Jump to content
Takatsuki

Temperatura procesora jest niejednoznaczna.

Recommended Posts

Mam taki dziwny problem. Na różnych programach, mam zupełnie różne temperatury, na jednym mam 69c pod obciążeniem, a na innym 100c. Sprawdziłem 4 programy. Pasta wymieniona i dość konkretne chłodzenie. Nie za bardzo rozumiem ten fenomen, bo taka rozbieżność jest zbyt wielka. Screeny z 4 programów. https://zapodaj.net/c33888a82b77c.png.html

 

 

Edited by Takatsuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Zdejmij chłodzenie. Przeczyść stopkę i procesor. Nałóż jeszcze raz pastę. Jak poprzednio dałeś jej dużo to lepiej dać cienką warstwę. Jak nakładać pastę to masz masę poradników na YT np.  Dociśnij dobrze chłodzenie i dokręć porządnie, ale nie na chama tylko z wyczuciem by czasem czegoś nie ułamać.  Sprawdź czy na chłodzenie procesora  nie dmucha jakieś ciepłe powietrze np z karty graficznej czy zasilacza. Czy obudowa jest przewiewna i dobrze wentylowana.  I czy wentylator na chłodzeniu procesora jest skierowany w dobrą stronę.  Jak montować wentylatory w obudowie i w którą stronę (również na chłodzeniu procesora) znajdziesz  na necie.

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem wszystko na różne sposoby z jakiegoś powodu chłodzenie źle dociskało i kombinowałem na wiele sposobów, by to naprawić, ale coś było nie tak z podstawką. Tak czy owak kupiłem nowe chłodzenie fortis 3 v2, bo nic nie pomagało. I w sumie dobrze zrobiłem, niższe temperatury niż na starym chłodzeniu, a tym bardziej to mnie cieszy, ze względu, iż ostatnie temperatury na zewnątrz były masakryczne.

Edited by Takatsuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...