Skocz do zawartości
Gość

Dobór wentylatorów do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, z góry dzięki za zainteresowanie.

Tak jak w temacie wspomniałem, potrzebuję pomocy w doborze wentylatorów.

Obudowa to NZXT H440, w wersji białej, a więc i białe wentylatory były by mile widziane wink.png

Ze względu na konstrukcję, na top myślę najlepsze będą jakieś 120mm typu SP - tylko jakie?

Na tył preferowałbym 140mm, oczywiście nastawiony na airflow.

Ale tutaj mam zagwozdkę, jak z frontem? Postawić na ciśnienie czy flow? SP z pewnością lepiej nadadzą się na top, ze względu na małą ilość miejsca do wypychania powietrza. Jednak na froncie sytuacja jest dokładnie odwrotna. Front jest bardzo restrykcyjny jeżeli chodzi o pobór powietrza z zewnątrz - ale nic nie blokuje przepływu po drugiej stronie, klatkę na dyski mam praktycznie pustą.

Na wentylatory wydać mogę hmm... Myślę tak do 50zł/sztuka. Priorytetem jest cisza, mile widziane białe wentylatory - lub ich część przynajmniej.

Zastanawiam się również czy lepiej wyjdę na wentylatorach 140mm czy 120mm? Uwzględniając, że 140mm na top i front wejdzie po 2 sztuki, a 120mm po 3. I nie mówię tutaj o zaoszczędzeniu, tylko raczej o samej opłacalności. Jak sądzę, 3x120mm wypadną lepiej od 2x140mm pod względem przepływu powietrza, ale 140mm będą pracowały ciszej - na tych samych obrotach, oczywiście. Ale czy różnica temperatur będzie zauważalna?

 

Moją uwagę przykuły Borealisy Alpha od Raijinteka - w wersji czarnej z białym śmigłem.

Jednak zdecydowałem się wstrzymać z zakupem i proszę was o poradę smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie potrzebujesz  tylko 140mm na tyle, w odpowiedniej wersji kolorystycznej, reszty nie widać. Szkoda że w recenzowanych sztukach wentylatory były lepszej jakość, a już w tych przeznaczonych do sprzedaży po prostu są głośne. Przy pól pasywnych trybach zasilaczach i kartach graficznych oraz dobrym chłodzeniu cpu, one dają hałas. Ja kupiłem Zalman Fanmate 2, trochę pomogło.

 

Przed zakupami poczytaj: http://www.bit-tech.net/hardware/2012/02/10/the-big-cooling-investigation/1

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co aż tyle wentyli ? planujesz ekstremalne OC czy dla szpanu ?

 

14

Nzxt FN-140 Enthusiast Performance Case Fan - 140

Arctic F14 PWM 140 mm

12

Fractal Design Silent Series R2 120

Enermax Cluster Advance 12cm UCCLA12P

 

jak będzie za głosno zawsze możesz skręcić regulatorem, no i pamiętaj że białe będą krótko białe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...