Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez wakacje trochę popracowałem i zamierzam zrobić upgrade komputera.

Obecnie posiadam:

I5 3570k@4.3Ghz + Thermalright macho 120

GTX 660Ti @1167/6608

MSI G45 Z77a Gaming

8GB crucial ballistix @1600mhz

WD blue 1TB + seagate 250GB

OCZ ZS 550w

Corsair obsidian 650D

Benq GW2460

 

Posiadam fundusz w wysokości 4770PLN + 1510PLN bo za tyle uda mi się sprzedać obecne CPU+Cooler+GPU+MOBO+RAM+PSU co daje łącznie 6300PLN

 

Komputera potrzebuje do wszystkiego. Między innymi praca na kilku VM naraz, no ale głównie gierki.

Zastanawiałem się nad konfiguracją

I7 6700k

MSI GTX 1070 gaming x

16GB RAM Corsair vengeance DDR4

jakaś płyta w granicy 500-600zł żeby mieć tą możliwość podkręcania

SSD Iridium PRO 240GB

Corsair CS750M

+ jakiś cooler cpu

 

Martwi mnie jednak ograniczenie które mimo wszystko wywołuje mój monitor Benq GW2460, dlatego waham się czy nie zostawić wszystkich bebechów, dokupić 8GB ramu+ SSD+ monitor jak Asus VG248QE.

Nie byłoby raczej szans żebym zdobył więcej funduszy, ciągle jestem w szkole i nie mam jak dorobić.

Prosiłbym o pomoc z podjęciem sensownej decyzji.

Pozdrawiam :D

 

EDIT: Zapomniałem dodać i zapytać, czy nawet jeśli bym się zdecydował zostać na obecnym procku, to czy nie musiałbym zmienić zasilacza? Chcąc pracować z obudową pełną wentylatorów, gtxem 1070, podkręconym do pewnie wtedy 4.5Ghz I5  i 3-4 dyskami do obsługi?

Edytowane przez Vexijio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3570K to nadal mocny procek ale jak masz kasę i chcesz się przesiadać to się przesiadaj .

 

Chłodzenia nie trzeba zmieniać - Macho będzie pasował też do I7 6700K , tak jak każdego innego procka na S1156/1155/1150/1151 - po prostu od czasów S1156 Intel ma identyczny rozstaw otworów montażowych .

 

Po co ci PSU o mocy 750W ?

 

Do I7 + GTX1070 spokojnie wystarczy dobre 550W np. Corsair RM550X 550W za 419 zł , certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie i cichy wentylator z trybem półpasywnym .

 

Od biedy twój obecny zasilacz starczy mimo że ma tylko 456W na linii +12V .

 

Płyta to np. Asus Z170 Pro Gaming za 659 zł , ew. jak to ma być coś tańszego to Asus Z170-P , MSI Z170A  Gaming M3 albo Asrock Z170 Gaming K4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że macho by wystarczył, bo sprawuje się nieźle, po prostu sprzedawałbym to bratu, który też by kręcił/miał na wysokich taktach, a dla mnie różnica w dorzuceniu 150zł w coś z wyższej półki nie gra roli.

Przesiadka miałaby mi zapewnić tą moc procesora na parę lat, w końcu 8 wątków na spokojnie z programami sobie długo da radę, jest to nowsza architektura itd. Nie miałbym raczej zbyt dużo funduszy do czasu następnych wakacji i kolejnej pracy. Ważnym aspektem jest to 120/144hz nad którymi się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przez wakacje trochę popracowałem i zamierzam zrobić upgrade komputera.

 

jak juz zmieniać to na i7 7700K bo na razie sensu nie ma 

 

jak już to teraz grafę [ale poczekałbym  jeszcze bo może udałoby się gtx 1080 znaleźć może stanieją albo używkę]

można by poszukać teraz 970 uzywki w dobrej cenie i jakiś czas na niej posiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie możecie mieć panowie rację. Kupiłbym w sumie do niego grafikę, SSD dodatkowe 8GB ramu i jakiś HDD 1-2TB bo juz sie miejsce skończyło na W PEŁNI LEGALNE OPROGRAMOWANIE. Z tego co czytałem to 3570k nie dusi się przy gtxie1070. na dwóch monitorach też tak będzie? Nie obciążają one jakoś procesora tylko głównie grafikę i jej pamięć? I jak z zasilaczem? nie trzeba go zmieniać?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to to nie jest duszenie :| Dusić mógłby się w logalizacji czysto procesorowej, a ta raczej na takową nie wygląda, zresztą dying light zbyt dobrze nie jest zoptymalizowany, żeby się w swoim debiucie na tym forum nie wyrażać wulgarnie :>. Dotychczas w np. novigradzie jedynym problemem była grafika która no, nie wydala już.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Jak widzisz jesli grasz w  60 klatkach nie ma problemu w 95% gier  ale zdecydowanie jest waskim gardłem  3570 K w  GTX 1070 /1080/tytanx  czy 980ti jesli jest  fhd

 

 

 

Skad wiem ?bo miałem i mam B-)


 

Własciwie w bf1 w miescie to nawet bedziesz pod kreska  ;-)


 

A tu taka ciekawostka jesli cie to interesuje . tyle  wynosi cpu load na i5  xD


 

A tutaj I7 .trudno to porównać bo w innym miejscu ale szacuje że na i7 jest z 15% wiecej fps ;)


bf1_proz_11.png

 

Niema 3570K ale jest 2500K i 6700 wiec coś tam mozna wywnioskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Jesli chodzi o bf1 to wymagania gpu czy cpu sie nie zmienia .Premiera jest za chwile ;-)

Więcej gier ? A co ja encyklopedia ? Dostałes przykłady


 

 

Ano dobra masz


gpu load 62 vs 42 % czyli 106 vs 75 klatek ;-)


A po menu gry widac ze jest dokładnie 40% rózncy fps B-)


 

Szału nie ma w gta V ;)


 

Jesli chodzi o crysis 3  53 vs 22 sekunda to miejscami też przy słąbym cpu nie ma szału i z pewnoscia znajdzie sie jeszcze pare


 

A tu kolejna gra gdzie na 980ti z tym zegarkiem wzgledem 980 powinno być z 40% fps wiecej o ile cpu by nie ograniczał ;-)

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze pytanie.

Mam 1xSSD, 2x1TB HDd, 1x250GB HDD.

Chciałbym postawić na ssd win 10, na 250GB win 7, oraz miec dwa dyski po 1TB dla win10. Jak to zrobić? Zainstalować systemy i po prostu w windowsie 7 ukryć pozostałe dyski w regeditcie?

Win 7 miałby być dla rodziców i młodego siostrzeńca na jakieś małe gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie lubią win10, tym bardziej nie chce mi się bawić w pilnowanie co tam jest. Wchodzą w bezsensowne maile, ściągają jakieś robale.. mają dysk który wystarczy im do czego go będą używać. Chcę tylko żeby z win 7 nie mogli instalować nic na innych dyskach podpietych do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...