Skocz do zawartości
Buziak

AMD Opteron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach mala wymiane plyty glownej, procka i pamieci. Ludzie mi mowi, zeby brac Opterona ale ja o tym procku nic nie wiem. Moglbym sie czegos dowiedziec ?? ;) Z Gory THX za pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niczego sie nie dowiesz bo w sprzedazy w Polsce go nie ma, a opetro z tego co mi wiadomo to to samo co barton z polowa ucieta pamieci cesh czyli to jest to samo co Athlon XP !

A jezeli chesz porade co do plyty to po pierwsze szukaj, ale ze jest to twoj pierwszy post to ci podpowiem

Plyta-Soltek 75FRN2-L tania i zawalista plyta (zwlaszcza do podkrecania i stabilnosc)

Procek wedlug twoich funduszy albo Barton 2500+ albo dobrze krecocy sie XP 1800+.

Pamieci hmm zalezy ile jej chcesz posiadac ale firma to TwinMos U 3200 (magistralka 400Mhz) no chyba ze masz kaski na drozsze np U 3500(magistralka bodajze 433)

Pozro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak opteron jest to najnowsze dziecko amd przeznaczone glownie do serwerow. W zasadzie jest to athlon z roszezonym cachem, z wbudowanym kontrolerem pamieci i z dodana obsluga rozkazow 64 bitowych. Jak narazie jest on piekielnie drogi wiec o ile nie chcesz budowac serwera to poczekaj na athlona 64 (bedzie to ten sam procek ale bez mozliwosci pracy wieloprocesorowej i zapewne tanszy) albo bierz teraz bartona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niczego sie nie dowiesz bo w sprzedazy w Polsce go nie ma, a opetro z tego co mi wiadomo to to samo co barton z polowa ucieta pamieci cesh czyli to jest to samo co Athlon XP !

A jezeli chesz porade co do plyty to po pierwsze szukaj, ale ze jest to twoj pierwszy post to ci podpowiem 

Plyta-Soltek 75FRN2-L tania i zawalista plyta (zwlaszcza do podkrecania i stabilnosc)

Procek wedlug twoich funduszy albo Barton 2500+ albo dobrze krecocy sie XP 1800+.

Pamieci hmm zalezy ile jej chcesz posiadac ale firma to TwinMos U 3200 (magistralka 400Mhz) no chyba ze masz kaski na drozsze np U 3500(magistralka bodajze 433)

Pozro

No człowieku jak to przeczytałem to omal nie spadłem z krzesła. Zastanów się co ty wypisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie dla tego jest to pierwszy procek K8. Ale faktycznie nie wiele się różni od ANtka Xp. ;) Ma tylko inną podstawke, kontroler pamięci, jest 64 bit'owy, obsługe SSE2, więcej cache L2, możliwość pracy wielo procesorowej, zakryte jądro, no i pewnie jeszcze kilka rzeczy o których zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niczego sie nie dowiesz bo w sprzedazy w Polsce go nie ma, a opetro z tego co mi wiadomo to to samo co barton z polowa ucieta pamieci cesh czyli to jest to samo co Athlon XP ! 

A jezeli chesz porade co do plyty to po pierwsze szukaj, ale ze jest to twoj pierwszy post to ci podpowiem 

Plyta-Soltek 75FRN2-L tania i zawalista plyta (zwlaszcza do podkrecania i stabilnosc)

Procek wedlug twoich funduszy albo Barton 2500+ albo dobrze krecocy sie XP 1800+.

Pamieci hmm zalezy ile jej chcesz posiadac ale firma to TwinMos U 3200 (magistralka 400Mhz) no chyba ze masz kaski na drozsze np U 3500(magistralka bodajze 433)

Pozro

 

Ojoj... chyba pomylilo Ci sie z tym nowym Athlonem FX (Thorton) ktory ma polowe cache'u bartona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niczego sie nie dowiesz bo w sprzedazy w Polsce go nie ma, a opetro z tego co mi wiadomo to to samo co barton z polowa ucieta pamieci cesh czyli to jest to samo co Athlon XP ! 

A jezeli chesz porade co do plyty to po pierwsze szukaj, ale ze jest to twoj pierwszy post to ci podpowiem 

Plyta-Soltek 75FRN2-L tania i zawalista plyta (zwlaszcza do podkrecania i stabilnosc)

Procek wedlug twoich funduszy albo Barton 2500+ albo dobrze krecocy sie XP 1800+.

Pamieci hmm zalezy ile jej chcesz posiadac ale firma to TwinMos U 3200 (magistralka 400Mhz) no chyba ze masz kaski na drozsze np U 3500(magistralka bodajze 433)

Pozro

 

Ojoj... chyba pomylilo Ci sie z tym nowym Athlonem FX (Thorton) ktory ma polowe cache'u bartona :)

Przyznaje :oops: pomylilo mi sie z tym nastepca durona, a niech to szlag, za dlug siedze przed tym kompem. Do SGJ Stary wyluzuj, kazdy moze sie pomylic. A zastanowic sie zastanowilem tylko, ze widozcznie skojrzylem nie tak jak powinienem.

SOrry za pomylke ;) i ewentualne wprowadzenie kogos w blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT Jedyny w miare cierpliwy i wyrozumialy El presidente.

Jacek moja ilosc postow o niczym nie swiadczy, wiedza jak posiadam nie musi byc proporcionalnie adekwatna do posiadanych postwo, ale zapewne sam wiesz ze czlowiek zmeczony, moze duzo bledow popelnic, a jak narazie na 170 pare postow jednak wpadka to nie tak zle, ale mam nadzieje ze ich wiecej nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie dla tego jest to pierwszy procek K8. Ale faktycznie nie wiele się różni od ANtka Xp. ;) Ma tylko inną podstawke, kontroler pamięci, jest 64 bit'owy, obsługe SSE2, więcej cache L2, możliwość pracy wielo procesorowej, zakryte jądro, no i pewnie jeszcze kilka rzeczy o których zapomniałem.

No faktycznie, to _niewielkie_ zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potym co przeczytalem rodzi mi sie pytanie, czy warto czekac na ten procesor ?? ;) Acha Moglbym jeszcze wysluchac waszej opini na temat " Jaka powinienem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> plyte i kosci oamieci" Chce zeby to byl dobry zakup a nie zakup na 2 miechy. Z Gory dzieki za pomoc :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego będziesz tego sprzętu urzywał jeśli do grania to podstawa to grafa. Procek jakiś 2GHZ wystarczy 512MB ram to rozsądna wielkość. Nie pakój się w żadne rozwiązania przyszłościowe nie warto bo zanim będzie wytmieniał znów sprzęt to i tak to już będzie przyżytek. Na K8 chyba nie warto czekać bo Athlon64 to i tak będzie pierwsze seria potem zmiania podstawki prawdopodobnie więc nie warto się w to pakować do puki 64bit się nie zadomowi. Do tego Windows XP 64bit wymaga min 1GB ramu!!! (tak pisze w dokumentacji) czyli do normalnego dziłania pewnnie z 1,5GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potym co przeczytalem rodzi mi sie pytanie, czy warto czekac na ten procesor ?? ;) Acha Moglbym jeszcze wysluchac waszej opini na temat " Jaka powinienem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> plyte i kosci oamieci" Chce zeby to byl dobry zakup a nie zakup na 2 miechy. Z Gory dzieki za pomoc  :twisted:

lepiej pogadaj z krostry'm,on sprzedaje fajne procki na allegro.Niech Ci wyszuka jakiegos Xp'ka ,ktory chodzi na 2.4GHz,do tego Soltek FRN2-L i TwinMOS'y PC3700 i bedziesz sobie jechal na fsb240 tak jak _Vip_ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 4ti 4200 Golden Sample Gainwarda 64 MB 3,5 sec sprawuje sie niezle ( Na moim Durniu wyciagam w MoHaa po 60 FPS ), wiec ten parametr zostawil bym w spokoju, Kasy i tak niemma zaduzo ( tak mi sie wydaje ) 1,600 zl. Na Plytke ABITa na enforsie, pamiec 512 DDR 400 Mhz i Jakis procesorek :twisted: Najchetniej kupil bym to 512 w dwoch kosiciach zeby wykorzystac dual DDR, chodz moze lepiej 1 Ghz w dwoch kosciach ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GF 4ti 4200 Golden Sample Gainwarda 64 MB 3,5 sec sprawuje sie niezle ( Na moim Durniu wyciagam w MoHaa po 60 FPS ), wiec ten parametr zostawil bym w spokoju, Kasy i tak niemma zaduzo ( tak mi sie wydaje ) 1,600 zl. Na Plytke na ABITa na enforsie, pamiec 512 DDR 400 Mhz i Jakis procesorek  :twisted: Najchetniej kupil bym to 512 w dwoch kosiciach zeby wykorzystac dual DDR, chodz moze lepiej 1 Ghz w dwoch kosciach ??  :?

jesli jestes zdecydowany na pamieci PC3200 (400MHz) to spokojnie styknie Abit NF7-S :wink:

 

ale ja bym sie sklanial do tego co napisal Triplex + dobry Barton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poczatkowych planach mialem zamiar ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Bartona 2500+, Abit NF7-s i 1 Ghz DDR 400 Mhz. Potem odradzono mi Bartona. Niektorzy mowi, zeby poczekac na Opterona, a nie ktorzy zeby znalesc gdzies AT 1700+ i ladnie wykrecic. Jestem totalnym lamuskiem jesli o to chodzi i wole sie popytac kilka razy niz kupic cos i nazekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poczatkowych planach mialem zamiar ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Bartona 2500+, Abit NF7-s i 1 Ghz DDR 400 Mhz. Potem odradzono mi Bartona. Niektorzy mowi, zeby poczekac na Opterona, a nie ktorzy zeby znalesc gdzies AT 1700+ i ladnie wykrecic. Jestem totalnym lamuskiem jesli o to chodzi i wole sie popytac kilka razy niz kupic cos i nazekac.

najpierw to napisz ile kasy chcesz na to przeznaczyc.......bo narazie to tylko spekulujemy tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poczatkowych planach mialem zamiar ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Bartona 2500+, Abit NF7-s i 1 Ghz DDR 400 Mhz. Potem odradzono mi Bartona. Niektorzy mowi, zeby poczekac na Opterona, a nie ktorzy zeby znalesc gdzies AT 1700+ i ladnie wykrecic. Jestem totalnym lamuskiem jesli o to chodzi i wole sie popytac kilka razy niz kupic cos i nazekac.

najpierw to napisz ile kasy chcesz na to przeznaczyc.......bo narazie to tylko spekulujemy tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej pisalem  :) To bedzie cos o kolo 1,600 zl :) Niewiem czy to duzo czy malo :) ale z tego musial bym cos dobrego wyklepac :)

Acha kwota pieniedzy moze sie zwiekszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje Bartona2500+ ,Soltek'a FRN2-L i 2x256MB TwinMOS'ow PC3700 (466MHz)

Ale on pewnie nie bedzie krecil.

Wiec Barton 2500+, 2x 512 DDR400 TwinMos i Soltek FRN2-L

ano chyba ze tak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odrazu bede to krecil ;) Sprzet biore u wujcia we wrocku z mala znizka ;) i od razu po wlozeniu bedziemy go krecic. Jeszcze jakies dobre chlodzenie by sie przydalo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odrazu bede to krecil ;) Sprzet biore u wujcia we wrocku z mala znizka ;) i od razu po wlozeniu bedziemy go krecic. Jeszcze jakies dobre chlodzenie by sie przydalo....

i bardzo dobrze :)

 

no to tak jak pisalem wczesniej

 

Bartek od Krostrego @2.4GHz,FRN2-L i Twiny 2x256 PC3700 i bedzie super.(pamietaj o dobrym zasilaczu)

 

Do tego Volcano7+ i bedziesz sobie jechal na bartonie 10x240 synchronicznie z ramkami :twisted: jak dla mnie wypasik

 

no w najgorszym wypadku 10x233 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...