Skocz do zawartości
mechl!n

--- DRUT MOD ---

Rekomendowane odpowiedzi

:evil: cze ...

 

wlasnie polaczylem drutem te 6 pinow odpowiadajacych za vcore 1.850 , uzylem drut z kabla hdd (mysle ze taki sie nadaje ;) ) ...po zakonczeniu i wlaczeniu ponownie kompa cpu nie ruszyl :cry: ....dopiero po usunieciu ich uruchomil sie :) .... mozecie mi powiedziec dlaczego :cry:

 

pozdrawiam :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil: cze ...

 

wlasnie polaczylem drutem te trzy piny odpowiadajace za vcore 1.850 , uzylem drut z kabla hdd (mysle ze taki sie nadaje ;) ) ...po zakonczeniu i wlaczeniu ponownie kompa cpu nie ruszyl :cry: ....dopiero po usunieciu ich uruchomil sie :) .... mozecie mi powiedziec dlaczego :cry:

 

pozdrawiam :twisted:

a dałeś na default w biosie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki teraz dziala ,a jak ustawic tak zeby mozna bylo manipulowac vcore w biosie bo mam teraz tylko 1.850 do wyboru :evil: ..nie bede przeciez co chwilke zmienial drucikow lol

 

edit :

 

tak czy siak [gluteus maximus] z tego cpu nie chodzi stabilnie przy 2500 mhz nawet przy 1.850 vcore ,hmmm ciekawe dlaczego ,objawy sa te same jak przy 1.750 vcore a mianowicie obraz staje w miejscu podczas testu :( ...zreszta z graka przy 410 mhz jest to samo ....hmm ,czyzby winny byl zasilacz !?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem drutmodowa dziewica i mam 2 szybkie pytania.

 

1.Czy jak owine ciesna petelka piny CPU to czy przy wkladaniu do socketa

ona nie peknie.. ? Przeciez piny pojda w dol i dosc mocno petelka sie napnie

 

2.Czy wymuszanie napiecie przez laczenie pinow jest konieczne czy to tylko opcja ? Czy moge sobie np.zmienic tylko mnoznik,albo tylko vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem drutmodowa dziewica i mam 2 szybkie pytania.

 

1.Czy jak owine ciesna petelka piny CPU to czy przy wkladaniu do socketa

ona nie peknie.. ? Przeciez piny pojda w dol i dosc mocno petelka sie napnie

 

2.Czy wymuszanie napiecie przez laczenie pinow jest konieczne czy to tylko opcja ? Czy moge sobie np.zmienic tylko mnoznik,albo tylko vcore ?

1. Nic nie pęknie- przecież nóżki proca nie rozszerzają się po włożeniu do secketa.

2. Możesz zmienić tylko mnożnik lub tylko napięcie lub tylko FSB lub wszystkie naraz :D

 

michael_21- aby manipulować napięciem po zdrutowaniu proca musisz go zadrutować na napięcie mniejsze niż oferowane w biosie. Np. jeśli w biosie masz max 1.85V (lub +0.2V) ustaw o dwa "stopnie mniejsze"- wtedy defaultowe będziesz miał zadrutowane a w biosie będziesz mógł je zwiększyć/zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowo bez drutowania max jest 1.750 i chcilabym je zwiekszyc na 1.850 !? ...przeczytalem gdzies na niemieckim forum ze musze najpierw wszystkie mostki L11 przepalic a dopiero potem drutkowac zeby pozniej byla mozliwosc jego zmiany w biosie na nizsze !? (przeczytalem to na www.ocinside.de) ..jest to prawda !?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja jestem juz PO. Musze powiedziec, ze te cale drut modowanie nie jest jednak takie proste. Malowanie mostkow w T-bredzie bylo znacznie przyjemniejsze i bezstresowe.

 

Po 30 minutach prob z zakladaniem petelek na piny procka dalem sobie spokoj. Za duzo pieprzenia, za male kabelki, za maly komfort pracy. Petelki co chwila spadaly i nawet przy pomocy osoby drugiej ciezko bylo polaczyc piny wewnetrzne. Wiec olalem to i powkladalem drucki bezposrednio do gniazda procesora. Tu tez nie bylo prosto, gdyz, nie trafienie odrazu do obu dziurek(:) powodowalo ze drucik sie gial. Ale w koncu udalo sie i..sukces. Z mnoznika 11 zrobil sie 13. Ale na 166 fsb sie jzu nie odpalal:( Wiec zjechalem so 12.5 i spox

 

Narazie pojechalem z z moja srednio_dokrecalna 1700+ na 2700+ (12,5x175). Jest zrobi sie chlodniej to pobawie sie dalej.

Narazie troche martwi mnie temperatura. Na V7+ puszczonym na fanmacie na minimum, z arctic silverem 3, otwartej obudowie w idle jest juz 56 stopni. W stressie nawet 63-66. Ale dziala stabilnie. Wiec z samego drut modu jestem w 100% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą tempę masz coś za wyskoką ja mam podkręcony do 2600+ i na badziewniejszym colerze 3000 rpm mam w strsie max 55 stopni jak buda zamknięta i nagrzała się do 35 stopnijak napolu tyle było a teraz to seti liczy i otwarta buda i mam 45 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja dopiero teraz sprawdzilem druta na FSB 133-166Mhz! Cos sie skopało! ustawilo mnożnik na 24,5x90 (podczas gdy mialem ustawioon na 16,5x133), Spalilo mi plyte ;(. Mechl!n Co mysmy napisali! Piersze dysk padl, teraz płyta! Ja chba zbankrutuje! No i na dodatek kosc 128MB sie spalila! Przestrzegam przed zmianami z 133-166 na ECS K7S5A PRO Rev 5.0. Chyba, że to zbieg okolicznosci! Zdecydujcie sami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed zmianami z 133-166 na ECS K7S5A PRO Rev 5.0. Chyba, że to zbieg okolicznosci! Zdecydujcie sami!

No nie calkiem zbieg okolicznosci mi poszedl Ecs k7s5al ver. 3.1 zabierajac ze soba proca i ramy :cry:. Ale to bylo juz dawno i ostrzegam NIE KOMBINUJCIE NIC Z ECS'ami!!!! raz sie uda a raz ch uj i du pa blada :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym drutowaniem FSB 133->166?

 

Wczoraj wreszcie sie za to wziolem...

Zrobilem wg tego:

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

I o ile dobrze wyczytalem to zeby miec 166 na procu 133 trzeba zmostkowac dziury ah30 i ah28 i nic wiecej.

No i tak zrobilem. Odpalam kompa a on mi pisze 3200+ (11x200) dlaczemu, toc mialobyc 166, ale mysle sobie... w sumie to i lepiej :P Niestety [gluteus maximus] blada, windoza nie idzie na 11x200 a 10,5x200 to i owszem.

Dodam ze z tym drutem komp byl baaardzo nie stabilny.

 

No wiec luknolem w progsa darekk'a i mechl!n'a i tu... zdziwko?! FSB 166 TAK! ale "pietro nizej" znaczy sie mostek ah30 i ah32 no i... tak zrobilem.

Odpalam komp a tu znowu na przywitanie 3200+. O rzesz ty!! Co jest k...!

No i tak zostawilem do dzis

 

Powie ktos jak zrobic moda zeby bylo 166?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym drutowaniem FSB 133->166?

 

Wczoraj wreszcie sie za to wziolem...

Zrobilem wg tego:

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

I o ile dobrze wyczytalem to zeby miec 166 na procu 133 trzeba zmostkowac dziury ah30 i ah28 i nic wiecej.

No i tak zrobilem. Odpalam kompa a on mi pisze 3200+ (11x200) dlaczemu, toc mialobyc 166, ale mysle sobie... w sumie to i lepiej :P Niestety <font color="#FF0000">[ciach!]</font> blada, windoza nie idzie na 11x200 a 10,5x200 to i owszem.

Dodam ze z tym drutem komp byl baaardzo nie stabilny.

 

No wiec luknolem w progsa darekk'a i mechl!n'a i tu... zdziwko?! FSB 166 TAK! ale "pietro nizej" znaczy sie mostek ah30 i ah32 no i... tak zrobilem.

Odpalam komp a tu znowu na przywitanie 3200+. O rzesz ty!! Co jest k...!

No i tak zostawilem do dzis

 

Powie ktos jak zrobic moda zeby bylo 166?

Po drutmodzie fsb MUSISZ zrobić reset biosa; to jakbyś wkładał do mobo zupełnie nowego proca. Jeżeli nie zrobiłeś reseta i proc nie chodził na defaultowych ustawieniach płyta mogła zgłupieć- stąd takie wyniki.

Jeżeli jednak zrobiłeś reseta- to być może połączenie jest niedokładne. Akurat w przypadku łączenia nóżek odpowiedzialnych za fsb wskazane jest stosowanie lakieru przewodzącego zamiast druta- wieksza pewność połączenia i 100% pewność, że nie zewrą się inne nóżki (co jak myślę przytrafiło się darkowi :-( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drutmodzie fsb MUSISZ zrobić reset biosa; to jakbyś wkładał do mobo zupełnie nowego proca. Jeżeli nie zrobiłeś reseta i proc nie chodził na defaultowych ustawieniach płyta mogła zgłupieć- stąd takie wyniki.

Jeżeli jednak zrobiłeś reseta- to być może połączenie jest niedokładne. Akurat w przypadku łączenia nóżek odpowiedzialnych za fsb wskazane jest stosowanie lakieru przewodzącego zamiast druta- wieksza pewność połączenia i 100% pewność, że nie zewrą się inne nóżki (co jak myślę przytrafiło się darkowi :-( ).

Reset byl podstawowa rzecza ktora robilem, mysle ze wlasnie plyta zglupiala. Za pierwszym razem to nawet sie nie zdziwilem ze 200 (moze jakis blad w druku cy cus) ale po przelozeniu pietro nizej mostka to samo??

 

Aha ja wsadzalem drut w socketa, ale chyba trzeba przemyslec lakierowanie (zostalo troche jeszcze lakieru po Palomino ;))

 

A laczenia mostkow na stronce ktora podalem i z programu - mimo ze rozne - sa prawidlowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Przykra sprawa...

Ludki robili 133->166 i działało:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...25&pagenumber=5

 

Może drucik zwarł się z innymi nóżkami...

 

Przykra sprawa, przykra...

Nie, nie to napewno nie mogla byc pomylka, druty byly dobrze wsadzone (specjalnie zwrocilem na to uwage "przed" i "Po" spaleniu plyty!!

 

No i to dziwnie male FSB = 90Mhz!!!

 

Zaopatrzylem sie juz w nowy dysk Seageta120GB, teraz czekam na nowa MOBO pewnie wymienia mi na jakis nowszy model ECS np K7S6A, w najgorszym wypadku bede musial wydac kase na jakiegos albatrona lub epox'a.

 

Mam nadzieje ze nowy model nie bedzie mial problemu z asynchroniczna praca (CPU/MEM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie polaczylem go olowkiem i dziala ok, jednak jest to polaczenie niestabilne, po jakims czasie komp nie startuje za 1 razem, dopiero po kilku probach wstaje.

To nie jest wina modu tylko taka plyta tez mialem GB na P4 i jak podkrecilem 2.0A na 2.9 tez nie zawsze wstawal :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA OSOBISCIE JESTEM WAM CHLOPAKI BARDZO BARDZO WDZIECZNY ZA TEN PROGRAMIK NIC MI WCZESNIEJ Z TYCH SZTUCZEK NIE CHODZILO I PODCHODZILEM DO TEGO DRUTMODA Z DYSTANSEM A TU BARDZO MILA NIESPODZIANKA PROC CHODZI PIKNIE NA 138x15 I JESTEM VERY VERY HAPPY :D :D :D :D

 

ZROBILEM W TEN SPOSOB ZE Z POJEDYNCZYCH ZYLEK MIEDZIANYCH POUCINALEM KAWALKI PO OK 7mm POTEM JE W PODKOWKE I PRZY POMOCY PENSETY POWKLADALEM W ODP. OTWORY W GNIEZDZIE PROCA I BRYKA JAK TA LALA CALOSC ZAJELA MI MOZE 20 MIN.

 

SUPER PROGRAM CHLOPAKI - WIELKIE DZIEKI !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak doszly mnie sluchy ze moga byc problemy z odpaleniem lub zamknieciem programu! Jest to spowodowane oprogramowaniem antywirusowym, które prawdopodobnie (na 100% ;) ) nie pozwala zapisać pliku konfiguracyjnego generowanego przez program w foldeze docelowym npc:Program Filestbredtweak. Z tegoz samego powodu ustawienia mogą być niezapamietywane. Wystarczy tylko wylaczyc antywirusa. Przypadek byl zwaiazany z Kaspersky Anty-Virus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielką zagwozdke , poprzednio ustawiłem drutmodem 15X138 co dawało athlona 2500 ,a teraz mam 12.5X171 czyli athlona 2600 na pamięciach obniżyłem timingi (musiałem niestety 2.5,2,2) ale i tak w aida32 czy sisoft sandra max testy wydajnosci pamięci wychodzą dużo lepiej niż poprzednio , w sandrze proc tez jest wydajniejszy niz poprzednio i caly problem w tym ze w 3dmarku 2k3 wydajnosc zamiast wzrosnąć spadła o ok 100pkt. czy wiecie w czym może tkwić problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielką zagwozdke , poprzednio ustawiłem drutmodem 15X138 co dawało athlona 2500 ,a teraz mam 12.5X171 czyli athlona 2600 na pamięciach obniżyłem timingi (musiałem niestety - 2.5,2,2) ale i tak w aida32 czy sisoft sandra max testy wydajnosci pamięci wychodzą dużo lepiej niż poprzednio , w sandrze proc tez jest wydajniejszy niz poprzednio i caly problem w tym ze w 3dmarku 2k3 wydajnosc zamiast wzrosnąć spadła o ok 100pkt. czy wiecie w czym może tkwić problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem zwiekszyc napiecie mojego t-bred B do 1.7V lub 1.75V, ale zauwazylem ze ten "tbredtweak" pokazuje inne piny do polaczenia niz programik na stronie http://www.ocinside.de/index_d.html Jestem ciekaw czy mozna osiagnac to napiecie za pomoca laczenia roznych kombiacji pinow, czy moze ktos sie tutaj myli? Pytam bo nie chce niczego spieprzyc. Moze wypowie sie ktos kto ustawial za pomoca drut moda napiecie 1.7V i 1.75V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej pisalem, jest kilka sposobow na zmiane napiecia! Ustawienia w tbredtweaku sa dobre, aczkolwiek istnieją jeszcze inne!

 

Osobiscie mam 1,85 z tbredtweaka i chodzi jak powinno!

Chlopaki spotkalo mnie nie lada rozczarowanie.

Wczesniej na podkreconym procu 2200Mhz moja temperatura w stresie wynosila ponad 60'c.

Ostatnio zawieruszyl mi sie w sockecie drucik (wpadl niechcacy ;) ) i temp. na zwyklym coolerku w stresie (SPIRE) 45'C przy 2260=2800+!!!! I na dodatek chce sie krecic dalej ;)

 

Wyniki w SiSoftSandrze przewyzszają Athlona 3200XP+ Barton L512, nie mówiąc już że są o niebo lepsze od Firmowego 2800+

 

Ciekawa sprawa? cO o tym myslicie?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...