Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

co do zintegrowanego dzwieku IS7, wydaje mi sie on ubogi, na dodatek konfliktowy (z wyzej przeczytanych postow). zastanawiam sie nad inwestycja w Hercules Fortissimo III. czy warto? poczytam o tym na forum.

Mialem ta karte. Jest ona wedlog mnie dobra. Cena jest niska, dzwiek jest dobry i sterowniki sa bardzo dobrze zrobione. Minusy tej karty sa takie ze nie ma EAX ENCHANCED do gier i procesor dzwiekowy nie jest tak wydajny jak w AUDIGY

 

do bbc20000 

gdy ustawiasz dzielnik tak jak piszesz to pamięci przy FSB250MHz pracują z częstotliwoscią 200MHz(400ddr) tak jest na Asusie a to te same dzielniki u mne przy FSB 266 pamieci idą na 412 MHz DDR a mam OCZ 3000 i nie mam żadnych problemów ze sprzętem jak w podpisie

 

OCZ ma problemy z IS7 i dlatego jedynie pracuje poprawnie przy dzielniku 3/2. Jest to wspomniane na stonie OCZ.

 

Jak to nie ma??!!!! Ja mam raid na sata. A ten najbiedniejszy asus jest droższy tylko od abita is7-E. A że PAT jest szybzy albo wolniejszy-śmiać się, abit ustawia po prostu inne timingi, PAT można uzyskać tylko jednym sposobem i na każdej płycie działa on tak samo.

Pomylilem sie. ASUS non-deluxe ma SATA. Nadal nie na FIREWIRE.

Co do PAT to moze i masz racje tyle tylko ze chyba jest na to powod ze ASUS ma takie timingi a nie inne. ASUS jest bardzo dobra plyta i naprawde tak jak i ABIT jest z pewnoscia bardzo dobrym zakupem. ASUS zawsze mieli dobre produkty.

 

Bios 1.5

Zainstalowalem go i jak narazie nie mam problemow. Nadal nie jestem w stanie ustawic pamiec na DDR400 przy FSB250Mhz. System wydaje sie byc bardziej stabilny. Jak do tej pory system nie mial ani razu "hard boot". Nie jestem pewien czy to jest zasluga tego nowego BIOSu.

 

Zauwazylem ze w moim przypadku duza roznice w stabilnosci robia 2 ostatnie opcje w PAT. Moj system jest znacznie bardziej stabilny (czytaj nie resetuje sie) jesli sa one wylaczone. Teraz mam PAT ustawiony w taki sposob: STREET RACER, NORMAL, AUTO, DISABLE, DISABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta nie jest zepsuta. Felernie dziala tylko FanEQ. Przed chwila, podczas pierwszego dzis wlaczenia komputera, FanEQ dzialal z predkoscia ok. 1100 RPM, az zwolnil do paru obrotow na min, (w BIOS odczytuje, ze to 0 RPM)

Wylaczylem kompa, troche "popsztykalem" w coolerka i teraz chodzi ok - od czasu do czasu pohalasuje, ale za to kreci sie ok. 6490 RPM. Nie wiem co moglo uszkodzic sie w samym mechanizmie coolerka? Macie pomysl?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak swoja droga panowie to jakie macie wyniki jesli chodzi o overclocking. Jakie macie rezultaty jesli chodzi o podciaganie FSB ? Najwiecej co ja jestem w tym momencie pociagnac to jest 255FSB ale stabilny jest przy 250FSB. Przy 255FSB komputer czasami lubi sie z restartowac lub pokazuja sie biale pasy na ekranie (nie widac kompletnie dektop). Mysle ze to ma bardziej cos w spolnego z karta wideo niz z plyta glowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z porawek dotyczy polepszenia stabilnosci powyzej 250FSB z dzielnikiem 1:1

 

Wydaje sie ze sie ze z tego tytulu takze poprawila sie stabilnosc jesli chodzi o dzielnik 5:4 poniewaz teraz jestem w stanie pracowac przy 250FSB i dzielniku 5/4. Pamiec teraz pracuje mi przy swojej pelnej predkosci DDR400. Jedynie CAS jest ustawiony na 2.5 a nie 2.0 ale nadal PAT jest ustawiony na STREET RACER. Nie moge powiedziec ze to jest 100% stailnosc poniewaz system pracuje mi przy tym ustawieniu przez nie cala godzine i nie testowalem gier i innych programow. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz update'uje BIOS.

Wiecie co, nie chwalilem sie. *bo nie bylo mnie w domu* Wymienili mi plyte glowna. (chodzilo o ten psujacy sie FanEQ) Teraz zamiast samego wiatraczka FanEQ (tak bylo w "starej" plycie) Mam radiator z wiatraczkiem, a wiec chyba lepsze chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, na *starej* plytce suszarka krecila sie na pona 6400 rpm, teraz 4000-5000 gora.

Przed chwila update'owalem BIOS przez FlashMenu i ku mojemu zdziwieniu, update'owalo sie tylko do wersji 15 zamiast do 16

Co jest grane? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde. ale mnie ta mobo drazni. Niby jest bardziej stabilna ale ogolnie to sie nie da na niej pracowac z 5/4 i OCZ. Przeszedlem PCMARK2002 i wynik byl o prawie 1000 punktow wyzszy ale potem sie system zawiesil.

 

Ta nowa mobo co masz teraz. Czy to jest nowa rewizja ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,chyba tak. Aczkolwiek powiedz me po czym to dokladnie rozpoznac? 

ps. i co zrobic zeby miec BIOS-a 16, przez FlashMenu?

sciagnij go ze strony ABITa i potem wybierz opcje UPDATE FROM FILE i po robocie. Upewnij sie ze nie masz systemu overclocked :twisted: przed tym jak zrobisz sobie UPDATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjecia ...

 

 

A co do krecenia to ja nie mam problemow z kreceniem procka. Moj CPU dziaia bez problemu przy 250FSB (3Ghz). Jedyny problem to mam z pamiecia poniewaz nie pracuje stabilnie z ratio 5/4. Jest to raczej wina pamieci a nie plyty poniewaz napisalem do OCZ o tym problemie i dostalem odpowiedz ze moja pamiec nie jest przystosowana do pracy w Dual Channel. To jest prawdopodobnie za duzy stres dla mojej pamieci aby pracowac na pelnych obrotach w DC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oczko dostaniesz jak zdemontujesz i rozbieżesz aktualny coolerek który jest na NB - to jest to samo co trzyma coolerek. Zalman ma wyłamane po 3 piny z każdej strony i pasuje jak ulał do tego kółeczka - wsadzasz w kółeczko, pasta i zakładasz do płyty. Miałem tak robić ale wymieniłem mobo i załatwiłem sobie taki coolerek

 

Dołączona grafika

 

poza tym na IS7 jak bym to zrobił to cześć strumienia powietrza uciekająca przy zapince CNPS7000-Cu wlatywała by na radiator a w IC7 jest obrócony socket o 90st i już nie ma tak dobrze :| - teraz ten mały coolerek chodzący zwolniony do 4000obr/min jest najgłośniejszy w moim kompie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mysle takze ze tak bedzie lepiej

 

Panowie, moj nowy wynik w PCmark2002

 

http://service.futuremark.com/compare?pcm=1475789

 

ponad 10,000 punktow w testach pamieci :D

 

Jednak ten nowy BIOS jest lepszy poniewaz w poprzednich wersjach co kolwiek robilem nic nie pomagalo.

 

Teraz mam ustawienie CAS 2/8/4/4 (szczegolnie /4/4 robilo mi problemy jak bylo 3/3) PAT TURBO, AUTO,AUTO, DISABLED, DISABLED i system narazie dziala bez problemu.

 

Jeden test o niczym nie swiadczy ale to jest z pewnoscia dobry poczatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mi na razie na BIOS-ie 15, ma tendencje do bootowania sie (jak na przyklad gram sobie w jakas gre i nacisne ALT+Tab -> wydaje mi sie, ze dzieje sie to w momencie zmiany rozdzielczosci)

 

Mam zasilacz Chiefteca 360W i pytanie; od zasilacza odchodzi kabelek, ktory (chyba) mozna podlaczyc do plyty(??), by mierzyla obroty i stad pytanie. Do czego go podlaczyc do SYSFAN1 czy AUXFAN2???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go podlaczonego do AUX2 ktory jest zaraz obok "jumpera" do czyszczenia BIOSu.

 

A co do twojego problemu to prawdopodobnie masz za agresywnie ustawiona pamiec i dlatego ci sie system restartuje.

 

Ja nie mam tego typu problemu. Jedyna dziwna rzecza jest ze jak koncze gre w Battlefield1942 i wychodze z gry to mi sie komputer restartuje. nie dzieje sie to w zadnym innym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...