Skocz do zawartości
rociel2

Komputer osobisty - do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Prosiłbym o pomoc w wyborze komputera do 5000zł (cena wraz z monitorem i systemem).

Komputera zamierzam używać do celów osobistych, biznesowych i gry w stare gry (co najmniej 8 letnie).

 

Będę wam bardzo bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze dobrego zestawu.

Pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

tak widzę brak chętnych do pomocy ?, normalnie nie rozumiem dlaczego ?

nie wiem czy wiesz ale nowy PC wraz z nie określonym przez Ciebie co do wielkości i rozdzielczości monitorem, oraz w cenie uwzględniony zakup oryginalny system czyli wersja musi być PRO ale nie wiem czy do celów biznesowych czyli dla firmy może być wersja WIN 10 64Bit PRO OEM za 650 PLN ?, czy musi być WIN 10 64Bit PRO BOX za 979 PLN ?, to nie zależnie od wersji systemu to ta wartość trzeba odjąć od tych  5000tys, do tego trzeba odjąć zakup monitora, cos tańszego od 600PLN ?, czy może monitor o jakiś konkretnych parametrach do pracy za 2000-3000 tys. ?, to przy kolejnym założeniu ze obecnie za 2000tys nie kupi się karty graficznej do grania, tylko trzeba przepłacić x3, a obecnie aby kupić przynajmniej GTX 1050Ti 4GB Ram to trzeba ile wydać ?, tutaj chodzi o to, ze w cenie 5tys, i przy twoich wymaganiach to trzeba by się nieźle nagimnastykować aby zaproponować cos mądrego.

chyba ze komputer używany wraz z monitorem w cenie 4-4.5tys i osobno zakup oryginalnego systemu.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Mr.T... said:

czyli wersja musi być PRO

@Mr.T...Skąd to twierdzenie?

@rociel2

Do zastosowania biznesowego, czyli jakiego? To ma być terminal do obsługi poczty i dokumentów, czy coś więcej?

Jak kupujesz do firmy na fakturę, to z mojej strony polecę gotową maszynę z jej największą zaletą - gwarancją Next Business Day na cały zestaw przez 3 lata (z opcją przedłużenia bezpośrednio w Dellu). Cokolwiek by nie padło, technik z częściami przyjeżdża do Ciebie - nie wysyłasz nigdzie komputera.

https://dellowo.pl/p/7724/Intel-R-Core-TM-i7-10700F-8GB-512GB-SSD-nVidia-R-GeForce-R-GT730-Windows-10-Pro-3-lata-Basic-w-trybie-Next-Business-Day-Producenta.html

Coś takiego lub podobne, spokojnie zmieści się w budżecie razem z monitorem. Karta graficzna oczywiście integra lub najtańszy dedyk. Do starych gier powinno styknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czapla_pl napisał:

@Mr.T...Skąd to twierdzenie?

@rociel2

Do zastosowania biznesowego, czyli jakiego? To ma być terminal do obsługi poczty i dokumentów, czy coś więcej?

Jak kupujesz do firmy na fakturę, to z mojej strony polecę gotową maszynę z jej największą zaletą - gwarancją Next Business Day na cały zestaw przez 3 lata (z opcją przedłużenia bezpośrednio w Dellu). Cokolwiek by nie padło, technik z częściami przyjeżdża do Ciebie - nie wysyłasz nigdzie komputera.

https://dellowo.pl/p/7724/Intel-R-Core-TM-i7-10700F-8GB-512GB-SSD-nVidia-R-GeForce-R-GT730-Windows-10-Pro-3-lata-Basic-w-trybie-Next-Business-Day-Producenta.html

Coś takiego lub podobne, spokojnie zmieści się w budżecie razem z monitorem. Karta graficzna oczywiście integra lub najtańszy dedyk. Do starych gier powinno styknąć 🙂

raczej w firmie wersja systemu HOME ze względu na przepisy, ale ręki sobie uciąć za to nie dam, byłaby nie wskazana.  

zaproponowany komputer od DELL jest to jakieś rozwiązanie w takim budżecie.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Mr.T... said:

nie wiem czy wiesz ale nowy PC wraz z nie określonym przez Ciebie co do wielkości i rozdzielczości monitorem, oraz w cenie uwzględniony zakup oryginalny system czyli wersja musi być PRO ale nie wiem czy do celów biznesowych czyli dla firmy może być wersja WIN 10 64Bit PRO OEM za 650 PLN ?, 

(...)

chyba ze komputer używany wraz z monitorem w cenie 4-4.5tys i osobno zakup oryginalnego systemu.       

Sluszne pytanie 🙂 Komputera nie bede kupowal na firme niestety, bo jestem ryczaltowcem. Po Nowym Ladzie sie to nie oplaca. Tak wiec moze byc czy komputer uzywany, czy inny. Ale nie musza byc komponenty biznesowe, bede go tylko z rzadka uzywal do celow biznesowych.

 

9 hours ago, czapla_pl said:

Do zastosowania biznesowego, czyli jakiego? To ma być terminal do obsługi poczty i dokumentów, czy coś więcej?

Jak kupujesz do firmy na fakturę, to z mojej strony polecę gotową maszynę z jej największą zaletą - gwarancją Next Business Day na cały zestaw przez 3 lata (z opcją przedłużenia bezpośrednio w Dellu).

Dzieki Czapla! Komputer tylko do dokumentow prostych, a maszyny niestety nie moge wziac na firme. W sumie powinienem od poczatku powiedziec ze do uzytku osobistego to byloby latwiej, wybaczcie za brak jasnosci 🙂

Polecisz cos w tych warunkach prosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Mr.T... said:

raczej w firmie wersja systemu HOME ze względu na przepisy, ale ręki sobie uciąć za to nie dam, byłaby nie wskazana

Jak najbardziej może być HOME. Licencja OEM brzmi tak samo, niezależnie od wersji - czy to będzie HOME czy PRO. Różnice zaczynają się w momencie, gdy maszyna ma być częścią większego środowiska, np. podpięta do Active Directory. Tam musi być minimum PRO, bo HOME po prostu nie ma tej funkcjonalności. Jako pojedyncza maszyna do JDG czy małej firmy gdzie po prostu nie wykorzystuje się bardziej zaawansowanych funkcji, HOME w zupełności wystarczy.

@rociel2

Podtrzymuję pierwszą propozycję - gotowa maszyna z gwarancją NBD. Jeśli ten komputer ma być wykorzystywany do pracy nawet w niewielkim stopniu, w sensie dzięki niemu zarabiasz, to moim zdaniem warto wziąć gotową maszynę. Link w poście wyżej + alternatywy na tej samej stronie (masz tam też monitory). Co do alternatyw w formie samodzielnie złożonego zestawu, oddaję polę przedmówcom.

pzdr

Edytowane przez czapla_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Chloru said:

W kwestiach podatkowych - jeżeli jesteś płatnikiem VAT to możesz go odliczyć, nawet będąc na ryczałcie.

To osobny temat, ale jako ze Nowy Lad jest dziurawy ja slyszalem od ksiegowych ze obecnie taki nowy zakup bedzie sie wliczal do mojego przychodu, wiec moze to nie byc oplacalne... najlepsze ze gdybamy, bo nic nie jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



To osobny temat, ale jako ze Nowy Lad jest dziurawy ja slyszalem od ksiegowych ze obecnie taki nowy zakup bedzie sie wliczal do mojego przychodu, wiec moze to nie byc oplacalne... najlepsze ze gdybamy, bo nic nie jest pewne.


Proponuję zmienić księgowych albo słuchać uważniej. Zakup nie będzie sie wliczał do przychodu. Dopiero jak sprzedasz ten komputer jako firma będzie to Twój przychód. Nie ma to nic wspólnego z Nowym Wałem. Zawsze tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ryczałtowcem w Vacie i każdy komputer i akcesoria, nawet fotel gamingowy odliczałem w całości, VR-a tylko nie bo to już by było przegięcie i pewnie by się doczepili. Przy sprzedaży owszem to jest przychód, ale kto zabrania sprzedać za gotówkę bez faktur.. 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tutaj udzielała się osoba powiedzmy z sklepu/firmy która ma podpisana umowę z MS na sprzedaż licencji oraz ich  oprogramowania, czyli była by to informacja powiedzmy z pierwszej ręki to ok, bo owszem tez sobie czytałem ze był poruszany watek odnośnie licencji na firmę czy do firmy może być HOME czy musi być PRO, i podobno pracownik z MS odpisał ale nie z imienia i nazwiska aby można było się na jego powołać.

ze nie ma jednoznacznie określających przepisów,  tylko jeśli jest wersja HOME w firmie to na 1 komputer, 1 stanowisko ,1 użytkownik, ale nie dotyczy to już licencji pakietu office, bo dla mnie jak miał bym się pod czymś podpisać to tylko jak można było by powołać się na zapis z umowy licencyjnej gdzie w danym punkcie było by to wskazane, a nie na gymbe. 

"Chloru" jak razi ciebie moja forma pisowni, to albo jej nie czytaj, bo i tak takimi uwagami nic nie wskórasz, albo możesz na mnie poskarżyć się do pani  XD      

https://bebzol.com/pl/Jestes-u-Pani.57300.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Windows/10/UseTerms_OEM_Windows_10_Polish.htm

Link powyżej to treść obecnej licencji odnoszącej się do Windowsa 10 w wersji OEM.

1 hour ago, Mr.T... said:

tylko jeśli jest wersja HOME w firmie to na 1 komputer, 1 stanowisko ,1 użytkownik

Zgadza się, to samo dotyczy wersji PRO, nie tylko HOME. Doprecyzujmy, 1 urządzenie, 1 użytkownik w danej chwili.

Potwierdza to punkt 2.a licencji ("Na mocy tej umowy Microsoft udziela Licencjobiorcy prawa do zainstalowania i uruchomienia na urządzeniu (licencjonowane urządzenie) jednej kopii oprogramowania w celu korzystania z niej przez jedną osobę w danym czasie pod warunkiem zachowania zgodności ze wszystkimi postanowieniami niniejszej umowy."

Ergo, z komputera w firmie mogą korzystać różne osoby, pod warunkiem że w danej chwili tylko jedna z nich korzysta z maszyny. Systemy klienckie i tak oficjalnie nie obsługują uruchamiania więcej niż jednej sesji użytkownika na raz, także problemu nie ma.

Lekki offtop się zrobił - mam nadzieję, że kwestie związane z wyborem HOME vs. PRO do firmy są wyczerpane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mr.T... napisał:

raczej w firmie wersja systemu HOME ze względu na przepisy

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

Gdyby tutaj udzielała się osoba powiedzmy z sklepu/firmy która ma podpisana umowę z MS na sprzedaż licencji oraz ich  oprogramowania, czyli była by to informacja powiedzmy z pierwszej ręki to ok, bo owszem tez sobie czytałem ze był poruszany watek odnośnie licencji na firmę czy do firmy może być HOME czy musi być PRO, i podobno pracownik z MS odpisał ale nie z imienia i nazwiska aby można było się na jego powołać.

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

ze nie ma jednoznacznie określających przepisów,

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

bo dla mnie jak miał bym się pod czymś podpisać to tylko jak można było by powołać się na zapis z umowy licencyjnej

A na koniec... 

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

"Chloru" jak razi ciebie moja forma pisowni, to albo jej nie czytaj, bo i tak takimi uwagami nic nie wskórasz, albo możesz na mnie poskarżyć się do pani  XD      

Czyli nic nie wiem ale dostałem werbalnego rozwolnienia.

Gdyby system w wersji Home nie mógłby być używany w firmie to Microsoft by takich konfiguracji nie sprzedawał. Nie ma żadnych przepisów które tego zabraniają. Inną kwestią jest kwestia liczby użytkowników lub też możliwości Home vs Pro (np. logowanie domenowe, zdalne pulpity itp.). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chloru napisał:

A na koniec... 

Czyli nic nie wiem ale dostałem werbalnego rozwolnienia.

Gdyby system w wersji Home nie mógłby być używany w firmie to Microsoft by takich konfiguracji nie sprzedawał. Nie ma żadnych przepisów które tego zabraniają. Inną kwestią jest kwestia liczby użytkowników lub też możliwości Home vs Pro (np. logowanie domenowe, zdalne pulpity itp.). 

 

 

ok , ja jestem osoba która woli dmuchać na zimne, niż komuś cos źle doradzić, sam posiadam wersje pudełkowe zraz z oryginalnym nośnikami oraz dowodami zakupu na kilka systemów i tak np. przy winxp jest z tyłu umowa licencyjna gdzie zrywając plombę zgadzasz się na ta umowę, tylko jak przeczytałem ja w całości, to zacząłem się zastanawiać czy mogę i czy faktycznie chce instalować system, stad mój wpis odnośnie, czy można używać wersje PRO a gdzie HOME, ale skoro analizując ten watek można prześledzić ze nie ma przeciwskazań z strony MS ze w firmie można stosować wersje HOME, ale przy określonych warunkach, wiec trochę dziwi mnie twój wpis ?     

widzisz, bo ja nie mam problemu aby przyznać się ,ze czegoś nie wiem , ale się dowiem , a TY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...