Skocz do zawartości
nezza

RAID 0 - problem z jednym HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mialem maciez RAID 0 (strip) z:

2 x 3TB HGST Deskstar NAS 24x7

 

Ale niestety moje chlodzenie wodne CPU zrobilo najgorsze co mozliwe czyli plyn sie wylal....

Padla pompa I przewod sie rozgrzal a potem odlaczyl od bloku CPU  :zonk:    - nie polecam pomp I opasek od XSPC( mialem Raystorm 750)

 

Zmienilem plyte z Asus Z8NA-D6 na Asus Maximus VIII Hero I gdy podlaczylem znowu RAID 0 na tych samych HDD, menu RAIDa pokazuje mi, ze jeden z dyskow nie jest w strip I maciez jest oczywiscie niedostepna.

Czy dysk sam sie mogl przekrztalcic na "Nie" RAID ?

Ogolnie dyski, ktore sa utworzone w RAID nie moga byc uzyte jako pojedyncze - normalne....

Musza byc najpierw przeksztalcone spowrotem na NO RAID...

Dodam, ze dyski nie zostaly zalane, wiec czemu mi jeden sfiksowal.

 

Mozna cos z tym zrobic, czy moje dane przepdly?

 

Raid Intelowski oczywiscie.

 

Dzieki I pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie raidy Intela od czasów ICH8R do najnowszych są ze sobą całkowicie kompatybilne. Niestety niezależnie od tego dyski czasem wypadają z macierzy np na skutek przerwania prądu.

 

System startuje z innego dysku czy był częścią macierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System startuje z SSD, nie byl czescia maciezy.

 

Ale moglo nastapic przerwanie pradu lub cos podobnego jako, ze system zostal zalany, ale dyski byly fizycznie nietkniete przez plyn.

 

Jak wypadl z maciezy to dlaczego mi w RAID menu pokazuje Non Raid - healty 2.9TB itp. dla tego dysku?

Windows mi tez widzi ten HD.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...