Skocz do zawartości
Wiktor Wu

Upgrade komputera gracza - pomoc dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Nie jestem pewny czy pisze to w dobrym dziale, ale zaryzykuję. Chciałbym wykonać upgrade mojego sprzętu komputerowego. Będę go wykorzystywał do montażu filmów oraz gry na wysokich ustawieniach, przy fpsie około 60 w najnowsze produkcje ( np. Wiedźmin 3 w 50-60 fps przy ustawieniu na wysokie, bardzo wysokie) i fpsie ponad 144 w Counter Strike Global Ofenssive, bez spadków tej granicy.

Zupełnie nie znam się na tym, a Wy zapewne tak, stąd zwracam się z uprzejma prośbą do specjalistów :)

 

Mój obecny komputer:

Procesor Intel i5 2400

Grafika nVidia GT 750 1 GB gddr3

4gb ram ddr3

Zasilacz 200 w

Obudowa na pewno do wymiany

Win 7 64 bit

Płyta główna: nie wiem i nie umiem tego sprawdzić, ale chyba ten socket można poznać po innych podzespołach?

 

Chciałbym aby obyło się bez wymiany procesora, nie wiem czy to możliwe przy moich wymaganiach. I chciałbym wiedzieć czy części z mojego komputera można sprzedać by coś oszczedzic?

 

Cena raczej nieustalona ale w dobra w stosunku do osiągów.

Jeśli potrzeba dodatkoeych informacji postaram się dodać.

 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania w 60 fps w najnowsze produkcje (i to wcale nie w najwyższych detalach) potrzebujesz karty pokroju GTX970.

 

Ogólnie nic z twojego zestawu nie nadaje się do wykorzystania.

Potrzebujesz budżetu na poziomie 3500-4000 zł.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet ?

 

Jaką masz rozdzielczość monitora ?

 

Bo patrząc po tym co ci się maży to do wymiany karta i zasilacz , do tego dołożenie ramu.

 

Sugerując się tym artykułem do Wiedźmina 3 @ FHD,Hihg + SSAO i HW Off do utrzymania 50+ FPS potrzeba GTX970 .

 

Przy detalach Ultra GTX970 już nie wystarcza aby mieć tyle FPS , do tego potrzeba GTX980 lub GTX980Ti , z włączonym Hairworks to nawet Titan X może mieć problemy z utrzymaniem 50+ FPS .

 

Podobnie jest przy rozdziałce 1440p+ detale High , AA i SSAO bez HW - GTX980 i titan X notują powyżej 50 fps .

 

GTX970 ma już ~40 fps . Co p

 

Co prawda testy robione na I7 4790K@4,5 Ghz , u ciebie te wyniki mogą być trochę inne , I5 2400 jest słabszy niz I7 4790K choć drastycznych różnic nie ma .

 

Zasilacz to np. Corsair VS 450W/550W z tych tańszych lub modularny Thermaltake Smart SE 530W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok stwierdziłem, że złoże 2 sety. Jeden do samego cs go i drugi do nowszych produkcji. Nowy komputer chciałbym od podstaw i mogę dać na niego 3500 zł. A ten do cs go myślicie że da rade doupgradowac ten mój obecny i ile by to kosztowało? Monitor mam już na oku 144 Hz full HD. A co do zrzutu z cpu-z wstawię jak będę w domu.

 

Dziękuję, że się odzywacie ; -)

Edytowane przez Wiktor Wu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 3 500 zł to będzie mało na nowy zestaw do W3 i innych nowych gier w high/Ultra @ 50+ FPS .

 

W linkowanym teście przy FHD + Detale ultra + HBAO  bez HW tylko GTX980 i Titan X były w stanie dobić do 50 FPS czy je przekroczyć .

 

Z włączonym HW to nawet Titan X ma problemy z utrzymaniem się na 50 FPS-ach .

 

Co do CS:GO - tutaj tylko wystarczy zmiana karty i PSU .

 

Do CS:GO najlepiej brać karty AMD - R9 380 czy dołożyć do R9 290 - R9 380 to koszt 850+ zł , R9 290 można dostać za 1 200 - 1 300 zł .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli trzeba poszerzyć wydatki na ten drugi komputer. Możecie mi jakiś polecić około 4 tysięcy lub niewielu więcej jeśli trzeba?

 

Czyli mój zestaw z procesorem i5 2400, dodaniem 4 GB ramu i zmiana karty na jedną z serii R9 oraz wymiana zasilacza powinien utrzymać fps na poziomie wyższym niż 144 fps w full HD? A co z motherboard ( nie wiem jak jest po polsku) ? To nie ma znaczenia?

Nie wiem też do końca na czym polega zasilacz? Jak ten wybór się ma do podzespołów. Kombinuje że każdy musi dostać określoną dawkę energii tylko jak to policzyć i wybrać odpowiedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB to po polsku płyta główna ( ew. tłumacząc dosłownie płyta-matka ) .

 

Generalnie przy tym zakresie wymiany to info na temat płyty jest mało istotne , co innego jak by w grę wchodziła wymiana procka .

 

Co do mocy zasilacza - do I5 2400 i R9 290 starczy dobre 550W , do I5 i GTX970 jeszcze mniej - tu nawet markowe 450W by wystarczyło .

 

PS. Ten twój komputer to jakiś składak czy gotowiec od Dell / HP / Acera / Lenovo itp. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pisałem parę postów wyzej, że jestem w posiadaniu, ale dzięki za rade. Jedyne czego teraz potrzebuje to dokładne komponenty, które mam dołożyć do tego kompa czyli grafika, ram, zasilacz, które zmieszczą się w obudowie setu dell vostro 460. Pomożecie? A i jeśli ktoś ma czas to chcialbym też złożyć drugi komputer ( oprócz tego upgrade do csa na starym kompie) za okolo 4 tysiące ( wymagania we wcześniejszych postach) Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...