Skocz do zawartości
Komentator_PPC

Ekran - gry, obróbka video, ~1400 zł: Eizo?

Rekomendowane odpowiedzi

Kopałem i wciąż kopię ludziom tyłki w UT na starym LP2475w, który pewnie ma laga z 25-30ms. :P Wyczuję 50ms i więcej, jak gram w jakąś ścigałkę na TV, ale kilkuletni monitor LCD nie sprawia mi żadnych problemów. A że większość obecnych monitorów nie przekracza 20ms, to bym nawet już nie zawracał sobie głowy tym parametrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli są przeskalowane, to nie mogą wyglądać tak samo. :P

 

Komentator - tu masz screen z interpolacji w wykonaniu u2515H (1440p -> 1080p):

interpolation.jpg

 

Przy interpolacji na pewno będziesz miał utratę ostrości, ale biorąc pod uwagę wysoką dość rozdzielczość przy tych 25", nie powinno to być aż tak widoczne.

 

EDIT: czy tylko ja mam problem z wyświetleniem obrazka po odświeżeniu strony?

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD oglądają na TV 55",60" i jest dobrze, a ty martwisz się jak będą wyglądać na takim "maleństwie"?

Nie mówiąc o tym, że jak masz większą ilość pikseli na takim samym rozmiarze fizycznym to i "piksele" są ... mniejsze.


Kopałem i wciąż kopię ludziom tyłki w UT na starym LP2475w, który pewnie ma laga z 25-30ms. :P Wyczuję 50ms i więcej, jak gram w jakąś ścigałkę na TV, ale kilkuletni monitor LCD nie sprawia mi żadnych problemów. A że większość obecnych monitorów nie przekracza 20ms, to bym nawet już nie zawracał sobie głowy tym parametrem.

 

Nie przesadzajmy, ale jednak 144Hz, 2ms robią swoje.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, ale jednak 144Hz, 2ms robią swoje.

 

Nie przesadzam. A poza tym co ma 144Hz, 2ms do input laga? :P

 

A Komentator nie pytał się o wielkość plamki na tym monitorze, a o to, czy nie będzie pikselozy z powodu interpolacji rozdziałki 1080p na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: czy tylko ja mam problem z wyświetleniem obrazka po odświeżeniu strony?

 

Nie - hotlinkowany mi również się nie wyświetla, trzeba wejść na URL obrazka.

Dzięki!

 

Co do input laga i czasu reakcji - to nie wiem czy będę to odczuwał po przesiadce. Wiecie: aktualnie skrobię do Was wpatrując się w... Samsunga SyncMaster 940Fn - to to staroć (choć dobry!), którego czasy reakcji i opóźnienia pewnie są niemałe. :P

 

Zależy mi na uniwersalności sprzętu, więc będę musiał wybrać coś kosztem czegoś. Dlatego dłuższe czasy jestem w stanie przeboleć (tak mi się przynajmniej wydaje), tak jak i odświeżanie maks 60Hz, byleby ekran miał świetne odwzorowanie kolorów (jak na te 1400 zł), dobre kąty i nie sprawiał dyskomfortu podczas gry, przeglądania internetu, oglądania filmów czy okazjonalnej, hobbystycznej pracy nad zdjęciami w Photoshopie czy klipami w Premierze. :)

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale nie z odległości kilkudziesięciu centymetrów!

 

Ja oglądam na swoim 29" z odległości....ze 3-4 m. Autor, tematu nie wiem.

 

 

Kopałem i wciąż kopię ludziom tyłki w UT na starym LP2475w, który pewnie ma laga z 25-30ms. :P

 

Po coś te gejmingowe monitorki wymyślono. Nie jest to bynajmniej czysty marketing.

 

 

Co do input laga i czasu reakcji - to nie wiem czy będę to odczuwał po przesiadce. Wiecie: aktualnie skrobię do Was wpatrując się w... Samsunga SyncMaster 940Fn - to to staroć (choć dobry!), którego czasy reakcji i opóźnienia pewnie są niemałe. :P

 

Zależy mi na uniwersalności sprzętu, więc będę musiał wybrać coś kosztem czegoś. Dlatego dłuższe czasy jestem w stanie przeboleć (tak mi się przynajmniej wydaje), tak jak i odświeżanie maks 60Hz, byleby ekran miał świetne odwzorowanie kolorów (jak na te 1400 zł), dobre kąty i nie sprawiał dyskomfortu podczas gry, przeglądania internetu, oglądania filmów czy okazjonalnej, hobbystycznej pracy nad zdjęciami w Photoshopie czy klipami w Premierze. :)

 

Bez obaw możesz brać tego Della. Sprawdzi się.

 

Co do LG 21:9 musiałbyś naocznie popatrzeć, czy kolory są dla ciebie odpowiednie, a proporcje i sposób pracy by Ci podszedł. Na pewno wart jest uwagi. Jeśli pokrycie AdobeRGB musi być bliskie 100% to nie zaprzątaj sobie nim głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK!

 

Czy według Was warto szarpnąć się na wykupienie dodatkowej gwarancji?

Aktualnie morele.net ma fajną ofertę - 3 lata dodatkowej gwarancji za +130 zł, więc finalnie zapłacę ok. 1470 zł, a gwarancję na sprzęt będę miał na... 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie regulamin tej ich gwarancji i wiem już więcej niż mniej. :)

 

Gwarancję dają maksymalnie do 5 lat (suma gwarancji producenta/dystrybutora i morele.net), zatem jeśli Dell daje 3 lata, to morele dają maksymalnie na dodatkowe 2 lata (sumuje się do 5).

 

Wg. regulaminu usługę gwarancji świadczą wedle gwarancji producenta, zatem powinni naprawiać i wymieniać na nowy ("(1) gwarancji producenta w zakresie, w którym przyznaje ona Klientowi prawo do żądania naprawy Produktu lub jego wymiany na nowy"). Dlatego dobrze jest mieć "pod ręką" znajomego prawnika, gdyby chcieli wepchnąć używany lub refurbished. ;)

 

Ale szczegółów od morele dowiem się jutro. :)

 

EDIT:

Chyba że @TSRules pisze o działaniu Della... :V Wtedy już słabiej to wygląda, ale z dwojga złego - lepiej, żeby oni wymieniali na ich zdaniem sprawny, niż sprzedawca. Poza tym - zawsze zostaje rękojmia do dwóch lat od zakupu sprzętu... Opcje są, oby nie trzeba było z nich korzystać...

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell dotarł. Jest w pytę. :)

 

Mam jednak parę pytań i kwestii do rozwiania, mianowicie:

- póki co podpiąłem go kablem mini DisplayPort (monitor) DisplayPort (GTX 970)

- przy każdym wyłączeniu monitora przyciskiem i włączeniu monitora WIn7 odtwarza dźwięk... odpinania USB - W T F?!

- czy mogę obok tego monitora postawić stary monitor 5:4 w rozdzielczości 1280x1024, tak żeby móc pracować na obu, czy na Win7 nie da się takiej operacji  wykonać? Po podpięciu obu na raz i włączeniu komputera tylko stary monitor jest widziany (DVI-DVI), Dell (mDP-DP) nie chce się włączyć... Kiedy włączę komputer na Dellu i dopiero w Win7 podepnę kabel DVI starego monitora - żaden nie bangla. Czy muszę się pogodzić z pracą ja jednym ekranie, czy może robię coś lamersko i dramatycznie źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij klawisze 'windows' + 'P' i wybierz opcję "rozszerz". Masz też do wyboru działanie tylko na jednym wybranym, lub duplikuj (wtedy na obu będzie wyświetlane to samo, ale rozdzielczość będzie dostosowana do tej mniejszej z dwóch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cały ambaras. Kiedy do widzianego i działającego Della podepnę drugi monitor - oba nie przyjmują sygnału - Dell się wyłącza, stary monitor się nie włącza. Nie mogę więc manipulować opcjami ekranów w Win7.

 

Kiedy wyłączę komputer, podepną oba monitory i włączę - tylko stary jest widziany, a w opcjach win7 nie widzi w ogóle jakiegokolwiek innego ekranu. :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Zero. One nie chcą razem pracować. Albo jeden jest aktywny (w ogóle odbiera sygnał i wyświetla pulpit) albo drugi.

Podepnę samego Della - działa.

Podepnę sam stary monitor - działa.

Podepnę najpierw Della (działa), a potem stary - oba się wyłączają: czarne ekrany ("wchodzenie w tryb oszczędzania energii" na Dellu i "sprawdź kabel sygnałowy" na starym monitorze).

 

Tak czy siak - po włączeniu komputera z dwoma wpiętymi monitorami żaden nie odbiera sygnału i nie wyświetla pulpitu (a co za tym idzie panelu nVidii itd.).

 

Mogę wykonać listę kroków z podpinaniem, którą mi przygotujecie, żeby przekazać Wam konkretne rezultaty...

 

 

 

EDIT:

 

Udało się!

 

Stary monitor wpiąłem teraz w drugie gniazdo DVI i zaczęło banglać jak należy. Widocznie gryzł się z tamtym wejściem...

 

http://i.imgur.com/fbd650A.png

 

Kiedy stary monitor był wpięty w wejście oznaczone czerwną obwódką - monitory nie działały. Kiedy stary wpiąłem w drugie wejście (zielona obwódka wejścia DVI) - monitory działają na zasadzie rozszerzenia...

 

Ufffff!

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu dać to zdjęcie, to by nie było problemu. Od razu widać, że masz 4 wyjścia - od 'A' do 'D'. Z tymże, 2 górne DP oraz DVI są wszystkie oznaczone pod 'D' - najpewniej nie mogą działać naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pomyślałem, ze to może być problemem (zwyczajnie nie znam się na tym totalnie i absolutnie :D )...

 

W każdym razie - sprzęt jest, działa i bardzo mi się podoba (choć wszystko jest maluteńkie... :P kwestia przyzwyczajenia lub powiększenia, nie ma tematu). Jedyna kwestia do wyjaśnienia z morelami - dostałem sprzęt przeznaczony na rynek... turecki (gwarancja w języku kebabomejkerów)...

 

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, zainteresowanie i cierpliwość!

 

Ściskam serdecznie. :)

 

 

 

P.S.

Macie może pomysł dlaczego dźwięczy mi odgłos wpinania/wypinania USB przy wyłączaniu i włączeniu monitora...?

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to powiązane z tym, że masz wyjście audio na głośniki w monitorze i system stara się to każdorazowo włączyć i wyłączyć, stąd dźwięk. Obecnie po HDMI i DP możesz wysyłać i obraz i dźwięk.

 

Monitor wspiera 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobile_High-Definition_Link   MHL

Oprócz tego masz :

 

DisplayPort 1.2 added support for Multi-Stream Transport (MST), enabling multiple monitors to be used via a single DisplayPort connector.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Pudło z wyjściem audio (wyłączyłem w ustawieniach urządzenie audio DELL i nadal dźwięk jest odtwarzany)... Mimo wszystko dzięki za próbę.

 

Może porty USB w monitorze mają tu coś do powiedzenia...? 

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć mnóstwo racji, bo dostałem jakiś specyficzny kabel USB z niewidzianą wcześniej końcówką, pasującą do jednego z wyjść z tyłu monitora, ale jest niepodpięty. Ma to sens.

 

Zatem nie jest to też kwestia portów USB (nieaktywnych, póki co... :V dobrze wiedzieć! :D ).

 

Co pozostaje? Specyfika portu DP (mDP)?

Edytowane przez Komentator_PPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta dziwna końcówka USB to nie jest po prostu typ B? Niemal każda drukarka taką ma. :P

 

Co do Twojego problemu, to ja bym się tym nawet nie zajmował. Działa dobrze? Działa. Więc tak to zostaw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...