Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka platforma ?

 

Bo co innego przedpotopowe C2D/C2Q ( nawet po ostrym OC ) a co innego 2500K@5 Ghz czy 7700K@5 Ghz .

 

Z GPU to różnie , w jednych tytułach masz 60+ fps przy FHD i detale ultra na GTX1050Ti/GTX1060 a w innych nawet GTX1070 ma problemy z 50-60 fps . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obecnie posiadam platformę i5 6600K na stocku Monitor 29" 21:9 i 16GB ram i karte gigabyte windforce 6850 1GB.

Jestem niedzielnym graczem, ale zawsze coś tam odpale na 30 min żeby pograć.

Ostatnio zauważyłem że gry zaczynają więcej wymagać tzn muszę schodzić poniżej średnich :).

Chciałbym kartę do ok 650 zł. Nie musi być nowa ale muszę poszukać na Fakturę. Wiem że obecnie za ok 1050 zł mogę mieć fajną 480tkę, ale trochę przesada wydawać tyle kasy żeby pograć parę minut.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się skuszę na tego palita :). Zacząłem czytań testy 1050Ti i komentarze i tam pojawia się karta RX 470. Tylko cena z tego co sprawdzałem sporo wyższa bo 665 zł vs 820 zł = 155 zł różnicy a w wydajności podobno ok 30% ? To prawda ? Warto dokładać te 150 zł ? Idąc dalej najtańsza  480tka kosztuj ok 930 zł czyli dołoże kolejne 100 zł i będę miał petardę. EHHHHH

Edytowane przez hublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta graficzna do 750zł max? Może byc używka. Reszta sprzetu to:

G4560

Msi b150m night elf

8gb ddr 2400

OCZ 700W Modular

SilentiumPC Aquarius x70w(3 wentylatory)

Windows 7 (niestety)

 

Dodam iż w pokoju mam raczej zimno,więc i temperatury powinny byc nizsze :D Z racji,że chce miec "przyszlosciowy" sprzęt to gustowalbym w radkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat czekanie to w obecnym momencie średni pomysł , za miesiąc a nawet wczęśniej zacznie się okres komunijny i związany z tym szał cenowy .

 

O ile wpływ na ceny używanego sprzętu raczej będzie nie wielki to nowy sprzęt może podrożeć , dopiero pod koniec maja lub na początku czerwca ceny się ustabilizują i potem zaczną spadać .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakład ?

Na poważnie:

1. Wygórowane ceny ( jeszcze nie osiągnęły cen sugerowanych a najczęściej są niżej )

2. Premiera "nowych kart" AMD

3. Tańszy dolar ( nie ma jednak 100%  pewności )

4. Trend spadkowy ( ale to normalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się wydajność RX470 do mojego HD7870 GHz Edition? Bo niestety muszę oddać i zastanawiam się właśnie nad RX470.

Mój zestaw: I5 4460, 8GB, rozdzielczość 1680x1050.

Gram w War Thunder, Wiedźmin 3. Pewnie Mass Effect też zahaczę.

G1 Gaming ma ciekawą cenę.

Edytowane przez Theng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja - referent czy coś lepszego ?

 

R9 290 to generalnie dobre karty , nadal mają wsparcie w sterownikach choć są prądożerne .

 

Choć jest szansa że to pokoparkowa karta - na radeonach najczęściej pracowały koparki BTC czy innych kryptowalut , może ci się trafić karta mocno katowana przy BTC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady używanie Radków do tego celu już dawno przestało być opłacalne i trzeba mieć  mega pecha. W każdym razie ja bym R9 290 olał bo to już jednak nieco stara karta mimo dalszego wsparcia. Zdecydowanie bym brał RX 470.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil Właśnie o to chodzi,że rx470 chodzą dopiero od 800zl+ a ja mam 700zl max,ewentualnie lekko powyzej.

@reyden Miałem brać niereferenta od Asusa,ale widze że ktos mi go sprzątnał. Zostały Sapphire tri-x. A ty co bys polecil do +/- 700zl?

 

Edit. Są jeszcze te gtx780,ale jak to gtxy pewnie sie juz zestarzaly. Dodam ze mam windows 7 wiec ciezko z directx12 ;/

Edytowane przez A-Thrawn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil Właśnie o to chodzi,że rx470 chodzą dopiero od 800zl+ a ja mam 700zl max,ewentualnie lekko powyzej.

 

A nie możesz wziąć na raty 20x0 na allegro? Ja tak będę brał RX470 za 820 zł. Wychodzi 41 zł miesięcznie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze problem największy to cena a raty 0 % to fajna sprawa ale lepiej poczekać ,ja już siedzę jak na patelni bo komp 9 latek i ciągle się pierdzieli ,więc najlepiej już natychmiast ale czekam na premierę rx serii 500 podobno bardziej dopracowane są pod względem poboru prądu a nie tylko podkręconych zegarów pamięci ,ciekaw jestem bardzo co to za karty no i jakie ceny .Trzeba poczekać do 18 IV,może się zmieścisz do 800zł za rx 560 ,kto wie ???

Edytowane przez bronkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie Gigabyte rx470 i sam też na niego miałem ochotę. Ale poczytałem i dołożyłem (50 zł) do MSI Gaming X.

W Gigabyte mają piszczeć cewki i wiatraki hałasować pod obciążeniem. Nie zamierzałem się o tym przekonywać na własnej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

planuje kupno nowej karty graficznej do około 1500zł. 

 

Obecny zestaw:

CPU: i5 2500k @ 4.4Ghz

Płyta główna: Asus P8P67-M

Zasilacz: Chieftec 600W (CFT- 600 - 14CS)

RAM: 2x4GB GoodRam 1333Mhz

Obudowa: Coller Master 690 (Albo coś takiego)

 

Liczy się przede wszystkim wydajność w grach oraz komfortowe korzystanie z takich programów jak Photoshop, modelowanie w blender oraz Substance Painter. 

 

Obecnie zastanawiam się nad Gtx 1060 6GB oraz AMD Rx480 8GB ( Co prawda mogę poczekać na RX 5xx które mają mieć tylko lekko podkręcone ale to bardziej na zasadzie obniżki cen serii 4xx) a nawet nad używanym Gtx 980Ti. 

 

Z tego co czytałem/oglądałem Radeony wydają się bardziej przyszłościowe zarówno pod względem wsparcia architektury jak i DX12. Jednocześnie radeony lubią mocne CPU a jednak 2500k już swoje lata ma. Oczywiście wolałbym nową kartę graficzną ale czego się nie robi dla wydajności ;). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka miesięcy temu pisałem w sprawie karty za ok. 600zł (http://forum.purepc.pl/topic/364312-jak%C4%85-kart%C4%99-graficzn%C4%85-kupi%C4%87/page-472?do=findComment&comment=4036694), skończyło się na rx470 

 

Niestety czasu na grę nie ma, wiec chcę zamienić radeona na coś o połowę tańszego.

 

chcę wydać max 400zł 

Sprzęt w zasadzie "ten sam":

 

Procek: i5 4460

Ram: 2x4GB 1600 CL9

Zasilacz: Corsair VS 450 - pytanie czy muszę zmieniać zasilacz przy nowej karcie 

Grafika: rx 470 G1 Gaming

Rozdzielczość: FHD

 

Ważne by miała display port i by nie była to seria pieczonych kart

 

Czy dopłacając te ~200zł do wartości HD 7770 którą sprzedałem będzie jakiś wzrost wydajności, czy najlepiej byłoby do niej wrócić.

 

Jak wypada GTX 660 na tle 100zł droższego rx 460 przy starszych grach?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie gry dokładnie będziesz grał i w jakich detalach / rozdziałce ?

 

Od biedy wystarczy integra z procka , tylko płyta musiała by mieć wyjście DP - chyba że możesz skorzystać z HDMI .

 

Co do karty - brał bym Rx 460 , mimo że w teorii może być słabsza niż GTX660 to ma o wiele lepsze wsparcie w sterownikach niż GTX , w dodatku jest nowa i mniej prądożerna .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...