Jump to content
Szymcio22

Pomoc dla poczatkujacego programisty.

Recommended Posts

Witam!

Mam 15 lat i takim moim marzeniem zwiazanym z praca jest praca jako programista ( cos z dziedziny informatyki ). W programowaniu jestem kompletnym noobem ale bardzo chcialbym sie tego nauczyc. I tutaj mam kilka pytan :

1) Od czego wogole zaczac ?

2) Jakie polecalibyscie poradniki ?

3) Czy programowanie to jest to samo co kodowanie ? Czy to sa dwie zupelnie inne rzeczy ?

4) Czy to juz nie jest zapozno na nauke tego ( programowania ) ?

Bardzo prosze o pomoc poniewaz jest to dla mnie bardzo wazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim marzeniem zwiazanym z praca jest praca jako programista ( cos z dziedziny informatyki ). W programowaniu jestem kompletnym noobem ale bardzo chcialbym sie tego nauczyc

1. W pracy programisty bardzo ważna jest logika, której w Twojej wypowiedzi nie ma za grosz;

skąd wiesz, że Twoim marzeniem związanym z pracą jest programowanie, jeżeli jesteś kompletnym noobem, ergo nawet nie wiesz, czy masz do tego jakiekolwiek predyspozycje? Bo robienie przez całe życie czegoś, do czego się nie nadajesz, to mordęga, nie praca.

 

2. "Coś z dziedziny informatyki" to obecnie tak szerokie pojęcie, że...

 

3. Zacząłbym np. od dokładnego poznania tego, czym jest programowanie. Można być programistom, a można być klepaczem kodu. Drugich jest na pęczki, pierwszych powoli ze świecą szukać. Jak będziesz wiedzieć, na czym polega różnica, to będziesz wiedzieć od czego zacząć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można być programistom, a można być klepaczem kodu. Drugich jest na pęczki, pierwszych powoli ze świecą szukać. Jak będziesz wiedzieć, na czym polega różnica, to będziesz wiedzieć od czego zacząć.

 

Dzięki Bogu jestem programistą. Więc ten podział mnie nie dotyczy, uff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie załamuj się dziaciaku! Ucz się matematyki, pójdź do technikum a później polibuda. Na naukę programowania na pewno nie jest za późno. Zacznij od darmowych kursów programowania na internecie. Możesz być kimkolwiek sobie wymarzysz, no może poza marzeniem o tym, żeby być Jonasem - tak zajebisty nie masz szans być.

Edited by Kilokush
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że klepać kod można w różnym celu i różnych językach. Można robić strony, systemy CMS i inne korporacyjne zboczeństwa. Można też robić proste aplikacje na telefony, aplikacje na kompy oraz duże systemy zarządzania dla firm. Wszystko to wiąże się programowaniem, czyli dobrą znajomością jednego lub nawet kilku języków jednocześnie.

 

Jak nie trzęsie ci się ręka i nie masz wstrętu do programów graficznych, to możesz też zostać grafikiem - projektowanie stron, projektowanie reklamówek, projektowanie czegokolwiek - w CAD możesz robić projekty domów, urządzeń i wszystkiego, co ktoś inny potem wyprodukuje.

 

Nikt tutaj cię nie zna i nie zna twoich preferencji, więc nie ma sensu, by wskazywać ci konkretny kierunek. Przeglądnij oferty pracy, poczytaj z czym konkretna praca się wiąże i zastanów się, czy chciałbyś to robić.

 

Zawsze też możesz zostać zawodowym graczem lub np testerem gier, aplikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio jak coś źle napiszę, to się nie kompiluje i podkreśla gdzie mam poprawić, więc nie muszę się starać ;p

 

No akurat by się skompilowało, bo w liczbie mnogiej, to jest poprawne słowo np. "Udało się to programistom z Politechniki Gdańskiej". No i co by było? ;P Sigsegv ?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 lat to ty za stary jesteś do nauki. Słuchaj rad powyżej: zaplanuj sobie edukację na najbliższe 10 lat, a w międzyczasie przeglądaj oferty pracy, żeby wiedzieć który framework do JS jest obecnie trendi.

No ku*wa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 lat to ty za stary jesteś do nauki. Słuchaj rad powyżej: zaplanuj sobie edukację na najbliższe 10 lat, a w międzyczasie przeglądaj oferty pracy, żeby wiedzieć który framework do JS jest obecnie trendi.

No ku*wa.

 

Chyba sobie żartujesz. W zawodzie ma tyrać do 67 lat lub dłużej,, a ty wyjeżdżasz, że 9 lat edukacji jeszcze (średnia, wyższa) w trakcie może pobierać już praktyki i w wieku 24 lat wejść na rynek pracy ze względnie ukształtowaną wiedzą i jest za stary? Tym bardziej w profecji gdzie cały czas kształcisz się i rozwijasz? Dobre sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba sobie żartujesz. W zawodzie ma tyrać do 67 lat lub dłużej,, a ty wyjeżdżasz, że 9 lat edukacji jeszcze (średnia, wyższa) w trakcie może pobierać już praktyki i w wieku 24 lat wejść na rynek pracy ze względnie ukształtowaną wiedzą i jest za stary? Tym bardziej w profecji gdzie cały czas kształcisz się i rozwijasz? Dobre sobie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Programista to nie prawnik czy lekarz. Jak chcesz, to po prostu to robisz. Bez względu na wiek i wykształcenie.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...