Skocz do zawartości
Jupik

Laptop 6500-7000? Czy PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w tej w chwili posiadam takiego lapka :
https://www.x-kom.pl/p/506001-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-8gb-256-gtx1660ti.html

Z ta róznicą, że dołożyłem 8gb ramu wiec jest 16gb.

 

Czy zakup https://www.x-kom.pl/p/679439-notebook-laptop-156-msi-gf66-i7-11800h-16gb-512-rtx3070-144hz.html

ma sens? Patrzac na obecne ceny kart graficznych to musiałbym wydać na sama grafikę 3000-3500...

Czekać nie wiadomo ile na spadek cen to też trochę lipa.
Zastanawiam się czy sprzedawać tego lenovo i składać PC, czy kupić lepszego lapka..?

Do lapka i tak jest podłaczony monitor, klawiatura itd 😜
 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle nie potrzebujesz laptopa, to składaj PC. Mobilny 3070 jest sporo słabszy niż desktopowy (w końcu o połowę mniej mocy dostaje), tym bardziej taki w wersji 80W jak tu (niektóre inne laptopy mają wersje ~130W i te są nieco mocniejsze). Strzelam, że ten laptop nie będzie odbiegał wydajnością od 3060. Ale masz też rację, że żeby poczuć sensowny wzrost wydajności względem 1660Ti w laptopie, 3070 to by było minimum - byle w mocniejszej wersji.

Generalnie ceny laptopów odpłynęły o wiele mniej niż ceny GPU i głównie w niższych segmentach na dobrą sprawę - modele na 3050~3060 są z pół/tysia za drogie, ale takie na XX70 to zawsze była okolica 7k+.

Jeśli masz jakąś inną maszynę na przeczekanie, możesz spróbować szybko spylić lapka, bo za chwilę nowe premiery na rynku mobilnym, może wtedy wyrwiesz coś taniej z ubiegłego roku albo zaopatrzysz się w najnowsze bebechy.

TBH - z takim sprzętem to ja bym sobie spokojnie przeczekał, bo jak przyciąć detale, to wszystko odpala. Ale jeśli masz jakąś nową ulubioną gierkę i nie zniesiesz życia bez ultra, pecet mimo absurdalnych cen GPU powinien się lepiej sprawdzić niż laptop. Za to jeśli mimo wszystko laptop (ja sam robiłem w zeszłym roku przesiadkę z desktopa na 5800H+RTX3060, ale mnie się laptop przydaje), to wybieraj modele z wysokim TGP GPU - np. Legiony Lenovo, ASUSy Strixy, MSI GP66 itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym poczekać i złożyć sensowny PC ale ceny karty x2 mówią mi, że to nie ma sensu.

 

A kupić laptop za 7k.

Jedyne czego się obawiam to żywotności takiego lapka.
Jednak chłodzenie to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot właśnie, żywotność. Jeśli masz zamiar dużo męczyć laptopa grami, to jest zawsze większe prawdopodobieństwo, że może paść - chyba, że sprzedaż go przed końcem gwarancji. W innym wypadku może skończyć się wysokimi kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 18:31, wysio napisał:

Ot właśnie, żywotność. Jeśli masz zamiar dużo męczyć laptopa grami, to jest zawsze większe prawdopodobieństwo, że może paść - chyba, że sprzedaż go przed końcem gwarancji. W innym wypadku może skończyć się wysokimi kosztami.

Trochę jak z nowymi samochodami. Ja bym wziął npo. jakiegoś lapka od DM'ów. (Czarno Biali). Oni mają laptopy z wysokim TGP. Nie jest ci potrzebny RTX 3070. Wystarczy laptop z RTX 3060 z wysokim TGP i powinno wszystko Ci śmigać. U nich takie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...