Jump to content
mags18

Który router - Asus vs Archer

Recommended Posts

Od niedawna mam światłowód 450Mb/s, ale mój obecny router obsługuje tylko 10/100, dlatego pora na wymianę.

Do routera będzie bezpośrednio podłączony po kablu: switch (domowy NAS+komputer i dodatkowy router), telewizor, komputer oraz jeden laptop oraz pendrive podłączony do USB (każde urządzenie musi posiadać do niego dostęp). W sieci Wi-fi dodatkowo będą dwa laptopy, drukarka i 3 komórki.

Potrzebuję dostępu zdalnego do komputera podłączonego bezpośrednio kablem do routera (serwer VPN + sprawnie działający system Wake up LAN) i jeśli będzie to możliwe do pendrive.

Zastanawiam się nad dwoma routerami - nie za bardzo się znam, ale poniższe dostępne są w podobnej cenie (budżet max 270zł) i oba posiadają funkcję na których mi zależy. Który będzie bardziej bezpieczny i wydajny oraz nie będzie się rozłączał, a przede wszystkim będzie miał wydajną sieć wi-fi (Mieszkanie w bloku z żelbetonu około 60m2):
1. TP-Link Archer C6U

2. ASUS RT-AC59U V2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatkowy router nie będzie obsługiwał wi-fi. Nie mam zewnętrzengo IP.

Ogólnie chyba zdecyduje się na archer-a, bo z tego co patrzyłem na stronach producenta, wychodzi że są dosyć podobne i oba mają funkcjonalność której potrzebuję, a archer jest po prostu tańszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez przesady, mój stary Galaxy S8 łącząc się z Deco M4 (też ma 867Mbit na 5GHz) robi speedtesty ~370DL/390UL - łącze 1Gbit symetryczne. Test robiony w tym samym pomieszczeniu co jedno z urządzeń. Nie patrząc na speedtesty, np. filmy z telefonu uploadują się na mojego NASa średnio z prędkością 43MB/s czyli ok. 334Mbit/s

Edited by karpior

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...