Skocz do zawartości
Bubby

Kolejny Caviar mi zdechł

Rekomendowane odpowiedzi

Tak chwalili te caviary, a dziś własnie mi zdechł drugi WD Caviar 80GB/8MB cache. Pierwszy padł po tym jak podłączyłem do kompa CD-RW, a ten padł samoistnie. To jest wyłącza się sam (tak jak bym odłączył kabel zasilający) w niajmniej spodziewanych momentach. Mam nadzieję że serwisem nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu???

 

coraz bardziej boje się o swojego....

Padł ten Tomka, mój jest cały, bo wymianiany 2 tygodnie temu w serwisie. Ciekaw jestem czy te nowe wersje też będą padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast psioczyc na Caviara, poszukaj wady u siebie. Notoryczne pady HDD to nie jest zjawisko normalne tym bardziej, ze innym ludziom (w tym mnie) te Caviary dzialaja (tfu!) bez zarzutu.

 

A Matrox kiedys rzeczywiscie byl nie do zajechania. Teraz to firma jak kazda inna (nie bierzemy pod uwage Samsunga :> ). Prawda jest taka - im bardziej zaawansowana technologia, tym wieksze ryzyko awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast psioczyc na Caviara, poszukaj wady u siebie. Notoryczne pady HDD to nie jest zjawisko normalne tym bardziej, ze innym ludziom (w tym mnie) te Caviary dzialaja (tfu!) bez zarzutu.

 

A Matrox kiedys rzeczywiscie byl nie do zajechania. Teraz to firma jak kazda inna (nie bierzemy pod uwage Samsunga :> ). Prawda jest taka - im bardziej zaawansowana technologia, tym wieksze ryzyko awarii.

Chyba chodziło ci o Maxtora :lol:

 

Z tego co wiem to Caviary padają najczęściej.A co do Maxtorów to dalej sa nie do zdarcia,szczególnie z.a.j.e.b.i.s.t.y jest model 6L040J2 który jest produktem dwóch firm Maxtora i Quantuma.Ten model jest poprostu zawalisty ale inne -nowsze i pojemniejsze Maxtory tęż są z.a.j.e.b.i.s.t.e.

 

Caviar jak sie trafi dobry model to bedzie chodził i nic go nie uśmierci.(ale musi się taki trafić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalili te caviary, a dziś własnie mi zdechł drugi WD Caviar 80GB/8MB cache. Pierwszy padł po tym jak podłączyłem do kompa CD-RW, a ten padł samoistnie. To jest wyłącza się sam (tak jak bym odłączył kabel zasilający) w niajmniej spodziewanych momentach. Mam nadzieję że serwisem nie będzie problemów.

 

 

O kurde mam taki sam problem dysk po prostu tak jakby tracil zasilanie robi "ziummmmm" i probuje sie wlaczyc. Myslalem ze to moze wina zasilacza. Jak Ci go zwroca z servisu daj zac jak poszlo czy nie mieli zadnyh problemow jak oddawales to sam oddam swojego( taki sam model mam ) jak cos to krzycz na gg: 3483497

z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast psioczyc na Caviara, poszukaj wady u siebie. Notoryczne pady HDD to nie jest zjawisko normalne tym bardziej, ze innym ludziom (w tym mnie) te Caviary dzialaja (tfu!) bez zarzutu.

quote]

 

Pierwszy (mój) padł przy wymianie DVD-ROMu na CD-RW, brata (taki sam) pada sam (nic przy niem nie było gmerane od zamontowania), pada być może z przegżania bo jest gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z dyskami to jest loteria , kolesiom padly dwie barracudy 40GB, jenemu po jakis 2 miesiacach bady wyskoczyly , drugiemu po jakis 5 (sam mam barake 40GB ma ok 2 lat i nie mialem z nie problemow,moze dlatego ze sklep padl w ktorym kupilem dysk i nie mam gwarancji :( ) , koles dostal za barake , caviara 2MB cache , 7200 obrotow i padl po 3 godzinach silnik stanol :) i dusk w tym samym dniu pojechal do sklepu , drugi dostal IBM nie wiem jakiego dokladnie ale 5400 obrotow , ale za to 60GB chodzi juz jakies 4 miechy ale zaczyna cos fiksowac , trzeba przeztrzegac BHP przy kompie , nie przenosic dysku , nie stukac w bude , zapewnic odpowiednia temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś na forum komu osobiście padł MAXTOR???

 

Kupujcie Maxtory a najlepiej na tym wyjdziecie,mój chodzi juz rok bez żadnego najmniejszego problemu.(MAXTOR+QUANTUM =6L040J2 7200rpm ATA 133 -k.u.r.d.e, zawalisty dysk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś na forum komu osobiście padł MAXTOR???

 

Kupujcie Maxtory a najlepiej na tym wyjdziecie,mój chodzi juz rok bez żadnego najmniejszego problemu.(MAXTOR+QUANTUM =6L040J2 7200rpm ATA 133 -k.u.r.d.e, zawalisty dysk)

Mi padł, odesłałem do servisu, kupiony via ws.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta wydajnosc!!!!!!!!!!!!!!!!!porownaj se ze swoim maxtorkiem buhahahahaha, a  z naszymi caviarami:P

Tak to powiedz jakie wy macie osiągi na tych Caviarach??

 

1.Czas dostępu u mnie 8,2ms

2.Szybkosc zapisu MAXTOR to MAXTOR 36MB/s (zmierzona na dwóch takich MAXTORACH, kopiowałem film700MB)

 

3.Nero podaje mi wydajnosc odczytu 36-44MB/s ( w zależnosci od partycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta wydajnosc!!!!!!!!!!!!!!!!!porownaj se ze swoim maxtorkiem buhahahahaha, a  z naszymi caviarami:P

Tak to powiedz jakie wy macie osiągi na tych Caviarach??

 

1.Czas dostępu u mnie 8,2ms

2.Szybkosc zapisu MAXTOR to MAXTOR 36MB/s (zmierzona na dwóch takich MAXTORACH, kopiowałem film700MB)

 

3.Nero podaje mi wydajnosc odczytu 36-44MB/s ( w zależnosci od partycji)

WG nero mam od 45-48mb/s, system chodz od 1h, dyski defragmentowane 3dni temu, zajęcie ramu 370MB, cpu obciążony seti@home.. czym jeszcze przetestować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś na forum komu osobiście padł MAXTOR??

Pasc, to jeszcze nie padl, ale ma zamiar :) Co jakis czas robi wlasnie taki dziwny "spin down" i juz nie chce wstac przez dluzszy czas. I to wlasnie Maxtor, a nie Caviar. Poszedl zatem w odstawke i zastapila go Barakuda. Maxtorek trafil teraz do kieszeni jako dysk przenosny, ktorym czasem wyslizguje sie z rak, albo z impetem uderza o stol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi czasy dostępu z HD Tach??

 

Ja mialem w Nero osiągi rzędu 42-50Mb/s ale po instalcji windowsa na czysto,a ten co teraz mam juz troche chodzi i cały czas w tle dziala ponad 20 progsów i mam tylko 70MB free w Ramie.A i testy robiłem teraz pod XP bo pod 98 to i teraz mam 44-48MB/s

 

 

Mialem kiedys taki fajny program do testowania HDD i całego kompa to on mi cały czas pokazywał 50-56MB/s tylko nie pamietam nazwy jak sobie przypomne to dam zanać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 80JB chodzi super juz prawie rok, ty masz chyba cos z zasilaczem, plyta, albo...

 

PS. Samoth, jak dysk robi czasem ziummm :roll: ... to lepiej sprawdz zasilacz, wtyczke w zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czas dostępu u mnie 8,2ms

hahaha chyba masz SCSI haha.... :D

jest tylko jeden dysk ATA z takim dostepem, a nawet chyba lepszym, ale ze stajni WDC :) tyle ze ma 10.000 obrotow i z tego co wiem jest glooosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi czasy dostępu z HD Tach?? 

 

Ja mialem w Nero osiągi rzędu 42-50Mb/s ale po instalcji windowsa na czysto,a ten co teraz mam juz troche chodzi i cały czas w tle dziala ponad 20 progsów i mam tylko 70MB free w Ramie.A i testy  robiłem teraz pod XP bo pod 98 to i teraz mam 44-48MB/s

 

 

Mialem  kiedys taki fajny program do testowania HDD i całego kompa to on mi cały czas pokazywał 50-56MB/s tylko nie pamietam nazwy jak sobie przypomne to dam zanać.

Sciągam tego hd tacha, ale pod XP to chyba sobie nie potestuje :(

 

ten test to robiłem na XP, który stoi od miesiąca już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpaliłem HD Tach i tak:

 

1.Czas dostępu pokazał 8,2ms (tak jak podawałem wczesniej)

2.Odczyt podał min 35MB/s średno 39MB/s a max 44MB/s

2.A na skali odczytu czerwona kreska była na max 80MB/s i był koniec skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpaliłem HD Tach i tak:

 

1.Czas dostępu pokazał 8,2ms (tak jak podawałem wczesniej)

2.Odczyt podał min 35MB/s średno 39MB/s a max 44MB/s

2.A na skali odczytu czerwona kreska była na max 80MB/s i był koniec skali.

sredni transfer... sredni

maksymalny 80 8O

czas dostepu... stawiam na jakis blad odczytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...