Skocz do zawartości
alawicki

Jaki cichy RTX 3060/3060TI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W tej chwili do I5 10400f używam RTXa 2060 od Gigabajta - bardzo głośna i gorąca karta ( no , ale była tania 🙂 ).

Chcę wymienić grafikę na coś szybszego i jednocześnie cichszego, do 3000zł , więc w sklepach oglądam karty z trzema wentylatorami:

Gigabyte gaming/vision/aorus , ASus TUF/ROG itp.

 

Najatrakcyjniejszy cenowo wydaje się MSI GeForce RTX 3060 Ti Ventus 3X OC 8GB GDDR6 (RTX 3060 Ti VENTUS 3X OC LHR)

Czy możecie podpowiedzieć  model RTXa 3060/3060ti , który charakteryzuje się naprawdę wysoką kulturą pracy: długo działa pasywnie, a jeśli się  już włączy to szemrze niby leśny strumyk...

Wszelkie uwagi na temat głośności Waszych RTXów mile widziane, może jest jakiś model z dwoma wentylatorami, na który warto się skusić?

 

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 1,5 miesiąca Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC V2 8GB GDDR6X (TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING), 3 wentylatory, RGB tylko 4 małe paseczki na boku (bez tego nie widziałbym czasem, że komputer działa). Przyjemny szum powyżej 50 stopni dopiero, max 63 st osiąga w grach, ogólnie komputer cichutki nawet w stresie z tą kartą. Przejściowo był GTX 1070 z poprzedniego kompa i jego to było słychać.

Podsumowując polecam Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti Gaming OC V2 8GB GDDR6X, choć kosztuje prawie 3,5k (ja go za 3,2k kupowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam takiej karty (no może nie cichej, tylko wybitnie cichej) - najlepsza byłaby w wersji Noctua, ale niestety najwolniejszy model w tej wersji to RTX 3070:

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/ASUS/RTX3070-O8G-NOCTUA/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale jeśli wciąż szukasz wybitnie cichej karty z RTX 3060, to  MSI GeForce RTX 3060 Gaming X 12GB GDDR6. Do 75 stopni na hot spocie wentylatory nie pracują. Jak się już włączą, to przy +/- 1500rpm są praktycznie ledwo słyszalne.

Edytowane przez kamil.g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz taniej to nie na morelach czy x sromie, patrz na niemieckie sklepy, dużo taniej jak tutejsze lansery. Pomijam już coś takiego jak obsługa gwarancyjna bo w Polsce to często parodia i robienie z klienta głupka i złodzieja.

Amazon też miewa czasem dobre ceny. Generalnie jednak ceny cały czas lecą w dół i raczej bym się wstrzymał z zakupem. Śledzić peppera, co chwila coś wlatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...