Skocz do zawartości
LoRdKwiateK

Karta graficzna do 1400 do gier

Rekomendowane odpowiedzi

1100zł za r9 380 ?

za 1250zł do kupienia są nowe r9 290, a do niedawna nawet 290X, o ogromnej różnicy w wydajności chyba mówić nie muszę.

Ta karta nie jest warta więcej niż 900zł, to zwykły rebrand r9 285.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14658

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380 aka 285 możesz brać, ale na litość boską nie za 1000+ czy 999 zł.

 

Przecież ten MSI (2GB) np. w Komputroniku jest po 850 zł.

 

Chyba że to musi być jakaś inna wersja, inne smoki, bardziej czerwone czy coś...

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie człowiekowi kupić , to co chce a nie wznosicie pod niebiosa, że się nie opłaca.Karta jest ok, znacznie wydajniejsza od GTX 960.Kolega napisał , że nie będzie podkręcał więc R9 pasuje elegancko.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są tak uparci i jeszcze  żądają argumentacji każdej odpowiedzi. Ok rozumiem. Każdy ma prawo się dopytywać o sprzęt na który ma zamiar wydać kawał grosza. To że polecamy Ci taką, a nie inną kartę to weź to pod uwage. Argumentować nie musimy za każdym razem, bo większość jak radier ma pojęcie co pisze. Jakieś tam doświadczenie własne posiada z dana firmą. Ja np miałem karty Gigabyte'a i osobiście się na nich przejechałem. Problemów póki co nie miałem z MSI, ASUS.  R9 380 w tej cenie jest kompletnie nieopłacalne. Już lepiej dołożyć do R9 290 lub kupić coś tańszego, a resztę wydać na coś innego. Podkręcanie jest dziecinnie proste i składa się na przesunięcie jednego lub dwóch suwaków w prawo. Oczywiście warto się zapoznać z poradnikiem zanim się za to zabierze by nie przesadzić za bardzo.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie człowiekowi kupić , to co chce a nie wznosicie pod niebiosa, że się nie opłaca.Karta jest ok, znacznie wydajniejsza od GTX 960.Kolega napisał , że nie będzie podkręcał więc R9 pasuje elegancko.

 ?? Gdzież to ona jest znacznie wydajniejsza niż 960-ka, którą większość z mostu ustawia na 1500/7800?

 

Właśnie oto chodzi, że mając 1100, warto te 10% dorzucić do karty, wydajnościowo znaaaacznie szybszej, czyli R9 290.

 

Przykładowo 26 FPS (380) vs 38 FPS (290) w Wieśku (1920x1080 / Ultra / HBAO+ / AA / HairWorks OFF) to jest zupełnie inny poziom komfortu grania. Różnica też jest tu gołym okiem widoczna. To jest ok 1/3 (33%) więcej.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbierałem 1400 zł, i oczywiście jak w temacie chciałbym kupić kartę graficzną. Mam 4 propozycje.

 

Gigabyte Radeon R9 390 8GB 512 PCI-E GDDR5 G1 GAMING. za 1400 zł (czy lepiej WindForce II?)

 

Radeon R9 290X DCII 4GB DDR5 512bit (Asus DCII)

 

Radeon R9 290X Gaming 4GB DDR5 512bit (1040/5000) (MSI System chłodzenia TWIN FROZR IV )

 

Asus Radeon R9 290X Matrix 4GB DDR5 512bit (Asus Matrix)

 

którą z tych kart wziąć. Oczywiście do gier (Bez NVidii bo jakoś w tych cenach jest 970 ale to już ponad mój budżet).

Zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W Modular.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych?page=0,16

 

Spokojnie powinien uciągnąć. Masz prawie 500W na lini 12V

 

Co do wersji, G1 z deczko lepsza. Czy warto dopłacić, to już Twoje pieniądze.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...