Skocz do zawartości
LoL-Q

Czy warto kupić, sprzęt do programów typu CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad kupnem takiego o to sprzętu:

 

Procesor: CORE i5-4460 3.2/4.0
Płyta Główna: MSI B85-E45
RAM: 16 GB DDR3 1600MHz
Dysk: 120GB SSD + 1TB SATA3
Karta Graficzna: NVIDIA QUADRO K600D 1GB
Obudowa: Typu ATX Midi Tower 
Zasilacz 600W

Ogólnie komputer używany będzie do pracy w programach typu microstation, autocad, solidedge,(w ramach rozrywki czasem jakaś gierka :D )
I moje pytanie czy warto w taki sprzęt inwestować, jego cena to około 3000 zł za samą jednostkę.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL-Q

 

Nie bardzo rozumiem Twój temat oraz to co napisałeś w poście. Kompletnie nie wiem, czego ty oczekujesz.

Możesz kupić to:

http://allegro.pl/dell-t3500-w3690-6x3-46-12-quadro-4000-windows7pro-i5053356424.html

 

I starczy z nawiązką.

 

 

Ten również spokojnie wystarczy:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015?page=0,11 Możesz zamiast AMD wsadzić GTX 960

 

W ogóle to byś napisał na czym obecnie pracujesz, co robisz w tych programach, jakie gry wchodzą w rachubę itd.

Do Cadów a szczególnie SolidWorksa, każdy poleci zazwyczaj Quadro.

 

Jeżeli bawisz się w tych programach to wystarczy ci zestaw dla gracza, Quadro pokaże pazury w "przeglądzie", jakości obrazu.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wygląda na jakiś składak made by allegro etc.

 

Nie wiadomo od kogo ram , karta , SSD , HDD , buda oraz zasilacz .

 

K600 to tragedia ., 192 SP , mało pamięci do tego typu zastosowań i mizerna przepustowość VRAM .

 

Proponuję taki zestaw za 3 160 zł .

 

I5 4460 , Gigabyte GA-B85-D3H , Crucial Ballistix Tactical 2x8GB DDR3 1 600 mhz CL8 , Asus GTX750Ti 2GB DDR5 , Plextor M6S 128GB & WD Blue 1TB , Zalman Z3 Plus i Corsair VS 450W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/6KzNRN/ - taki zestaw działa od roku. Wykorzystywany do AutoCAD (w 90% do 2D) oraz IronCAD'a.  Śmiga aż miło.

Odejmij :  monitor , Win, klawiaturę z myszą, składanie zestawu, DVD  i będzie poniżej 3000zł.

 

Edit

Zmień RAM na 2x8GB, zasilacz na mniejszy i tańszy ( niepotrzebnie aż 600W ) bo 450W spokojnie wystarczy, np.: SilentiumPC Vero lub crosair VS 450W 

Watpię czy wykorzystasz 16GB RAMu. Ewentualnie można dokupić gdy będzie taka potrzeba.

 

Zestaw 2790zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii karty graficznej:

-microstation dobrze radzi sobie z directX'em

-autocad dobrze radzi sobie z directX'em

-solid edge... tu zaczyna się pole do dyskusji. Jak skomplikowane elementy projektujesz? Ile jest operacji? jak duże są złożenia? czy używasz SE "dla zabawy", czy jest to narzędzie dzięki któremu zarabiasz?

 

Jeżeli używasz SE jako głównego narzędzia do zarabiania kasiory to bezdyskusyjnie inwestuj w kartę profesjonalną (quadro k2200/firepro w5100) jeżeli lubisz sobie pograć to osobiście poszedł bym w firepro w7100.

W każdym innym przypadku kupuj gtx'a.

 

 


Jeżeli bawisz się w tych programach to wystarczy ci zestaw dla gracza, Quadro pokaże pazury w "przeglądzie", jakości obrazu.

 

Ja bym powiedział, że karta profesjonalna pokaże pazury gdy będzie musiała wyświetlić pierdyliard krawędzi:

 

7m.jpg

 

Próba obrócenia takiego modelu (wymiary ca. 50m x 60m x 50m) na gtx'ie to masakra.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na śmieciowych quadro i niestety - są właśnie śmieciowe. Ani to dobre do gier i multimediów, a do CAD-a również się nie nadaje. Zrobiłem zwykłą kratownicę ze 120 rur okrągłych i przy próbie obrotu miałem piękny pokaz slajdów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na śmieciowych quadro i niestety - są właśnie śmieciowe. Ani to dobre do gier i multimediów, a do CAD-a również się nie nadaje. Zrobiłem zwykłą kratownicę ze 120 rur okrągłych i przy próbie obrotu miałem piękny pokaz slajdów.

 

A co to śmieciowe Quadro, bo chyba nie mówisz o Quadro 4000, nie mówiąc już o tych nowszych.

 

Ja bym powiedział, że karta profesjonalna pokaże pazury gdy będzie musiała wyświetlić pierdyliard krawędzi:

 

 

Próba obrócenia takiego modelu (wymiary ca. 50m x 60m x 50m) na gtx'ie to masakra.....

 

Dlatego piszę o "przeglądzie" - Vieporty itd. Do renderowania lepiej brać GTX ze względu na większą ilość CORE.

 

Poza tym za 3 tys. zestaw raczej nie wsadzi karty za 1500-1700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...