+ 1,6 @ 2,56GHZ, 1GB RAM, Palit 7600GS Sonic 450/1000 @ 600/1600 - NFS ProStreet - 1024x768 detale Medium (tzn. samochody na High. reszta większość na medium, AA 2x)

 

po zmianie na

 

E2160 @ 3GHZ, 2GB RAM, Palit 7600GS Sonic 450/1000 @ 600/1600 - 1280x960 detale HIGH (wszystko na High, AA Max, Aniso Max) - większej rozdziałki nie nastawiałem.

 

 

I co ? Mała różnica ?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieło EA czyli nfs:ps to osobna bajka i wymaga ono mocy procesora(nie wiedzieć czemu). Poza tym osobiście uważam to za gniot, taki roczny TDU zjada to na śniadanie, o GRID nie wspominam nawet....

To że to wyjątek to nie znaczy ze reguła, to po prostu skopana praca programistów. Często spotykana ale są perełki w świecie gier pozbawione tego.

I tak, zdaję sobie sprawy z wpływu CPU na prędkość działania gier (FPS)....

Ale pisanie o ograniczaniu i rady typu "nie wkładaj nic mocniejszego niż 8600gt bo proc cie ograniczy" uważam za niewłaściwe doradzanie,zeby nie powiedzieć działanie na szkodę użytkownika forum...

Bo proc ograniczy, prawda, ale widzieć 60fps full detal, a widzieć 30fps w medium to naprawde spora róznica. I tak, wiem, że ta sama karta na procku c2d od serii e2xxx do 8xxx wykreconym minimum na 3ghz zrobi 2x wiecej fps...tylko spytam grzecznie PO CO KU!#??? jak te głupie 60fps w full detalu wystarcza do komfortowego grania???

A jak grafa mocna to co szkodzi później wymienić bebechy?

Koniec OT bo speców raczej tutaj nie przegadam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

 

TDU :

 

Platforma K8 (czyli ten Sempron @ 2,56 z 1GB RAM) - 1024x768 High AA 2x

 

Platforma Intel PDC (czyli E2160 @ 3 z 2GB RAM) - 1152x864 High AA Max

 

 

Faktem jest, że nie można popadać w przesadyzm, ale jest jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

 

TDU :

 

Platforma K8 (czyli ten Sempron @ 2,56 z 1GB RAM) - 1024x768 High AA 2x

 

Platforma Intel PDC (czyli E2160 @ 3 z 2GB RAM) - 1152x864 High AA Max

 

 

Faktem jest, że nie można popadać w przesadyzm, ale jest jak widać.

Powiedz mi ku**a co wynika z Twojego posta?? My WIEMY ze CPU bardzo wplywa ( choc nie tak jak GPU) na wydajnosc w grach ....ale jaka jest przeszkoda zeby wpakowac do athlona64 np 9600Gt za glupie 350zl i cieszyc sie juz z niezlej plynnosci a pozniej jesli zapragniemy tych wyszych detali i wyższego fps zmienic proca?.....

 

pees Gregu madrze gada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to np po to, że jeśli wydajesz X złotych na kartę graficzną aby sobie w coś pograć i kupując ją wydajesz pieniądze,

gdzie np za pół roku wymienisz proca.. to w tym momencie za te same pieniądze kupiłbyś lepszą kartę niż pół roku wcześniej,

czyli imho wydajesz pieniądze w błoto.

 

Wracając z tego niedorzecznego offtopic'u, najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy jest HD4850.

Edytowane przez l1ght

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że kupowanie sprzętu komputerowego to nie jest żadna inwestycja tylko ZAWSZE wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo po pół roku traci on 50%(minimum) swojej wartości. Nie dotyczy to tak mocno CPU, ale GPU właśnie.

 

I tak, na chwilę obecną do dowolnego komputera (no do mojego 3 z p3 966Mhz raczej nie...) idealnym wyborem wydaje się być radek 4850. Bije 8800GT, z AA rozwala w większości gier 8800GTS/9800GTX, dogania g260 a czasem nawet gtx280.

 

I jeszcze kontynuując OT, w sumie niepotrzebny, nt. "CPU ogranicza kartę" - tak na oko, patrząc w miarę w obiektywne testy w necie, zmiana mojej platformy na intela dałaby mi średnio 20-25% wzrostu wydajności w rozdzielczościach 1280x1024(nie gram w takich) i tylko 10-15 w 1680*1050 w której gram na co dzień. I teraz - czy dla róznicy 50 a 60 do 70fps chce mi się wymieniać sprzęt...niech no pomyślę...

albo w COD4, gram se spokojnie od 55 do 80FPS...z C2D@3.4Ghz miałbym gdzies 80-125! Rany...chyba się skuszę...ten mój CPU tak ssie...

 

dostrzegacie chyba o co mi biega?

 

a w ogóle to najlepiej kupować cały zestaw od razu, a nie wymiana po trochu...lekko licząc na tzw "modernizację" mojego kompa wydałem już z 12tys zł od 1997r. Modernizacja to dobre słowo....a 1 komp kosztował mnie ~~4200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to np po to, że jeśli wydajesz X złotych na kartę graficzną aby sobie w coś pograć i kupując ją wydajesz pieniądze,

gdzie np za pół roku wymienisz proca.. to w tym momencie za te same pieniądze kupiłbyś lepszą kartę niż pół roku wcześniej,

czyli imho wydajesz pieniądze w błoto.

 

Wracając z tego niedorzecznego offtopic'u, najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy jest HD4850.

Hmmmm czyli nie kupujemy w ogole bo po co kupywac za pol roku skoro za kolejne pol znow bedzie duzo taniej ? :wink: Dobra EOT:) co do graf faktycznie Ati pocisnela nv tymi 4850/4870 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 9800 PRO padl a raczej dzieje sie z nim cos niedobrego i powoduje wielokrotne resety a nawet niemozliwosc wlaczania kompa.

 

Po zapoznaniu sie z trescia kart na lipeic 2008 wybor padl na:

 

http://allegro.pl/item389179727_palit_gefo...bnizka_cen.html

 

 

chociaz tutaj jest o wiele drozsza niz w watku dot. wyboru kart gdzie wskazywana jest <125 pln a tu koszt ~200pln

 

Czy ktos moze napisac czy karta ta bedzie dobrym wyborem przy tej kasie ? oraz czy jest gdzies porownanie z 9800 PRO zebym mial obraz tego o ile ta karta jest lepsza - moge wydac 250 pln, karta musi niestety byc AGP bo nie chce wymieniac calego osprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze z ati?

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=21820

na pewno lepszy od 9800 i tego lipnego 7300 nv

 

tylko nie pamietam jak z poborem mocy i nie wiem jaki u Ciebie zasilacz, ale ta karta w cenie 150zł to wymiata

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafika do

 

PDC 2180 @2.7

2GB 667MHz Ram

 

zamiast GT7300GT

 

LCD natywna 1680x1050 (22") monitor całkiem ładnie skaluje do 1440 więc nie musi być max rozdziałka ;-)

 

Myślałem nad:

8800GS 384MB Palit

8800GS 384MB Gainward

9600GSO 384MB Palit non-sonic

9600GSO 768MB Palit non-sonic

 

Nie zależy mi na ciszy (komputer do gier strikte) na co dzień używam laptopa (choć pewnie dałoby sie wiatrak skręcić z jakimś kontrolerem)

 

Którą wybrać do max 300-320zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...