Skocz do zawartości
domans

Ati AMD R9 390 + DX12 (windows 10) - wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy jestem w trakcie zakupu kary graficznej. Obecnie posiadam i7 -4770K + ATI R9 280 + 16GB ram. Ze względu na posiadany monitor (Philips BDM3470UP - roz. 3440 x 1440) poszukuję karty wydajnej z dużą ilością pamięci operacyjnej.

Do niedawna byłem przekonany do kart GTX 970, ale ze względu na problemy z pamięcią powyżej 3,5GB odpusciłem temat. Nie jestem zapalonym giercownikiem/ Obecnie gram jedynie w Wiedzmina i Fifę.

 

Po zastanowieniu się  wybrałem Ati ze względu na większą ilość pamięci.

Przez przypadek natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł (link znajdował się gdzieś na głównej stronie purepc w jednym z komentarzy), w którym testowano

karty Ati pod względem wydajności w środowisku DX12. Z testów wynikało, że Ati miażdży Nvidię pod tym względem.

 

Czy ktoś z forumowiczów zauważył takie zwiększoną wydajność kart Ati po instalacji windowsa 10?

 

Pozdrawiam,

Rafał 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważył kolega aby odczuć różnicę muszą wyjść gry obsługujące DX12. Ewentualnie patche, które zaimplementują DX12 do obecnych produkcji. 

Inną kwestią jest to, że nie wiadomo czy karty zielonych i czerwonych mają pełne wsparcie DX12. Pojawiają się głosy, że dopiero seria Pascal zapewni kompleksowe wparcie dla DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Poczekaj i zobacz jak się na prawdę rozwinie sytuacja z DX12 .

 

Bo może się okazać że kupisz R9 390 i <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o będziesz z tego miał bo AMD znowu skłamie .

 

2 . Poczekaj na pierwsze gry wykorzystujące DX12 i ich testy / recki .

 

3. Przy tej rozdziałce celował bym w coś mocniejszego niż R9 3(2)90 czy GTX970/GTX980 - brał bym GTX980Ti / Fury X jak masz kasę .

 

Choć może się okazać że dopiero Pascal / Vulcan pokazą moc w DX12 albo w ogóle będą w pełni zgodne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z testów wynikało, że Ati miażdży Nvidię pod tym względem.

widze że tworzy się nowa mitologia  :ploom:

 

zrób jak wyżej ci doradzono czyli czekaj i zbieraj kasę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że lepsze jutro było wczoraj - nie ma co się łudzić że dorównają intelowi

 

nvidia juz zadba aby cały ten dx12 wypadł na niej lepiej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady i cenne informacje.

Karty graficznej jeszcze nie zakupiłem, byłem zdecydowany na Fury X, ale ilość pamięci powstrzymała mnie przed tą decyzją.

Cały czas czekam na testy dx12 w grach, ale z tego co wyczytałem to premiery zostały poprzenoszone na przyszły rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mistereco22

Pojawią się przecieki, że kraty zielonych mają gigantyczne problemy z DX12. Zieloni obrzucają błotem deweloperów, ponieważ gry na DX12 osiągają wspaniałe rezultaty, podczas gdy karty zielonych się duszą i osiągają skandaliczne wyniki względem kart czerwonych. Część deweloperów mówi wprost o tym, że 390 wyprzeda zdecydowanie 980 na DX12. 

Generalnie to zieloni mają monopol i rozpaczliwie opóźniają premierę DX12 aby przetrwać do czasu premiery Pascali.

 

Według mnie taki scenariusz jest prawdopodobny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...