Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

g92 czy g94 co za różnica i tak wszystko robione na jedno kopyto , no ale może źle to ująłem. A co do tego , która z tych dwóch konstrukcji jest wydajniejsza to akurat dałeś taki artykuł gdzie wygrywa gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier wygrywa GS/GSO.... wg mnie jest lepszym wyborem, szczególnie że jest tańsza od GT. A jak widać w większości wypadków też wydajniejsza.

 

Pozwól że zacytuję artykuł:

 

GF 9600 GSO / 8800 GS w wersji 384 MB w wielu grach oferuje dużo wyższą wydajność względem 9600 GT. W zasadzie łatwiej by było wymienić gry, w których 9600 GT okazałby się szybszy od swojego konkurenta niż odwrotnie.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka reszta sprzętu , jaki zasilacz? I dlaczego zrównałeś 2x4890 z 1x275 przecież to karty porównywalne wydajnościowo?

dalem 2x4890 bo wyjdzie 1300zl za nowe albo uzywki ze zmienionym chlodzeniem,za 275 z dobrym chlodzeniem trzeba dac 900-950zl,wiem,ze calkiem rozna wydajnosc ale np 295gtx ciezko wyrwac za 1300zl a to moje max.najgorsze ,ze musze kupic do konca miecha grafe bo to na firme :/ Reszta to i7 920 krecony na 4.0,6gb ddr3 1600,asus p6t itd.zasilacz Tagan 780W,chlodzenie Mugen 2,gram w 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób bardziej znających temat.

 

Przymierzam się do zakupu kompa z przeznaczeniem do gier.

Bazuje na zestawach Miguela, ale mam mały problem z grafiką, bo nie bardzo wiem w co się ubrać.

Nie gram w GTA IV czy Crysis, ale gry chyba mniej grafikożerne - typu Kompania Braci lub Race 07 WTCC Game (Football Manager w którego gram najwięcej pominę).

 

W związku z tym - która z kart ma najlepszy stosunek wydajność/cena i jednocześnie nie będzie się pocić przy grze w wyższych rozdzielczościach?

PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB - 365 zł

PowerColor Radeon HD4870 1024MB DDR5 - 590 zł (którego nie ma w zestawach)

Palit GeForce GTX 260 Sonic 896MB DDR3 - 599 zł

PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 - 699 zł

 

Razem z zestawem będę też kupował nowy monitor - najprawdopodobniej Samsung P2350 full HD.

Edytowane przez Aroux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chce zmienic swoja karte graficzna GF 8800 GT, poszukuje czegos w granicach 450 - 500 zł.

Moj sprzet to Asus P5K pro, 2Gb RAM, zasilacz z Corsaira 450 W i procesor Core 2 Duo E8200

podkręcony do 3050 Mhz.

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie rady, nie chcialbym zeby procek spowalnial karte, ale sie

za bardzo na tym nie znam:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 to nadal dobra karta :P

Jeśli chcesz zmieniać tak żeby faktycznie odczuć kopa, to dozbieraj do 550zł za GTX260 216sp

W przeciwnym wypadku możesz być zawiedzony niewystarczającą poprawą wydajności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi glownie o to ze zaczela sie gryzc z grami sprawdzilem u kumpla co ma dokladnie ta sama co ja i te same gry nie dzialaja (np Wanted, nowy call of juarez) :/

A jesli chodzi o tego GTX260 216sp to procek nie bedzie go spowalnial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 kart graficznych, która lepiej upolować ? :

- http://www.proline.pl/sklep.php?p=GAINWARD+9800GT+1GE

- http://www.proline.pl/sklep.php?p=GAINWARD+9800GT+5GLH

- http://www.proline.pl/sklep.php?p=GALAXY+9800GT+512+LP

 

Dodam ,że mam monit 19 cali i max rozdziałka to 1280x1024 w jakiej chciałbym grać na max detalach i może jakieś AA i AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mardock81

Na HD5850/70 się chyba nie doczekasz do końca miesiąca (tzn pewnie będą ale ceny jakie przywalą na początku w naszym pięknym nadwiślańskim kraju prawdopodobnie będą trochę chore) , jak uda Ci się kupić 2x 4890 w cenie do 1300 to będzie najlepszy wybór , jak nie to wtedy można pomyśleć nad gtx 285 chociaż nie jest już tak opłacalny.

 

@Aroux

jak do full hd to przyda Ci się karta z czymś więcej niż 512MB pamięci na pokładzie , wybieraj między gtx260 a HD4890 to obecnie najbardziej opłacalne karty , jak masz trochę więcej grosza to radek jest wskazany.

 

@Kicha

do tej rozdzielczości nie potrzebujesz giga pamięci (bo i tak nic to nie da) , chcesz wydać 350-400 najlepiej jak można to kup HD4850 bo jest wydajniejszy od 98gt , chcesz coś pokroju 98gt kup 88gt na allegro za 200-250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazlem juz GTX 260 mniej wiecej w tej cenie co podales i juz ostatnia

rzecza jaka chcialbym sie dowiedziec jest ta sprawa z zasilaczem. Mam dokladnie

Corsair VX 450W i nie wiem czy da rade z GTX 260, producent pisze ze min 500W,

ale tak jak juz pisalem, przeczytalem gdzies ze 450 powinien bez problemu dac

rade, a jak Wy mi doradzicie ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę do Was o poradę bo już jakiś czas temu wypadłem z aktualnego rynku a nadarzyła się okazja wymiany bebechów.

 

Obecnie mam to co w sygnaturze czyli:

 

Intel CORE 2 DUO E8400 3.0GHz LGA775 BOX | GIGABYTE GA-X48-DS5 X48 S775 | EVGA GF 9800GTX 512MB DDR3/256b TV/DV PCI-E KO | 1HDD SEAGATE 250GB ST3250410AS SATA II 16MB | 2HDD SEAGATE 1TB ST31000528AS SATA II 32MB | MUSHKIN DDR2 4096 PC800 DUAL CL4 XP | Leadtek Winfast TV2000XP Expert | Lite-ON DVDRW LH-20A1S SATA | Obudowa BigTower Codegen | Tagan TG500-BZ (500W) - zmarł - jest: ZASILACZ CHIEFTEC CFT-850-14C

 

Jako, że po ostatnim, kolejnym padzie tagana przy okazji oberwała prawdopodobnie też płyta główna (jest na gwarancji - więc mi pewno wymienią) bo wywala mi niebieskie ekrany (pamięci i dyski wykluczyłem - prawdopodobnie kontroler SATA) kupiłem mocniejszą zasiłkę chiefteca i planuję kupić następujące podzespoły:

 

- AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3 125W BE

- ASUS CROSSHAIR III FORMULA AMD 790FX AM3

- KINGSTON HyperX KHX1600C9D3K2/4GB

 

no i teraz mam dylemat co do grafiki:

 

- GALAXY GeForce GTX 275 896MB DDR3/448b DVI/HDMI PCI-E (633/2268)

albo

- ASUS ATI Radeon HD4890 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (850/3900)

 

z porównywarki wyszło mi że nieznacznie lepszy jest GeForce za to do mnie zaś przemawiają zegary i ram z Radka

 

Co byście doradzili?

 

P.S. Dorzucić do tego jakieś lepsze chłodzenie na procka niż BOXowe?? A jeśli tak to jakie - lubię ciszę, ale może mnie podkusić podkręcanie za jakiś czas ;-) ? (kasa mnie nie ogranicza, ale wiadomo w granicach zdrowego rozsądku)

Edytowane przez Snajper_Tango4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Noszę się z zamiarem zakupu lepszej karty graficznej niż mam, obecnie to GeForce 8800GT Sonic (512MB).

Obecnie wszystko mi śmiga prawie bez problemowo, na nowszych grach powoli zaczyna mulić. W związku z powyższym chce ją zmienić.

 

Poproszę o przykłady kart, patrzyłem na GTX260 ale w sumie poza możliwością obsługi Opengl 2.1 i trochę szybszym taktowaniem pamięci nie jest lepsza.

 

Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem brać HD4890 i dokładać potem drugiego ,warto? Czy lepiej coś na 'przeczekanie' i atakować na nowe Radeony jak się pojawią?

 

[Wiem że bez większej ilości testów ciężko dobrze doradzić, ale może akurat ktoś 'coś' wie ?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez proszę o porade. Jakaś porządna karta żeby wyrobiła na FULL HD. Właśnie leci do mnie zza wody Samsung T240HD, a obecna grafika którą posiadam to GF8800GT, wiec to żadna rewelacja. FPSy spadną mi makabrycznie jak się domyślam, i to tez problem. Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fidelis:

Nie warto się ładować w CF, szczególnie z kart poprzedniej generacji... będziesz miał np. tego 4890, potem lepiej wyjdziesz na wymianie na lepszą kartę niż na kupowaniu drugiego.

Nie napisałeś do jakiej rozdzielczości ani jaki ten budżet jest.

Moim zdaniem w tej chwili nie warto przepłacać za coś droższego niż 4890/gtx275, lepiej założyć wymianę w ciągu najbliższego roku.

 

@plucik: budżet? Ja bym się trochę wstrzymał i poczekał na testy i ceny 58xx, bo 8800GT da radę w większości gier, lepiej lub trochę gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor T240HD to 24" wiec maksymalna rozdzielczość, czyli 1920 x 1200. Teraz niby 88OOGT daje rade ze wszystkim spokojnie, ale FPSy są do d***. Budżet do 550$ [wsio kupuje w stanach bo taniej wychodzi]. Jak co to na tej stronie mógłbyś poszukać : www.tigerdirect.com

Poza tym chce już zainwestować przyszłościowo tzn. kupiłbym jakąś na teraz zaje***** i już bym nie zmieniał.

Edytowane przez plucik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...