Skocz do zawartości
Vergras

[350zł] Dysk SSD od 240GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuje pomocy w wyborze dysku SSD. W grę wchodzą jedynie te dyski dostępne na x-kom.pl

 

Budżet: 350 zł

Interfejs: SATA III

Pojemność: od 240 GB

 

Sam myślałem o:

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD CX300

ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo MLC to trwałość i wydajność .

 

Pamięci TLC są sporo mniej trwałe - 2 do 5 razy  mniej cykli zapisu ( choć na necie można się spotkać nawet z różnicą 10x jeżeli chodzi o trwałość ) , do tego nienajlepsza szybkość ( czasami ratowane tzw.. buforem SLC zrobionym z najszybszych i najwytrzymalszych kości NAND ) .

 

Jedyny plus kości TLC to niższe koszty produkcji w stosunku do MLC , o SLC już nie mówiąc .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX300 ma 3D TLC,które są już dużo lepsze od najtańszych 2D TLC,ale nadal MLC w Iridium Pro byłoby moim pierwszym wyborem. Goodram Iridium Pro ma też 5 lat gwarancji, a więc 2-3 lata więcej niż śmieszne 24-36 miesięcy w dysku który ma być dyskiem systemowym i płaci się kilkanaście razy więcej za GB od tradycyjnych HDD. Sam kupuję tylko 850 Pro na 3D MLC z 10 lat gwarancji,miałem jeden,ostatnio dołożyłem drugi. Absolutnie nie brałbym nic gorszego niż ten Iridium z MLC i 5-letnią gwarancją,tym bardziej że można zaoszczędzić najwyżej kilkadziesiąt złotych. Odwrotnie,przedłużył bym sobie gwarancję do 7-8 lat bo tyle spokojnie powinny wytrzymać kości MLC bez spadku prędkości czy wad.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk systemowy i zasilacz to u mnie jest święta dwójka podzespołów na których nigdy nie oszczędzam. Czemu ? Bo nie warto na dłuższą metę. Dysk systemowy na TLC i 3 lata gwarancji to śmieszna propozycja przy takim na MLC i 5 latami gwarancji za dosłownie 30zł więcej. Zapisy dzienne na dysku systemowym są ogromne,nawet kilka lub kilkanaście GB jeśli masz tam jeszcze jakąś grę,więc wybierz to co teoretycznie na wytrzymać więcej tzn. kości MLC. Kontroler Phison na Iridium Pro też jest dobry i w miarę nowoczesny,widzę go raczej na dyskach z półki średnio-wysokiej a nie tańszych budżetówkach. 

 

@reyden tak z ciekawości czy jest w ogóle jakikolwiek dysk w przedziale cenowym takim jak powiedzmy topowe dyski z 3D MLC który byłby w 100% na SLC ? Wiem że sporo z nich używa bufora SLC aby poprawić wytrzymałość i wydajność ale mainstreamowych na SLC chyba raczej nie ma...  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD na kościach SLC już nie ma , SLC to w zasadzie zabytek - z jednej strony ogromna wytrzymałość ( nawet do 100 k cykli zapisu ) i bardzo wysokie transfery a z drugiej strony mniejsza pojemność ( 1 bit na komórkę , MLC ma 2 bity , TLC 3 bity ) i wysoka cena produkcji .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy iridium Pro jest produkowany w Polsce. Czytałem sprzeczne opinie,większość że Wilk Elektronik składa je na miejscu,choć niektórzy twierdzą że te dyski z Polską mają niewiele wspólnego. Same kości MLC na Iridium Pro są chyba 19nm Toshiby więc raczej sprawdzone. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy iridium Pro jest produkowany w Polsce. Czytałem sprzeczne opinie,większość że Wilk Elektronik składa je na miejscu,choć niektórzy twierdzą że te dyski z Polską mają niewiele wspólnego.

A co to za różnica? Mamy z tym jakiś problem?

Amerykanie nie mają raczej z tym problemu i takiego Iphona traktują pewnie jak swojego, mimo że produkowany w Chinach.

Fajne by było, gdyby był produkowany w Polsce i to na polskich kościach. Jeśli jednak jest inaczej, nie popadajmy w jakiś obłęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...