Skocz do zawartości
Astec

Testowanie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dwa komputery, jednen z R5 5600X, a drugi z Phenomem II X6 1075T. Wylicytowałem kartę graficzną i mam kilka dni na jej przetestowanie. Niestety niczego nie można być pewnym i mimo zapewnień sprzedającego o jej 100% sprawności, podchodzę do tego z rezerwą. Nie wiem czy testować go w kompie z Phenomem czy lepiej z Ryzenem. Boje się że niesprawna karta może uszkodzić mój komputer "daily", czy jest taka możliwość? Może lepiej przetestuje się, czytaj wyciśnie siódme poty, na Ryzenie, czy źle myślę? Nie chcę robić sobie bałaganu w sterownikach w komputerze z Ryśkiem, słusznie się tego obawiam? A może wrzucić tę kartę po prostu do komputera z Phenomem, testować tam i nic nie kombinować. Pozdrawiam i proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka kartę wylicytowałeś ?

Pytam, bo jak kupiłeś kartę AMD, to trzeba sterowniki instalować, a obecne w DDU  usunąć.

Jak kupiona karta jest Nvidii, to problemu nie będzie z sterownikami.

A poza tym w pierwszej kolejności sprawdziłbym nową kartę z Phenomem i jak będzie sprawna, to do Ryzena na testy.

Zrób parę testów w benchmarkach na tych samych ustawieniach i z ciekawości podaj wyniki na forum.

Zobaczymy, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma komputerami z taką sama grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leven napisał:

Jaka kartę wylicytowałeś ?

Pytam, bo jak kupiłeś kartę AMD, to trzeba sterowniki instalować, a obecne w DDU  usunąć.

Jak kupiona karta jest Nvidii, to problemu nie będzie z sterownikami.

A poza tym w pierwszej kolejności sprawdziłbym nową kartę z Phenomem i jak będzie sprawna, to do Ryzena na testy.

Zrób parę testów w benchmarkach na tych samych ustawieniach i z ciekawości podaj wyniki na forum.

Zobaczymy, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma komputerami z taką sama grafiką.

Kupiłem teraz GTX 760 i trafi ona do kompa z Phenomem, wcześnie był Radeon HD 6750, ale niestety padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma się co zastanawiać.

Pakujesz GTX760 do Phenoma, pobierasz najnowsze sterowniki do GTX760, usuwasz obecne sterowniki AMD  w DDU w trybie awaryjnym i instalujesz nowe sterowniki do Nvidii:

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Myślałem, że kupiłeś coś mocniejszego, skoro chciałeś testować kartę z Ryzenem, ale w tych okolicznościach, to raczej nie będzie sensu montować jej z Ryśkiem, no chyba że chcesz ją porządnie wygrzać.

Ryzen wyciśnie z niej ostatnie soki, może warto spróbować dla testów.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...