Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo to tak

Właściwości płyty głównej 

ID płyty głównej 08/15/2003-i865PE-W83627-6A79AA1BC-16

Nazwa płyty głównej Abit IS7/IS7-E/IS7-G

 

Właściwości magistrali FSB 

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4267 MB/sek

 

Właściwości magistrali pamięci 

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz

Przepustowość 2667 MB/sek

 

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej 

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 267 MB/sek

 

Informacje fizyczne płyty głównej 

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci 4 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, LAN

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 240 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej i865PE

Dodatkowe własności SoftMenu

 

Producent płyty głównej 

Nazwa firmy ABIT Computer Corporation

Informacje o produkcie http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard...motherboard.php

Uaktualnienie BIOS'u http://www.abit.com.tw/page/en/download/do...pFILE_TYPE=Bios

Wszytko wrocilo do normy jak paluchami sie dorwalem do regedita.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREABITHardwareMonitoris7_is7-g_is7-ePreferenceFAN1

ENABLED=1 a nie jak bylo =0

 

Dziekuje za pomoc

 

m3r pozdrawia

 

nio i leci male sprostowanie - przy zmianie spowrotem na bios 17 nie da sie wlaczyc monitoringu obrotow na fanie cpu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram sie podkrecic swojego P4 na 270FSB. Dziala wlasciwie ok do czasu jak nie zaczne grac w gry bo wtedy to pada wlasciwie momentalnie. Jestem ciekaw czego to wina. GAME ACCELERATOR jest nastawiony na AUTO a pamiec na CAS3 i 2.8V (OCZ REV.2 jest super jesli chodzi o takie napiecia. Przez to ze jest chlodzona miedzia kompletnie sie nie grzeje przy tak wysokim napieciu). P4 mam ustwionego na 1.6V. Dosc ostro sie grzeje jak gram. Moze to przez to pada system ? Jaka jest MAXYMALNA BEZPIECZNA tempatura P4 przy ktorej P4 bedzie pracowac poprawine ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staram sie podkrecic swojego P4 na 270FSB. Dziala wlasciwie ok do czasu jak nie zaczne grac w gry bo wtedy to pada wlasciwie momentalnie. Jestem ciekaw czego to wina. GAME ACCELERATOR jest nastawiony na AUTO a pamiec na CAS3 i 2.8V (OCZ REV.2 jest super jesli chodzi o takie napiecia. Przez to ze jest chlodzona miedzia kompletnie sie nie grzeje przy tak wysokim napieciu). P4 mam ustwionego na 1.6V. Dosc ostro sie grzeje jak gram. Moze to przez to pada system ? Jaka jest MAXYMALNA BEZPIECZNA tempatura P4 przy ktorej P4 bedzie pracowac poprawine ?

za wysoka temp... P4 wlasnie ma tą przypadłość niechybną ze przy full load strasznie skacze temp (gwałtownie i mocno) to między innymi przez IHSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam All.

 

po pierwsze agrrrrr :wink:

 

A teraz do rzeczy, po kilkudniowej zabawie z P4 2,4C na abicie IC7-G i KHX'ami 3500 CL2 stwierdzam, że te ostatnie to totalny szit, albo poprostu mam coś z oczami :D .

 

Wydałem kupe szmalcu na te badziewne (moim zdaniem) pamiątki, myślałem

że polecą chociaż na 240 a tu zonk, pamięci nie chcą ruszyć poprawnie nawet na 233 z najgorszymi timingami czyli 3 8 4 4 , oczywiście napięcie to 2.8v.

Próbowałem również różnych ustawień GATa wszystko na AUTO lub A A A D D .

Na 2,8 GHz (FSB 233) komp tylko POSTuje a winda nie zdąży się załadować, tylko zalicza zwieche, zresztą kit z POSTami, ma działać pod windą.

Generalnie procek potrafi iść stabilnie na około 3,1GHz po odpowiedniej kombinacji szyny proca i pamięci.

 

Pamięci idą na 228 z najgorszymi timingami, (standard 217) więc proca mogę zapodać tylko na 2,74Ghz jak na razie wielka dolina :(

 

Macie jakieś propozycje, komentarze i uwagi ? Co by tu zrobić żeby to wszystko poszło lepiej ? (pewnie zmienić memorki jeśli tak to na jakie? :? )

 

Dokładny podel pamiątek to:

KHX3500/256

9905193-024.A01

1344574 2.6V

ASSY IN USA

 

Pozdro, Anon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Macie jakieś propozycje, komentarze i uwagi ? Co by tu zrobić żeby to wszystko poszło lepiej ? (pewnie zmienić memorki jeśli tak to na jakie?  :? )

[...]

:arrow: no tak, zmiana wchodzi w rachube ;) jesli chcialbys zmieniac to tylko i wylacznie na Hynix'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh w pń dzwonie do sprzedawcy, mam nadzieje ze uda sie zrobić jakiś układ i uda mi się wymienić te memorki na hynixy, fajnie by było gdyby ktoś podał jakiś sprawdzony model, żebym się znowu nie przejechał.

A nio i miałem dostęp do KHXów 3200 BEZ A czy wszystki KHXy 3200 bez A są na BH-5 ??. Nie wiem czy jeszcze moge je załatwić ale jeśli tak to czy warto ? (porównując do dobrych Hyniksów)

 

THX za linka, kijowe memorki :?

 

Pozdro, Anon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHX 3200 byly na bank na BH-5 - nie wiem jak jest teraz. W kazdym razie na pewno sie oplaca ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> BH-5 - kreca sie pieknie, ale tez potrzebuja duzego Voltage'u.

Jak nie to bierz Hynixy - u mnie ida 260Mhz synchro :D

Szukaj z takimi oznaczeniami:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli BH-5 potrzebują wysokiego napięcia to raczej odpada, ponieważ moda nie zamieżam robić. Czy Musiałeś zrobić moda by te Hynix'y D43 poszły na 260 synchro ? Jednocześnie był bym wdzięczny gdybyś powiedział na jakich timingach pojadą na FSB 250 oraz +- ile $ trzeba na nie wydać, bo jezeli są tańsze lub równe w cenie KHXów 3500 to by było dobrze na mase 8)

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obrabiam ten wontek od kilkunastu miut, na razie widze ze trzeba mieć troche szczęścia zeby dobrze trafić z tymi memorkami, jestem w połowie zobaczymy co bedzie dalej :) .

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo plyty tez troszeczke zawyzaja temp procka bo zamiast brac ja z Tc ( srodka blaszki) biora wprost z diody termicznej

Powiedzcie mi w tami razie jaka moze byc max tem procesora na tych plytach ? ( bo jak wiadomo to TC max 75)

wg abita (przynajmniej tak czytałem na forum abita) max temperatura rdzenia (odczytywana z diody termicznej) to

wg moich obserwacji i pomiarów czujnikiem zewnętrznym płyta zawyża o ok. 10st.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś taki problem jak ja??

Chodzi o to że nie pokazuje mi obrotów CPU jak podłączę wiatrak do Fana na CPU. jak podłącze wentylator z cpu na fan sys to widzi obroty. co czujnik Się zrąbał w fan CPU??(chodzi o płyte głuwną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś taki problem jak ja??

Chodzi o to  że nie pokazuje mi obrotów CPU jak podłączę wiatrak do Fana na CPU. jak podłącze wentylator z cpu na fan sys to widzi obroty. co czujnik Się zrąbał w  fan CPU??(chodzi o płyte głuwną)

Mysle ze zrabal ci sie jeden port pomiaru obrotow wentylatorow :( - nie da sie tego na ogol naprawic - najwyzej wymiana calego ukladu ktory sluzy do pomiaru calej plyty ( taki na dole Winbond)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa nurtujące mnie pytanie. Pierwsze to takie czy wam też się zmniejszają obroty na wentylatorze na Chipsecie pod odpaleniu Abit EQ?? z 4400 na 3800.A drugie czy wy też macie taką czerwoną kreskę obok kondensatora .Znajduje się obok chipsetu i agp. Jak zamieścić tu zdjęcia by pokazać jak to wygląda??[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa nurtujące mnie pytanie. Pierwsze to takie czy wam też się zmniejszają obroty na wentylatorze na Chipsecie pod odpaleniu Abit EQ?? z 4400 na 3800.A drugie czy wy też macie taką czerwoną kreskę obok kondensatora .Znajduje się obok chipsetu i agp. Jak zamieścić tu zdjęcia by pokazać jak to wygląda??[/img]

:arrow: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=40237

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bordowiczów

 

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadzaczem pamięci Hynixa -D43, mam konfig jak w podpisie, pamiątki wymiatają 250FSB 1:1 3,4,4,8 i testuję wyżej. Mam dwa pytania:

1.Czy wydajność w różnych testach i gierach np. Sandra, 3DMark2k1, PCMark 2k2, QIII, UT2k3, RTCW... wzrasta b. minimalnie w porównaniu do 250FSB 5:4 (oprócz oczywiście testów pamięci).

2. czy przy 250FSB 1:1 pojawiają się u kogoś artefakty jak przy podkręconej karcie graficznej np. przebarwione lub powykrzywiane literki na planszach pomiędzy testami w 3dMark2k1, latające statki w grach i 3DMarku2k1 (testy robione też przy karcie odkręconej i to samo)? Da się coś z tym zrobić (oprócz zmiany dzielnika)?

 

Pozdro alfjoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bordowiczów

 

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadzaczem pamięci Hynixa -D43, mam konfig jak w podpisie, pamiątki wymiatają 250FSB 1:1 3,4,4,8  i testuję wyżej. Mam dwa pytania:

1.Czy wydajność w różnych testach i gierach  np. Sandra, 3DMark2k1, PCMark 2k2, QIII, UT2k3, RTCW... wzrasta b. minimalnie w porównaniu do 250FSB 5:4 (oprócz oczywiście testów pamięci). 

2. czy przy 250FSB 1:1 pojawiają się u kogoś  artefakty jak przy podkręconej karcie graficznej  np. przebarwione lub powykrzywiane literki na planszach pomiędzy testami w 3dMark2k1, latające statki w grach i 3DMarku2k1 (testy robione też przy karcie odkręconej i to samo)?  Da się coś z tym zrobić (oprócz zmiany dzielnika)?

 

Pozdro alfjoker

U mnie te hunixy chodzą 275FSB 1:1 3-4-4-8 :)

Gratuluje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupowałem w ciemno, ale warto było zaryzykować

 

255FSB 1:1 3,4,4,8, na 3,3,3,8 piiiiiiiiisk

 

Znasz odpowiedz na pkt.2. Oczywiście przy 250FSB 5:4 nie ma takich kwiatków. Pamiątki są w slotach 2 i 4 (uprzedzam pytanie nie w 1 i 3, bo przeszkadzają radiatory na pamiątkach w grafie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alfjoker => gdzie je kupiles i za ile ? thx

Białystok sklep, zamawiałem w Arest, ale nie maja 512, 400zet i było jeszcze 8 szt. identycznej serii, bo chciałem wybrać odp. serię, cena jeszcze tydzień temu była znacznie mniejsza, ale mięli tylko 1szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

mam pytanko czy któryś z biosów do Abita IC7 pokazuje normalną temperaturke a nie ją zawyża :?:

Jeśli nie to o ile zawyża tak mniej więcej (5,10'C) :?:

I który dostępny bios polecacie do Intela na FSB533 :?:

Teraz cpu dochodzi do 70'C :(

a wentyl to Zalman 7000

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  :)  

mam pytanko czy któryś z biosów do Abita IC7 pokazuje normalną temperaturke a nie ją zawyża  :?:  

Jeśli nie to o ile zawyża tak mniej więcej (5,10'C) :?:  

I który dostępny bios polecacie do Intela na FSB533  :?:  

Teraz cpu dochodzi do 70'C  :(  

a wentyl to Zalman 7000

 

Pozdrawiam

1) Kazdy bios podaje dobra temp poniewaz abit inczej odczytuje temp procka - robi to odrazu z diody termicznej a nie jak ini proucenci ze srodka blaszki Tc

wiecej poczytaj o tym na :

http://fae.abit.com.tw/eng/faq/qa/2003/2003052801.htm

 

2) nie wazna jaka czest robocza szyny FSB procka to najlepszy jest zawsze najnowzszy bios

sparwdz tutaj ktory najnowzszy jest i wgraj sobie :

http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/i...index_intel.htm

 

Napisz do abita polskiego to ci odpisza jak to przeliczac i jak jest max dozwolona temp procesora dla ich plyty ( support@abit-poland.com )

Jak ci odpisza ( tylko grzecznie napisz) to podziel sie na tym forum z innymi

 

Te zdejmowanie 10-15 C to robi sie na oko ale nie jest to pewne bo tez zalezy jak blaszka przylega do jadra procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie są zbyt wysokie temperatury jak na Zalmana 7000AlCu :arrow:

po włączeniu kompa mam 42/43'C

idle - 47/48'C

max - 68-70'C (Prime95)

komputer to PIV2.66@3.0 (20x150)

 

do ilu sądzicie jest w miare bezpiecznie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...