Jump to content
Sign in to follow this  
ziomekpol

Wymiana Intel na AMD

Recommended Posts

Tak jak w tytule. Mam procesor i5 6500 i w obecnej sytuacji zastanawiam się czy nie sprzedać go i kupić Ryzen. Płyta niestety na H170, więc odblokowany i7 nie ma sensu. Chciałbym mieć wydajny procesor w niskiej cenie na lata, a że teraz ceny Intela zwariowały, to może opłacałoby się sprzedać i5. Dużo nie gram, może w przyszłości będę potrzebował więcej wątków. Używam Windows 7. Czy jest sens? Chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem, a najlepiej jakby było na zero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko na taki zestaw AMD będę musiał dodać kilkaset złotych więcej niż dostanę za Intela. Myślałem o maksymalnie 6 rdzeniach, a nawet o 4 rdzeniach i wymianie w przyszłości.

 

Edited by ziomekpol

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pierwszym poście napisałem, przecież że rozważam wymianę jak najmniejszym kosztem i nie wiem czy się opłaca, więc gdzie tu ta oczywistość podanej przez Ciebie propozycji, do której musiałbym istotnie dołożyć? O rozbudowie w przyszłości nie wspomniałem, ale wybierając AM4 będzie większe pole do popisu w przyszłości.

Sporadyczna gra w Fife, Wiedźmina. Może coś nowego typu Far Cry 5 lub inne gry jak coś mnie zaciekawi. Do okazjonalnej nauki programowania oraz mam zamiar pobawić się z nagrywanie filmów na własny użytek, więc pewnie renderowanie.  Jakby nie te ceny Intela to bym nie myślał o wymianie, ale może teraz da się sprzedać w miarę sensownej kwocie i5 6500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powód jest taki, że może teraz jest ostatnia chwila na sprzedaż w sensownej kwocie tego procesora. Za jakiś czas okaże się, że 4 fizyczne rdzenie to lipa jest. a i7 coś tanie nie chcą być, żeby wymienić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, radiergummi napisał:

Ryzeny nie mają oficjalnego wsparcia na windows 7.

Jest to jakiś problem w praktyce? Czytałem wypowiedzi, że w niczym to nie przeszkadza, że Ryzen nie ma wsparcia pod Windows 7, jedynie APU ma coś gorzej.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, goral2099 napisał:

Pewnie lepiej, ale te co podałem mam w obecnym zestawie, a że RAM teraz jest bardzo drogi to najchętniej bym go nie wymieniał. Może kiedyś stanieje to kupię szybszy.

Edited by ziomekpol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.