Skocz do zawartości
Marek.Mareczek

Jaka karta graficzna do gier Rx570, Rx580 czy Gtx1660 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jako ze jestem w temacie podzespolow nie nabierzaco od dlugiego czasu, chcialbym zasiegnac opini tych co maja doswiadczenie/know-how.

Chce zlozyc zestaw glownie do grania w FHD tak by jeden komponent nieograniczal drugiego , niezamierzam podkrecac komponentow wiec beda chodzily na nastawach fabrycznych.

Budzet to maksymalnie ok 3000PLN , wszystkie czesci nowe ze sklepu zadnych uzywek.

Co do procesora to sklaniam sie w strone intela ale niewiem jeszcze ktory(ale sie nieupieram moze cos mnie przekona do AMD)

Czy i3-9100F bedzie ograniczal mocniejsze karty RX580 , GTX1660?

1.RX570 z  i3-9100F-za 399PLN

2.RX580 z  i3-9100F czy lepiej z i5-9400F-za 652PLN

3.GTX1660 z  i3-9100F czy lepiej z i5-9400F

Karty to:

AMD Radeon:

1.Sapphire Nitro+ Radeon RX 570 4GD5 (1325MHz) 4GB-za 699PLN czy mozna dostac w wersji 8GB bo ponoc tylko Sapphire Nitro+ ma najlepszy balans temp.glosnosc.wydajnosc.

2.Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 8GD5, 8GB za 892PLN

oczywiscie jestem otwarty na sugestie co do modeli innych producentow tych kart.

NVIDIA GeForce:

1.ZOTAC GAMING Geforce GTX 1660 AMP Edition 6GB za 996-PLN

2.MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC 6GB za 1026-PLN

3.Gigabyte GeForce GTX 1660 OC 6G 6GB za 1047-PLN

4.Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6G 6GB za 1049-PLN

oczywiscie jestem otwarty na sugestie co do modeli innych producentow tych kart.

Plyta,pamieci,zasilacz,obudowa do tego jak z polecanych zestawow na PPC czy jest moze jakas lepsza alternatywa?

Dzieki zgory za odpowiedzi/podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Intela to tylko I5 , I3 nie ma za bardzo sensu brać , to taki półśrodek .

Choć Ryzen 3K to obecnie niezła konkurencja wydajnościowa dla I5 , zalezy od gry ale taki R5 3600 w wielu grach jest na równi z I5 9600K a jest tańszy niż 9600K

Z kart to GTX1660 / 1660 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile mozna wierzyc testom podzespolow z netu ale Ryzen 2600 wydajnosciowo w grach jest miedzy i3 a i5 z tym ze niewiele wyzej od i3 znacznie odstaje od i5(wlasnie przegladam rozne testy)  ktos wyzej proponowal Ryzen 3600 ale jest zwyczajnie zadrogi

wiesz moze jaka jest roznica

miedzy i5 9400 a i5 9400F

R2600 a R2600X

bo spora roznica w cenie

co do karty msi ventus to absolutnie odpada bo w testach slabo wypadla(glosniejsza i bardziej sie grzeje) na tle tych 4 ktore wybralem

Edytowane przez Marek.Mareczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek.Mareczek napisał:

miedzy i5 9400 a i5 9400F

R2600 a R2600X

I5 9400fF nie posiada zintegrowanej grafiki i jest bardzo fajna opcją w obecnej cenie, i 3 tak jak koledzy wyżej, też  nie polecam. To nie ma sensu. R2600X to fabrycznie podkręcona wersja normalnego 2600 i nie warto do niej dopłacać.Lepiej już iść w R5 3600.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Banita ale z tych testow ktore przegladnolem to to R2600 jest niewiele szybszy w grach od i3-8100 a znacznie wolniejszy od i5

ale nikt niepokusil sie o odpowiedz jak dla mnie na wazne pytanie czy RX570 z i3-9100F wystarczy do komfortowego grania w FHD czy nie,czy musze celowac w GTX1660 z i5-9400F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novice dzieki za info(wlasnie czytam to oczym mowisz na zagranicznej stronce)wiec wybor pada na i5

i teraz sie jeszcze zastanawiam czy GTX1660 czy jak ktos wyzej zasugerowal 1660Ti(+200PLN niestety) ale jeszcze niedotarlem do testow porownawczych gdzie sa obie karty a napewno niekupie najtanszej wersji chce miec niskie temp.iw miare cisze

Edytowane przez Marek.Mareczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marek.Mareczek napisał:

Novice dzieki za info(wlasnie czytam to oczym mowisz na zagranicznej stronce)wiec wybor pada na i5

i teraz sie jeszcze zastanawiam czy GTX1660 czy jak ktos wyzej zasugerowal 1660Ti(+200PLN niestety) ale jeszcze niedotarlem do testow porownawczych gdzie sa obie karty a napewno niekupie najtanszej wersji chce miec niskie temp.iw miare cisze

Nie warto dopłacać, 1660 dobrze się podkręcają i prawie zbliżają się osiągami do wersji ti..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm faktycznie cena dobrego RX590 taka sama jak GTX1660 ale zauwazylem ze przy mocniejszych radeonach ludzie narzekaja na temp.i kulture pracy(nawet wersja Sapphire Nitro+)  a ja niebede sie bawil w undervolting czy podkrecanie wiec zamierzam wybrac cos z nvidi

tylko czy czasem nvidia nie zrobi jakiegos numeru ze sterownikami po 6-12 mcach i karty z GDDR5(GTX1660) nagle straca na wydajnosci w stosunku do kart z GDDR6(GTX1660Ti) i to moze byc ta wartosc dodana za te +200PLN

Edytowane przez Marek.Mareczek
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na etapie kupna komputera i wyboru grafiki do niego.

Dlatego proszę o pomoc przy wyborze karty graficznej  - co będzie lepszym wyborem Radeon RX 570 Armor czy droższy (pewnie i lepszy) GeForce GTX 1660 OC.

Na czym polega różnica pomiędzy tymi kartami i kiedy będzie widoczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...