Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie stalem sie posiadaczem zestawu klawiatura+mysz bezprzewodowe na USB firmy Logitech i chcialbym uruchamiac kompa za pomoca klawiszy klawiatury (haslo) zamiast guzika na obudowie.

Przelaczylem zworke USB-PWR1 i USB-PWR2 na enable zeby wlaczyc wake-up ale w zaden sposob nie moge wlaczyc kompa z klawiatury

Wczesniej jak mialem klawiature na PS2 to poprzez przestawienie zworki PS2-PWR i ustawienia w biosie startu za pomoca klawiszy i ustawienia hasla komp startowal bez problemu za pomoca kombinacji klawiszy (haselko)

Czy ktos wie jak zrobic aby mozna bylo na tej plycie ( IC7) startowac kompa z klawiszy klawiatury USB?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam abita ale wątpie żeby ci sie to udało bo USB w przeciwieństwie do PS2 nie jest ciogle zasilane

można to zobaczyć po tym jak przy wyłączonym kompie podpina sie klawiaturke wtedy sie lampki zaświecą

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam abita ale wątpie żeby ci sie to udało bo USB w przeciwieństwie do PS2 nie jest ciogle zasilane

można to zobaczyć po tym jak przy wyłączonym kompie podpina sie klawiaturke wtedy sie lampki zaświecą

to po co sa w takim razie zworki USB-PWR 1 i 2 - mysle ze to wlasnie one wlaczaja na stale zasilanie USB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam że ostatnio tez się tym bawiłem a mam klawiaturke na ps2 i tez mi coś nie wychodziło. później nawet poprzez skasowanie pamięci biosu zworką komp mi sie nie chciał włączyć tak samo gdy wpisywałem hasło nie chciał się odpalić. może coś z tym jest zwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sprobuj przez oprogramowaniw Klawiatury u mnie np mozna wyłaczyć kompa z klawiatury jednym przyciskiem mozliwe ze i mozna go tak i właczać :) nigdy nie robiłem takiego bajeru ( jednak myślałem o nim )

ustaw w biosie i ze zworkami tak jak powinno byc i spróbuj oprogramowaniem od klawiszy byc moze zadziala

 

p.s

domyslam sie że to klawisze bez przewodowe :) (moge sie mylic świateczna gorzałka mi uderzyła do głowy )

kiedys też miałem coś takiego i powiem ze nie byłem zadowolony, byc moze taki egzemplarz sie trafił ale co chwila były jakieś problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak sie zastanawiam ze to moze jest normalne wklawiaturach bezprzewodowych na USB - niby przez zworke USB-PWR port USB zasilany jest caly czas ale odbiornik ma funkcje oszczedzania baterii i dopuki nie otrzyma sygnalu logicznego z kompa to nie uruchomi komunikacji miedzy odbiornikiem a klawa - moze sie myle ale tylko takie rozwiazanie przychodzi mi do glowy

 

Niech ktos napisze czy komus na byle jakiej plycie , byle jakiej klawiaturze bezprzewodowej USB udalo sie uruchomic kompa poprzez klawiature - wtedy bedzie wiadomo czy moja powyzsza wypowiedz ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u kumpla klopot z asynchro na mojej dawnej ic7-g.

u mnie na dobrych pamiatkach ta plyta i proc bez problemow

chodzila na 250 x16 = 4000 przy 1.4 core.

jako ze pamieci sobie zostawilem bo kumpla nie bylo stac na nie

kupil jakies tanie noname.

chodzi to max na 230 przy 3-3-3-8. Jako ze moj dawny procek

potrafil duzo wiecej postanowilismy go dac na asychro. Tutaj zaczynaja sie problemy.

Mimo ze przy 5:4 ram nie przekracza 194 sa juz zwisy lub nawet brak startu kompa.

Nie kumam tego wcale.

te pamieci chodza przy synchro na 230 a przy asynchro wywalaja sie na 194

to samo procek.

Oczywiscie pci i agp sa zablokowane na 66/33.

Czy ma ktos jakas rade zeby puscic to na asynchro przy wiekszej fsb ?

pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u kumpla klopot z asynchro na mojej dawnej ic7-g.

u mnie na dobrych pamiatkach ta plyta i proc bez problemow

chodzila na 250 x16 = 4000 przy 1.4 core.

jako ze pamieci sobie zostawilem bo kumpla nie bylo stac na nie

kupil jakies tanie noname.

chodzi to max na 230 przy 3-3-3-8. Jako ze moj dawny procek

potrafil duzo wiecej postanowilismy go dac na asychro. Tutaj zaczynaja sie problemy.

Mimo ze przy 5:4 ram nie przekracza 194 sa juz zwisy lub nawet brak startu kompa.

Nie kumam tego wcale.

te pamieci chodza przy synchro na 230 a przy asynchro wywalaja sie na 194

to samo procek.

Oczywiscie pci i agp sa zablokowane na 66/33.

Czy ma ktos jakas rade zeby puscic to na asynchro przy wiekszej fsb ?

pzdr

Tia :)

 

Z osobistych doświadczeń i z tego co ludzie piszą o tej płycie to tryb asynchroniczny jest niestety mniej stabilny niż synchroniczny (zwiększa się obciążenie mostka północnego). Rozwiązaniem mniej skomplikowanym sią pamięci, który potrafią pracować synchronicznie 1:1 przy 250 FSB. Spróbuj jeszcze puścić je w trybie 3:2. Jest też opcja tla odważnych czyli volt modding (Vnorth, Vagp, itd.), które usprawniają pracę w trybie 5:4 czy 3:2 ale także w trybie 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mam male dziecko ktore lubi sobie wciskac przycisk na obudowie i wlaczal mi kompa - a tak jak mam poprzez haslo na klawiaturze to nie uruchamia.

W biosie jest ustawienie odnosnie supportu przez bios urzadzen usb, ustaw to odpowiednio ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest ustawienie odnosnie supportu przez bios urzadzen usb, ustaw to odpowiednio ...

 

z tym odpalaniem kompa z klawiatur bezprzewodowych USB to jest niestety probem masowy. Pisalem do jednego z dzych serwisow komputerowych - odpowiedzieli ze juz kiedys jakis klient zglaszal im taki sam problem z inna plyta i inna klawiatura i ze tez nie udalo sie im wysrtowac kompa - zrobili wtedy test na kilku rznych komputerach z roznymi klawiaturami USB bezprzewodowymi i okazalo sie ze zadna klawiatura bezprzewodowa USB nie chciala uruchomic zadnego kompa ( napisali ze bylo to jakies pol roku temu i ze moze teraz producenci klawiatur cos zmienili ale widac ze nadal to samo)

Ja poprostu mysle ze klawiatury bezprzewodowe USB nie dzialaja dopuki odbiornik nie otrzyma sygnau logicznego z kompa ( po jego uruchomieni z przycisku) i do piero wtedy nawiazywana jest transmisja odbiornik klawiatura.

 

Bawiac sie roznymi ustawieniami postanowilem pozyczyc klawiature USB ale przewodowa i bez zadnych problemow uruchamia sie komputer poprzez klawiature ( tak samo jak to bylo wczesniej z PS2) wiec chyba to jednak jakies oszczedzanie baterii w klawiaturach bezprzewodowych USB ktore zaczynaja dzialac dopiero wtedy gdy komp wysle jakis sygnal logiczny do odbiornika podczas uruchomienia kompa.

 

W najblizszych dniach zamierzam zadzwonic do wsparcia technicznego Logitecha ( niestety nie maja emaila wiec zostaje tylko dluga rozmowa telefoniczna) - bo juz kilku uzytkownkow na roznych forach tez pisalo ze nie udalo sie uruchoic kompa z klawiatury bezprzewodowej USb. Nikt zas nie odpowiedzial na rozne posty kto by zdolal uruchomic kompa z wlasnie takiej klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy abit ic7-g ma jakies ograniczenia w dyskach do ilus tam GB?

Wiem, ze staaare plyty tak mialy.

 

Mam zamiar kupic 200-250 GB, teraz jade na starym samsungu ATA 80GB.

 

PZdr.!!

wszystko bedzie ok

 

---------------------

 

Ja za to mam pytanie

napewno sie pojawilo tutaj, a prespektywa przejzenia tego wszystkeigo mnie przeraza wiec jeszcze raz:

 

mam ic7-g jak widac w sigu i teraz tak

w jaki sposob urzywac wszystkich 4 portow sata?

uzywam aktualnie 2 sztuk, a juz kolejny dysk w drodze, a z tego co sie bawilem serillem 2 to nie moglem zmusic biosu ani windowsa aby wykryl mi ten dysk - mimo iz na 1 lub 2 gniazdku sata wykrywa mi go normalnie

 

i jeszcze, czy jest jakis bios ktory pokaze w koncu ta prawidlowa temp proca (jak wiadomo to zawyza jakies 10-12stopni a to duzo...)?

tyle sie naszukalem jakiegos sesownego i nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bedzie ok

 

---------------------

 

Ja za to mam pytanie

napewno sie pojawilo tutaj, a prespektywa przejzenia tego wszystkeigo mnie przeraza wiec jeszcze raz:

 

mam ic7-g jak widac w sigu i teraz tak

w jaki sposob urzywac wszystkich 4 portow sata?

uzywam aktualnie 2 sztuk, a juz kolejny dysk w drodze, a z tego co sie bawilem serillem 2 to nie moglem zmusic biosu ani windowsa aby wykryl mi ten dysk - mimo iz na 1 lub 2 gniazdku sata wykrywa mi go normalnie

 

i jeszcze, czy jest jakis bios ktory pokaze w koncu ta prawidlowa temp proca (jak wiadomo to zawyza jakies 10-12stopni a to duzo...)?

tyle sie naszukalem jakiegos sesownego i nic :/

a nie trzeba czasem doinstalowac sterownikow z dyskietki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie trzeba czasem doinstalowac sterownikow z dyskietki?

z płyty w windzie

 

co jest z mojim ramem

przy starcie mam napisane ddr freqency 400

coś tam ddr 133/166

 

a cpu-z pokazuje mi że mam 333 ramy a to są te acpery na kościach samsunga pc 3200 400MHz

jak mam to w biosie skonfigurować

 

proc działa przy 175 fsb a przy 180 sie wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem :D nie wiem kiedy ale sie naczytałem że fsb 200 sie robi bez zmiany v core

teraz robie fsb 185 bez problemu

 

hmm zastanawiam sie ile może nb wytrzymać bo sie spiepszył mi sie wentylator i wymieniłem na wentyl 40x40x.. wyglonda jak normalny wentylator jest kwadratowy czrny ...

 

czy temp na nb sie zmienia po podnisieniu vcore jak tak to dużo

napiecia na nb nie podnosiłem !

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur: i jeszcze raz :mur:

w żadnej płycie abita pod s478 nie ma temp nb ani nie można podnosić jego napięcia!

Oczywiście, że temp nb się zwiększa po podkręceniu proca.

Ramy ci pracuja na 333mhz ponieważ celeron ma magistrale 533mhz.

 

Z taka wiedzą zabiera się za o/c :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chce podkrecic moje PIV 2.6 na abicie IC7 i na boxowym wiatraku (bude mam otwartą)

w związku z tym chce sie upewnic czy dobrze robie:

1. w polu "operating speed" ustwiam "user define"

2. w polu "ext. clock (cpu/agp/pci)" ustwiam wartośc fsb np. 230

3. w polu "agp ratio" ustwiam "fixed" zeby zablokować szyne agp/pci

 

Czy jeszcze muszę poczynić jakieś ustwienia???

Gdzie moge w biosie sprwadzić ze po podkreceniu nadal mam właczonego PATa?

 

aha jeszcze jedno, chcialbym sie zapytac co dają te ustwienia pamieci w zakładce "advanced chipset features"-->"performans mode" : fast, turbo i ultra??? czy warto to ustwiać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procek to northwood, northwoody mają magistrale 533mhz czyli pamięci pracują na 333mhz, możesz pamięci puścić asynchronicznie lub podkręcić procesor, ogólnie asynchronicznie nie opłaca sie bo nie zobaczysz różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...