Skocz do zawartości
Matt1024

Gtx 950m 2 gb vs 4gb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zakup nowego laptopa i mam problem którą kartę wybrać  2048 MB GDDR5  czy 4096 MB GDDR3

 

 

Linki do ofert które planuje kupić

 

http://allegro.pl/msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-fhd-mat-zestaw-i6759329961.html

 

http://allegro.pl/lenovo-ideapad-700-i5-8gb-1tb-gtx950-fhd-zestaw-i6711932083.html

 

 

Proszę poradę i wyjaśnienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wybór jest jeden - 2GB DDR5 będzie szybsze niż 4GB DDR3 .

 

GTX950 to średnio wydajny układ , więcej VRAM nie jest tutaj potrzebne a z racji konstrukcji połączenia GPU-MEM może być nawet wolniejsze w określonych warunkach , przy założeniu że porównujemy pamięci tego samego typu - GDDR3 vs GDDR3 i GDDR5 vs GDDR5 i na tej samej szynie GPU-MEM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądać od strony procentów .

 

Można poszukać testów jakiś lowendowych kart z pamięciami GDDR3 i GDDR5 np. tutaj gdzie w niektórych tytułach różnice sięgają 50-60 % i to tam gdzie jest 1GB GDDR5 vs 2GB GDDR3 .

 

Po prostu pamięć GDDR5 jest sporo szybsza - przepustowość tej pamięci jest o ok. 3x większa niż w GDDR3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 2 gb to nie za mało nie które gry mogą zapchać  pamięci w karcie graficznej i może dość spowolnić gry

 

Takie rzeczy się zdarzają. Widziałem, co prawda w testach kart do PC stacjonarnych, jak Radeon RX460 4GB DDR5 jest wielokrotnie szybszy od RX460 2GB DDR5 (DOOM, Resident Evil 7 na odpowiednio wysokich detalach), tak samo jak R9 380 4 GB DDR5 jest wielokrotnie szybsze od R9 380 2GB DDR5 (najnowszy Ghost Recon). Są to oczywiście rzadziej spotykane sytuacje, ale "się zdarzają"

 

Jednak w Twoim przypadku, rozmawiamy o 2GB DDR5 vs 4 GB DDR3 (dużo wolniejsza pamięć) - w tym przypadku wolałbym osobiście 2 GB ale DDR5 - sądzę, że da to w ogólnym rozrachunku zdecydowanie więcej korzyści.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co się zdecydować bo planuje trochę użytkować ten laptop parę lat i nie prędko nie zmienię na inny i chcę jak najbardziej rozważyć zakup najlepszej konfiguracji.

 

Jeszcze się zastanawiam nad 2gb a 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się już nie pchał w stare maxwele.

Dokiś trochę kasy i bierz gtx1050 - będzie dużo wydajniejsze. Paskale laptopowe w przeciwieństwie do poprzednich generacji nie ustępują wiele desktoppowym wersjom grafik. Jak ma być na kilka lat, to tak zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się już nie pchał w stare maxwele.

Dokiś trochę kasy i bierz gtx1050 - będzie dużo wydajniejsze. Paskale laptopowe w przeciwieństwie do poprzednich generacji nie ustępują wiele desktoppowym wersjom grafik. Jak ma być na kilka lat, to tak zrób.

 

Laptop i kilka lat z grami? Hmm. Zapytamy nabywcę za kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...