Skocz do zawartości
VictorD

4090 a piszczące cewki

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić RTX 4090 i zastanawiam się, który model nie ma piszczących cewek - bo to mnie drażni najbardziej. Czy jest teraz jakiś model, który nie ma tego problemu czy to loteria i zależy od egzemplarza?
Myślałem nad którąś z tych kart (ale nie wykluczam innych):

  • MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G
  • MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G
  • Zotac GeForce RTX 4090 Trinity OC 24GB

Karty z serii 10xx i 20xx miałem od MSI (Gaming Trio X)  i nie piszczały (ale podobno z nowymi już tak nie jest), 30xx mam od Asusa (Eva Edition) i piszczy dość głośno.
Ktoś coś wie / ma jakieś doświadczenie w tym temacie i może doradzić? 🙂

To mój pierwszy post na tym forum więc jak coś źle zrobiłem to z góry sorry 😉
 

Edytowane przez VictorD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak, wisz bo RTX 4090 wszystkie to są budżetowe wersje i każdy jak kupuje to od razu po cztery czy piec sztuk modeli/wersji aby to sprawdzić, i zostawić sobie bez piszczących cewek, poczekaj chwile zaraz pojawi się ze trzydzieści wpisów przecież każdy kupuje po kilka szt. to się człowieki wypowiedzą , albo i nie...  XD

wsadź zasilacz o odpowiedniej mocy 1200-1500W w Platinum to możliwe ze piszczących cewek nie uświadczysz , ale to tylko teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2070S od MSI i piszczały , ogólnie nie spotkałem się z kartami w których cewki nie piszcza od dobrych kilku lat a przerobiłem ich "trochę" obecnie śmigam na Strixie 3080 i też piszczą przy wysokich FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 04:28, Mr.T... napisał:

wsadź zasilacz o odpowiedniej mocy 1200-1500W w Platinum to możliwe ze piszczących cewek nie uświadczysz , ale to tylko teoria.

Bez sensu.

Natomiast co do tematu: te piszczące cewki to ruletka i zwykle głośniej piszczą przy kartach pobierających więcej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...