Jump to content
Sign in to follow this  
Kamil18

Zestaw do 2k bez dysku - gaming: WOT, War Thunder. BF3/4, far cry 4

Recommended Posts

Próbuję złożyć zestaw w możliwie jak najniższej cenie żebym mógł komfortowo pograć na wysokich/ultra detalach w dane tytuły.

Jedyne co mi się udało zmieścić w tej cenie bez dysku to takie coś:

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Karta graficzna MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit HDMI, 2xDVI, DP (R9 270 GAMING 2G)

Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M

Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)

Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, BOX (BX80646I34160)

http://www.morele.net/inventory/info/eFxv2o/

Chciałbym i5, ale niestety to już skok o 300zł z powodu ostatnich podwyżek, coś należałoby tu wymienić?

Edited by Kamil18

i3 w nowym kompie do grania na high/ultra?

Bez minimum i5-4440 nie warto budować kompa do gier. Szczególnie tych co wymieniłeś.

Ceny są jakie są. Na osłabienie dolara nie ma co liczyć w krótkiej perspektywie.

Do farcry 4 nie bierz radeona, bo ta gra jest zrobiona partnersko z nv, rozejrzyj się na alllegro za jakimiś używkami.WOT lubi mocny pojedynczy rdzeń ( a przynajmniej tak słyszałem ), spróbuj znaleźć coś z K ( choć nie wiem czy te takty nie zadowoliły by wota ...).Też jak możesz to alledrogo i szukaj. Może jakieś ivy używane + płytka z77 używana, nie wiem ) Skorzystaj z cenowarki, tam można znaleźć taniej, jak na morelach. Pozdrawiam

Wyryto na kamiennej tablicy za pomocą LG-P700

A... nie doczytałem na max średnich pograsz ...

Wyryto na kamiennej tablicy za pomocą LG-P700

Gdyby zestaw był tylko pod WoT to opcja zamiany tego I3  na Pentium G3258 + OC miała by sens , tak to nie bardzo .

O ile w WoT Pentium będzie po OC lepszy , to w pozostałych grach może się już dusić .

Z czego ująć jeżeli zamiast i3 miałbym wziąć i5-4460?

Rozważałem też gtx 760 ale skok cenowy ...

Far Cry 4 w sumie nie wiem czy będę grał, musiałbym pierw kupić :P

Edited by Kamil18

Ciężko będzie uciąć trochę kasy aby wstawić tam I5 4460 .

Zestaw jest już budżetowy .

Chyba że używane I5 2xxx / 3xxx z allegro - taki I5 2400 kosztuje 462 zł a jest nie wiele słabszy niż obecne I5 .

Albo komplet procek , płyta i 4 GB ramu od Kingstona w zestwie 2x2Gb za 649 zł , całość ma 12 m-cy gwarancji .

2-3 tygodnie temu składałem kompa z pomocą tego forum. Z gier właściwie pykam tylko w WOT.
Miałem wprawdzei droższy zestaw, ale :
procesor i5-4590
karta Radeon R9 280 Gigabyte 3Gb OC

Wot na maksymalnych ustawieniach, z poprawiona grafiką, wszystko załączone (np. ślady po gąsienicach) wygląda super, a fps min. 45-50, zazwyczaj 60-70.
Bez poprawionej grafiki ale na maksa reszta - 115-120 fps.

Polecam