Skocz do zawartości
chudy111

Zestaw PC - pasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam zamiar kupić nowy pc. 

Procesor Intel Core i9-10900KF, 3.7GHz, 20 MB, BOX (BX8070110900KF)

Płyta główna MSI MAG Z490 TOMAHAWK

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER WindForce OC 8GB GDDR6 (GV-N208SWF3OC-8GD)

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-16GVKC) - tu są 4 kości po 8GB. Może lepiej wziąć 2 kości 16GB?)

Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/1000G)

Zasilacz SilentiumPC Vero M3 700W (SPC269)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 3 (SPC274)

Obudowa be quiet! Pure Base 600 (BG022)

Jeśli ktoś widzi jakiś problem z powyższym zestawem, byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzenie co mam zmienić. Będzie wszystko ze sobą dobrze współpracować?

Edytowane przez chudy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem - bierzesz topowe CPU i GPU , do tego mocną i drogą płytę a do tego wstawiasz półmodularną budżetówkę od SPC .

Dołóż trochę i kup porządny zasilacz 550-650W z certyfikatem 80+ Gold i modularnym okablowaniem np. Seasonic GX 550W za 449 zł ew. model 650W za 550 zł .

SSD też przydało by się zmienić na lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu nie ma co oszczędzać. SPC to budżetówki. Są ogólnie dobre, ale w niewiele innej cenie można coś dostać od SS . 650W do 2080 Super wystarczy. Sam taki mam i napięcia trzyma w porządku i to po solidnym OC procka, pamięci i GPU. Tak więć 750W od Corsair też jest dobrą opcją. Robią sprawniejsze zasilacze. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...