Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dysk samsung 860 evo 1 TB coś mnie zaniepokoiło a mianowicie liczba zapisów która wynosi 823 czy to dużo czy wszystko jest w normie dysk posiadam od.pięciu dni a czas pracy dysku wynosi 75 godzin.Moje drugie pytanie co zrobić by ograniczyć ten zapis. 

Zrzut ekranu (20).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dużo jak na 5 dni, na pewno instalowałeś system od zera i pewnie odpaliłeś ze dwie gierki żeby go sprawdzić ale to i powinno być raczej połowy tego co pokazuje ten dysk

co zrobić no cóż nie napisałeś czy masz też tradycyjny dysk mechaniczny , bo najlepiej byłoby przenieść pliki katalogi plików tymczasowych, zwłaszcza przeglądarki internetowej na hdd, gry też instalować na dysku mechanicznym (jak masz dosyć ramu to tylko pierwsze wczytanie poziomu będzie dłuższe)

trzeba było kupić wersję pro jeśli dużo zapisujesz na ssd

ja na 860 pro 256gb mam zapis 500 gb po 5 miesiącach użytkowania ale wszystko zapisuje na dysku mechanicznym, nie używaj tez programów testujących wydajność sdd taki test w samsung magician to już 2gb zapisu, sprawdziłbym też czy nie masz czasem włączonej defragmentacji dysku dla ssd (może się zdażyć jak klonowałeś stary dysk zamiast stawiać system od zera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, robertsup napisał:

ja na 860 pro 256gb mam zapis 500 gb po 5 miesiącach użytkowania ale wszystko zapisuje na dysku mechanicznym,

... no trudno byś miał dużo zapisów, jak praktycznie orzesz po talerzowcu. Generalnie to dramatyzujecie. Przecież wystarczy zainstalować 10 gier po 50 GB i już nabijesz  500 GB :) (czego Ty nie robisz, bo bo na nośniku 256 GB, a realnie ~238 na raz tyle nie wejdzie). Jak ktoś się bawi filmami 4K to też transfery idą (np. jeden film = kilkadziesiąt GB)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kyle napisał:

... no trudno byś miał dużo zapisów, jak praktycznie orzesz po talerzowcu. Generalnie to dramatyzujecie. Przecież wystarczy zainstalować 10 gier po 50 GB i już nabijesz  500 GB :) (czego Ty nie robisz, bo bo na nośniku 256 GB, a realnie ~238 na raz tyle nie wejdzie). Jak ktoś się bawi filmami 4K to też transfery idą (np. jeden film = kilkadziesiąt GB)

a kto powiedział że to mój jedyny ssd? kupiłem go ze  względu na szyfrowanie sprzętowe którego iridium pro 480 niestety nie posiada... do tego 4 talerzowce, dvd i bluray (było trzeba wybulić więcej na modo dla 8 sata....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk zakupiłem wyłącznie  do gier a system mam postawiony na innym ssd goodram cx300 120 gb i mam też dysk twardy toshiba p300 1 tb i co mam zrobić by ograniczyć ten zapis hosta na dysku samsunga 860 evo o którym jest mowa. W  sumie mam zapisane na tym dysku 252 gb.

Edytowane przez pawel322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że na dysku masz zapisane 252 GB danych nie oznacza że tyle zostało danych zapisanych do pamięci NAND .

Może jakieś gry lub soft do gietr ( launchery , steam , upley , origin etc. ) coś ściągał dodatkowo lub szły duże aktualizacja a wielkość katalogu danej gry za bardzo się nie zmieniła bo np. stare pliki zostały nadpisane nowymi .

Do tego jest możliwość że podczas instalacji czy aktualizacji na dysku były tworzone pliki tymczasowe od gier czy innego softu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie pisali, że Degunvo ... Denuvo znaczy się, generuje dodatkowe zapisy - może to jest to.

 

ps. jak masz te 16GB RAM to możesz na próbę wyłączyć plik strony (ja od wielu lat mam wyłączony i nie mam problemów)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...