Skocz do zawartości
PrzemekRyk

HP DeskJest 2545 i problemy z drukowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Znajomy potrzebował do domu urządzenie wielofunkcyjne i kupił HP DeskJet InkAdvantage 2545. Założenie było też takie, żeby korzystać z niego przez wifi. Generalnie wszystko w sumie w porządku, bo dlaczego miałoby być inaczej.

 

Wifi na drukarce uruchomione, podłączona do domowego wifi udostępnianej przez używany w lokalizacji router. Co to konkretnie za model, to się w razie czego dowiem, ale generalnie jest to urządzenie od któregoś z operatorów sieci komórkowych więc nie bardzo się na razie orientuję, czy jest dostęp do konfiguracji. Tak informacyjnie piszę, bo a nóż widelec się to do czegoś przyda. :)

 

Laptop z Windows 8.1, sterowniki zainstalowane, drukarka wystawiona po wifi - drukowanie i skanowanie działa… do czasu. Mija parę dni (ze 3-4), w międzyczasie laptop był używany w różnych innych lokalizacjach. Drukarka stała sobie spokojnie w domu, nic w jej konfiguracji nie było zmieniane. Laptop wrócił, próba drukowania i zero wydruku. Po prostu plik wpada w kolejkę i z niej znika.

 

Kombinowałem już na różne sposoby:

  • wyrżnięcie całego oprogramowania od HP i ponowna instalacja drukarki. Drukarkę po sieci jak najbardziej znajduje, przy próbie wydruku strony testowej dostaję komunikat jak na screenie.

    2017-10-0_qrxrhqa.png

    Użyłem narzędzia do rozwiązywania problemów - skuteczność zerowa.

  • użyłem też oprogramowania HP Print and Scan Doctor. Niby naprawił, wydruk testowy z siebie wypluł. Wejście we właściwości drukarki, próba wydruku strony testowej - komunikat, jak w punkcie 1, wydruk z dowolnego programu leci w kosmos.
  • spróbowałem skanowania dokumentu - działa bez zająknięcia.
Założyłem nowe konto użytkownika. Wygląda na to, że działa - wydruki normalnie wychodzą. Świetnie, problem rozwiązany. Trzy dni później, już na tym nowym koncie użytkownika z powrotem do samo. Przyznam szczerze, że już mi trochę dziąsło bolesne zaczyna doskwierać.

 

Przy okazji. Wydruk z MacBooka idzie bez problemów przez wifi. Choć podejrzewam, że to dlatego, że drukarka ma uruchomione w sobie też to jabłkowe AirPrint i to jest jednak inna komunikacja, niż podczas korzystania z Windows.

Edytowane przez PrzemekRyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...