Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę że kończy się powoli zainteresowanie tym tematem. Kilkanaście dni temu pytałem się o NORTHBRIDGE FREEZER f. REVOLTEC. Postanowiłem wyciszyć komputer i zakupiłem ww radiator. Po wyszlifowaniu spodu zamontowałem go i od razu zrobiło się cicho. Ponieważ nie posiadam miernika temperatury postanowiłem użyć do pomiaru sensora z wentylatora COLER MASTER typu DAF-B82 który wcisnąłem między żeberka blisko podstawy radiatora. Wentylator ten po włączeniu komputera wg Abit EQ obracał sie z prędkością ok. 1000 RPM, by po około 30 minutach obracać sie z predkością ok. 1600 RPM. Wg Chrakterystyki podanej przez producenta Wentylatora 1600 RPM osiąga on gdy temperatura odczytywana przez sensor wynosi 32~34 stopni C. Dotykając palcami radiator był on ledwo ciepły. Pozostałe temperatury pokazane przez Abit EQ Po 30 minutach bez dużego obciążenia to: CPU 37C; SYS 28C; PWM 30C. Jeżeli moje postępowanie jest słuszne lub nie to proszę o uwagi.

Pozdro

Damzak

 

 

Abit IS7-E rev 1.0 (3C0m Gigabit NIC), P4 2.8 GHz (SL6Z5, MO) Zalman AlCu 7000, 2x256 TwinMOS DDR 400, Samsung SP0812C, Toshiba SD-M1802, Liteon LTR52327S, Chieftec 360W, GigaCube R9200 (narazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie plytke IC7-G i teraz nie mam pojecia dlaczgeo jak podkrece procka to mi nie hce wykryc dysku pod SATA?? czy ma to cos w spulnego???? Bez dysku prcesor podkrecam do 3,3 i hodzi ale jak podepne dysk to lipa. Bios mam najnowsyz czy ma ktos jakies pomysly????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.  

ile max wycisneliście fsb przy ustawieniu 3:4, mój abit nie działa przy ustawieniu 200fsb i 3:4 a ram spokojnie działa 2,5-8-4-4 przy 260 Mhz.

zrezygnuj z trybu 3:4 i pracuj w 1:1 - z tego co kiedys testowałem przy procu 2.4B nic to nie daje poza wyższymi timingami pamieci.

 

Mam wlasnie plytke IC7-G i teraz nie mam pojecia dlaczgeo jak podkrece procka to mi nie hce wykryc dysku pod SATA?? czy ma to cos w spulnego????  Bez dysku prcesor podkrecam do 3,3 i hodzi ale jak podepne dysk to lipa. Bios mam najnowsyz czy ma ktos jakies pomysly????

po pierwsze nie napisałeś do którego kontrolera SATA podpiąłeś dysk.

po drugie - jak ustawiony jest kontroler Intela

po trzecie - gdybyś dokładnie przeczytał ten topic to wiedziałbyś że kontroler intela SATA nie działa przy PCI innym niż 33 - wystarczy więc wejść w softmenu ustawić AGP/PCI na FIXED i poniżej wybrać wartość 66/33 powinno to rozwiać problem - o ile dobrze domyśliłem się że podpiąłeś dysk pod kontroler intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Mógłby mi ktoś powiedzieć czym dokładnie różni się IC7-G rev 1.1 od poprzedniej wersji i czy warto brać w dobrej cenie tą poprzednią?

 

 

Please, bo muszę do jutra się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W game acceleratorze opcje są też takie jak maxie....

w IC7 rev 1.0 też takie są - wystarczy wgrać nowszy bios (na orginalnym były inne) - jedyna różnica o której gdzieś czytałem to taka że płyta nie zaniża vdimm - na 1.0 czasami rzeczywiste napięcie na ramy było zaniżone o 0.02-0.03V a na tej jak ustawisz 2.8 to jest 2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W game acceleratorze opcje są też takie jak maxie....

w IC7 rev 1.0 też takie są - wystarczy wgrać nowszy bios (na orginalnym były inne) - jedyna różnica o której gdzieś czytałem to taka że płyta nie zaniża vdimm - na 1.0 czasami rzeczywiste napięcie na ramy było zaniżone o 0.02-0.03V a na tej jak ustawisz 2.8 to jest 2.8.

U mnie jak mam ustawione 2,6 to dochodzi czasami do 2,7, ale to napewno wina zasilacza L&C :twisted:. A tak w ogóle to ta płyta jest zaj... Wiecie jaka jest różnica między moją starą konfiguracją (tzn. Celina 1GHz i Abit SA6). W pale sie nie mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po dlugasniej przerwie !!!

 

Nie bylo mnie troche czasu, ale w koncu udalo mi sie wyjsc na "prosta" i mam nadzieje, ze wrocilem na dobre.

Jakis czas temu a konkretniej 7 miesiecy temu stalem sie posiadaczem tego co w podpisie. Wtedy to staczalem pierwsze boje z IS7-G w ktorych dzielnie pomagal mi Raptor, za co mu bardzo dziekuje :) Wtedy to udalo mi sie zalozyc na NB Zalmanka ZM NB32J, jednak moja plytka wytrzymala tylko 3 dni taka modyfikacje - urwaly sie haczyki z plyty do ktorych zapina sie wentylator. Po tej nieudanej "operacji" plyta trafila do serwisu, gdzie lezala ze 2 tygodnie az mi ja naprawili. Pozniej dzialo sie duzo rzeczy i nie mialem czasu na zabwe kompem a w kazdym razie nie tak jak bym chcial :) Az do teraz. Znowu mnie naszlo na kombinowanie i proby wycisniecia cokolwiek wiecej niz jest nominalnie - zobaczymy z jakim efektem. Na razie mam maly problemik. Otoz rozwyl mi sie strasznie ten oryginalny badziewny wentylator na NB rev 1.0 i zastanawiam sie znowu nad jego zmiana, bo mnie zameczy. Co byscie polecali ? Czy sam radiatory wystarczy a jak tak to jaki najlepiej? A moze jednak jakis ciekawy wentylek? Nie wiem czy jest sens wydawac kase na cos super, w kazdym razie mam zamiar troche pomeczyc ta plytke wiec jednak wolabym ja przygotowac chodz troche do wysilku :)

Co jeszcze byscie polecali ulepszyc w tej plycie (na razie moze bez modow ;-) ) zeby mozna sie bylo brac za krecenie? Przeczytalem na razie ogolnikowo te dwadziescia pare stron, widzialem, ze Raptor zrezygnowal chyba z radiatorow na Mofsetach, ale moze gdzies indziej by sie przydalo cos nieco zchlodzic? Reasumujac :

 

1. Co polecacie jako efektywny a przede wszystkim cichy zamiennik standardowego NB coolerka?

 

2. Co jeszcze wentualnie dolozyc do tej plytki

 

3. I bardzo wazne, gdzie to wszystko kupic w miare tanio ;-)

 

Bede ogromnie wdzieczny za wszelkie info. Z gory bardzo przepraszam, jezeli nie doczytalem czegos o co pytam, ale na prawde nie zdazylem jeszcze nadrobic zaleglosci. Prosze o lagodny wymiar kary :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy abita serii is7, a w szczegolnosci do is7-e. Ile kondenstaorow macie wzdluz gniazda procesora: 6 czy 4? W moim przypadku sa tylko 4 kondziory na is7-e v1.0 z blue orbem na northbridge. Prawdopodobnie z tego powodu sa duze fluktuacje napiecia rdzenia, co utrudnia overclocking,wartosci napiec.  Czy u was tez wystepuja takie duze wahania napiecia?

O w jeża! Faktycznie mam tylko 4 (i dwa puste miejsca):

 

Dołączona grafika

A napięcie - przy default skacze 1.472 - 1.504 (idle) i 1.456 - 1.488 (stress) :?

 

 

Otoz rozwyl mi sie strasznie ten oryginalny badziewny wentylator na NB rev 1.0 i zastanawiam sie znowu nad jego zmiana, bo mnie zameczy. Co byscie polecali ? Czy sam radiatory wystarczy a jak tak to jaki najlepiej?

Sam radiator grzeje się bardzo mocno (parzy). Ja dla bezpieczeństwa na ZM32J założyłem jeszcze "ukochany" firmowy wiatrak. Trzyma się sam, beż żadnego mocowania (kocham prowizorkę) :D Przy FanEQ 60% nie słychać go (grafika zagłusza) a temperaturki są eleganckie.

 

Dołączona grafika

Przeczytalem na razie ogolnikowo te dwadziescia pare stron, widzialem, ze Raptor zrezygnowal chyba z radiatorow na Mofsetach, ale moze gdzies indziej by sie przydalo cos nieco zchlodzic?

Przezorny na zimne dmucha, np. na southbridge. No może nie koniecznie dmucha, ale jeśli masz jakąś niepotrzebną aluminiową łyżkę, to możesz przetopić na radiator :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej płycie NB cooler najpierw się rozwył, brzęczał coś, teraz ostatnio nie włącza się już wcale. Dopiero jak ruszę go palcem, to zaskakuje. Ale nawet jak się nie kręci, to temp wg odczytów MBM wzrasta tylko o 1*C (czyli osiąga 34*C) z FSB 265MHz...

 

Dotykając palcem radiatora nie można się poparzyć, jest lekko ciepły.

 

Coś z tym robić? Na co to badziewie zamieniać? Nie mam zamiaru przez to oddawać płyty do serwisu, bo mi się nie uśmiecha czekać na nią 2-3 tygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak się nie kręci, to temp wg odczytów MBM wzrasta tylko o 1*C (czyli osiąga 34*C) z FSB 265MHz...

 

Dotykając palcem radiatora nie można się poparzyć, jest lekko ciepły

Interesujące...*

Coś z tym robić? Na co to badziewie zamieniać?

Dowolny wiatrak 40x40 powinien stykać. Z tym, że jeśli rzeczywiście masz tak chłodny NB (w co nie chce mi się wierzyć*), to sam radiator wystarczy.

 

* Update: Chwila, w podpisie widzę, że nie kręcisz fsb. Pewnie dlatego twój chipset jest chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jakie, są najlepsze timingi do ustawienia w moim przypadku. Narazie jade na 2.5.3.3. Jest jakieś inne lepsze rozwiązanie. Te dwie ostatnie trójki nie chcą niżej zejść. Acha pamięci są w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielki upierdliwy problem!!!!!!!!!!!!!!! :x ma ic7g, za chiny ludowe nie moge znalesc gdzie sie wylancza takie pipczenie. tzn. jak w windzie wywali mi jakis blad albo ostrzezeni albo cos takiego to slychac dzwiek z glosniczka. ale wlasnie jest to o tyle wkorzajace ze to jest taki glosny dxwiek i slychac go w glosnikach (od zintegrownej dxwiekowki) i w glosniczku systemowym w obudowie!!!!!!!!! nie mam pojecia jak i gdzie to wylaczyc, probowalem wylaczyc to tzn wylaczylem w panelus sterowania/Dxwieki i multimedia i tam zmienilem schemat dxwiekowy - brak. ale lipa i nic to nie zmianie!!!!!!!! Błaga przeciesz ja na zawal umre !!!! a mam win2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej płycie NB cooler najpierw się rozwył, brzęczał coś, teraz ostatnio nie włącza się już wcale. Dopiero jak ruszę go palcem, to zaskakuje. Ale nawet jak się nie kręci, to temp wg odczytów MBM wzrasta tylko o 1*C (czyli osiąga 34*C) z FSB 265MHz...

 

Dotykając palcem radiatora nie można się poparzyć, jest lekko ciepły.

 

Coś z tym robić? Na co to badziewie zamieniać? Nie mam zamiaru przez to oddawać płyty do serwisu, bo mi się nie uśmiecha czekać na nią 2-3 tygodnie...

a powiedz mi które ze wskazań MBM podaje temperature NB :?: z tego co ja wiem (a przewałkowałem kilka IS7/IC7) to płyta podaje 3 temperatury -> CPU, PWM i Case - pierwsza wiadomo, druga podaje temperature układów zasilających, trzecia temperature w obudowie (w przyblizeniu oczywiście)

 

mam wielki upierdliwy problem!!!!!!!!!!!!!!!  :x ma ic7g, za chiny ludowe nie moge znalesc gdzie sie wylancza takie pipczenie.  tzn. jak w windzie wywali mi jakis blad albo ostrzezeni albo cos takiego to slychac dzwiek z glosniczka. ale wlasnie jest to o tyle wkorzajace ze to jest taki glosny dxwiek i slychac go w glosnikach (od zintegrownej dxwiekowki) i w glosniczku systemowym w obudowie!!!!!!!!! nie mam pojecia jak i gdzie to wylaczyc, probowalem wylaczyc to tzn wylaczylem w panelus sterowania/Dxwieki i multimedia i tam zmienilem schemat dxwiekowy - brak. ale lipa i nic to nie zmianie!!!!!!!! Błaga przeciesz ja na zawal umre !!!!  a mam win2k

to nie wina płyty gł. Ściągnij TweakUI ze strony microsoftu w opcjach general odznacz Beep on errors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Ostatnio zakupiłem płyte IC7 i po miesiącu uzywania nagle przestał działać CPU FAN. Wiatrak na procku po prostu stanął na moich oczach (akurat miałem odsłonietą bude i widziałem). Na początku myślałem, że to wina wiatraka, ale podłaczałem dwa inne działające i nic. Reset BIOSU nic nie pomógł. Co może być tego powodem? Pozostałe gniazdka na wiatraczki działaja bez zarzutu (SYS FAN, AUX FAN1, AUX FAN2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobo IC7 i padło mi dziś chłodzenie na chipset :-( pierw buczał warczał, a teraz stanął albo czasem się kreci na 1500RPM..

http://qba.homeip.net/forum/abit_fan.jpg

 

Przejrzałem sklepy internetowe i tak patrzę ze pasujących (bez modyfikacji) do tej mobo coolerów są tylko 3-4…

1. Revoltec Northbridge Freezer - Blue 28.00zł – i teraz pytanie do tego coolera czy wystarczy on aby skutecznie chłodzić I875P na oko jest trochę mały, albo przynamniej sprawia takie wrażenie

2. Thermaltake Tiger1 - Intel chipset cooler 59.00zł – ten z kolei na pewno wystarczy, ale boje się aby nie kolidował z niebieska zapinka VGA Silen…. na radku 9800P. i czy nie będzie zbyt głośny tak jak był zasrany shit… abita..

3. Może po prostu wezmę i wyję ten cooler odkręcę pójdę na giełdę i na wzór kupie sam wentyl

 

Co byście mi doradzili?? help i proszę o szybka odpowiedź :oops: :wink:

 

PS: Zalman ZM-NB32J odpada nie zamierzam przykleić go na silikon, a takiej modyfikacji jak Raptor raczej nie wykonam… jest jeszcze jakieś Swiftech MCX159-P Chipset Intel za 170zl czyli też odpada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Słynny

 

powiedz mi po co ci kolejne buczące szajastwo na chipsecie ??, ja mam Abit-a IC7-G i podobna sytuacje, padl mi wiatrak na radiatorze, jedynie co zrobilem to go wymontowałem zostawiłem radiator i działa wszystko ok a mam szyne na 250 Mhz puszczoną, temperatury tesh sa znosne bo 35 w stressie.

 

Pozdrawiam[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Słynny

 

powiedz mi po co ci kolejne buczące szajastwo na chipsecie ??, ja mam Abit-a IC7-G i podobna sytuacje, padl mi wiatrak na radiatorze, jedynie co zrobilem to go wymontowałem zostawiłem radiator i działa wszystko ok a mam szyne na 250 Mhz puszczoną, temperatury tesh sa znosne bo 35 w stressie.

 

Pozdrawiam[/img]

no niby tak, ale strzezonego Pan Bóg strzerze ;-) ale jak ja dotykam tego radiator to mozna sie poparzyc... napewno nie ma 35*C moj na

oko kolo 50*C :|

 

co do innych temp mam... proc 2.4C w stresie non-o/c 65*C, PWN - 55*C :| system 35*C-40*C - kiedys bylo procek max 52*C w stresie.. przy o/c 55*C pewie ten box pada, ale postaniwlem zmienic cooler na procka ... Pentagrama jakiesgo kupie chyba 80Cu albo 92Cu

 

co do o/c to jakos slabo mi sie kreci procek tylko do 2820mhz(na boxie) - FSB 235 :|

przy pat na auto... dram ratio 5/4 przy 240mhz magistrali zwiych mam w prime i w 3dmarku jush, vcore standard, vram.. tez standard czyli 2.6

 

PS. a tu jak by ktos sie o kompa pytal www.slynny2.webpark.pl/xxx.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, w podpisie widzę, że nie kręcisz fsb. Pewnie dlatego twój chipset jest chłodny.

Bo w podpisie nie mam nic o podkręcaniu, muszę to tam opisywać?

 

Podałem temperatury przy FSB 265MHz. Dla mnie to też jest dziwne, ale takie mam odczyty, jak widać nie tylko ja. Co do MBM, to się przyznaję, nie popatrzyłem dokładnie jakie temperatury tam wyświetla...Ale w BIOS'ie mam 34*C. To się nie pomyliłem.

 

Komp chodzi tak już od tygodnia, nie wiesza się, temperatury stabilne przy pracy w windzie. Prime95 przechodzi bezbłędnie (3 godziny testu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chwycilem lekki zawais bo zmienilem w Panelu Sterowania/Tweak UI/General/Beep on errors. cyzli oddznaczylem. I dopiero teraz (po 80h pracy sys bez restartu) Dziaiaj go rebootnolem i niestety ale dalej to beepczy tak jak beepczalo i to jest bardzo denerwujace. Nie mam juz najmniejszego pojecia jak to wyłączyc!!! A podrugie powiedzce mi bo slysze juz sprzeczne informacje czy w koncu pokazuje sys ta temperature na chepsecie czy nie???? bo nie wiem jak ustatwic speed fana tak zeby to w miare cicho chodizlo ale znowuu zebym nie zjaral chaty :/ a i jeszce jedno czy da sie sterowac predkoscia wiatraczkow podlacpnych do oinnych gniazdek????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem sobie wlasnie IS7-e

mam taki myk, czasem sie zdaza ze podczas grania mi pipczy co pare sekund, ale temperatura nie przekracza 55st

o co biega ??

 

aha jeszcze cos, jakie macie napiecia AGP na kartach AGPx4??, bo zamiast 1,5V mam default 1,55 i jakie macie temp chipsetu w stresie ?? (chodzi mi o IS7-e, IS7....) bo podczas prime mam tak kolo 54-55st :|, mam ten taki nowszy coolerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

Wgrałem własnie najnowszy BIOS do IS7-E no i ustawiłem tak by zrobiło to sie z dyskietki, automatycznie. Gdy rozpoczeła sie aktualizacja BIOSu, weszedłem z pokoju (te moje nerwy, ale to drugi samodzielny update w zyciu).

Komp po updacie sie zrestował i zaczoł pokozywac procesor, pamiec, dyski, ect) jednak szybko go wyłaczyłem bo piszczał ten głosniczek w obudowie (ten sam alarm, jest jak sie prcek przegrzewa)

 

No i zresetowałem zworeką BIOSa problem ustał i niby wszystko jest OK, problem polega na tym, ze jak przestawiłem zworke na CLEAR to nacisnołem power i tu o dziwo komp tak jak by zaczoł sie uruchamiac (ruszyły wentylatory, mrugała lampka na cdiku, itd; tylko monitor sie nie uruchomił) szybko znowu wyłączyłem kompa (przytrzymujac power) poczekałem chwile, dałem zworke na NORMAL i komp sie juz normalnie uruchomił.

 

No i teraz moje pytanie jakim cudem komp ruszył, gdy zworka była w pozyci reset (powinien byc zimny; tak mi sie wydaje) co to moze oznaczac ... pomozcie mi rozwiazac ten problem jest moze troche przewrazliwiony, ale takie rzeczy zawsze mnie mocno niepokoją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz moje pytanie jakim cudem komp ruszył, gdy zworka była w pozyci reset (powinien byc zimny; tak mi sie wydaje) co to moze oznaczac ... pomozcie mi rozwiazac ten problem jest moze troche przewrazliwiony, ale takie rzeczy zawsze mnie mocno niepokoją

normalnie niektóre płyty nie startują ze zworką w pozycji clear cmos a inne do zresetowania wymagają odpalenia kompa ze zworką w tej pozycji - nic sie nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,

w zasadzie sam popełniłem bład ... płyta była cały czas pod zasilaniem ... nie wyłaczyłem akaru.

Jak juz pisałem nie dało mi to spokoju, wyłaczyłem kompa i akar przestawiłem zworke. Po włonczeniu zasilania komp nie reagował no power wiec jest wszystko oki.

 

Przepraszam za kłopot, sam powinienem na to wpasc ... wszystko te nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...